Work and Travel: Amerika'da Çalış, İngilizceni Geliştir, Para Kazan, Tatil Yap | GlobalVizyon

DERSLİK

MAX. ÖĞRENCİ

KAPASİTE

MİN. YAŞ

ORT. YAŞ

0/5.0

 

Work and Travel: Amerika'da Çalış, İngilizceni Geliştir, Para Kazan, Tatil Yap

Rüyalar ülkesi Amerika Birleşik Devletleri’nde unutulmaz bir yaz geçirmek senin elinde… Work and Travel ile özgürlükler ülkesinde devlet tarafından yetkilendirilmiş şirketlerde keyifle çalışma imkanı bulacak, hem  para kazanacak, unutulmaz bir tatil yapacak ve İngilizceni geliştireceksin…
ABD Devlet Bakanlığı’nca düzenlenen ve devletin yetkilendirdiği kurumlarca organize edilen Work and Travel programı sayesinde, dünyanın dört bir yanından binlerce genç Amerikan Rüyasını yaşama ve kendini geliştirme imkanı buluyor. Öyle ki bir kez Work and Travel’a gidenin ikinci ve üçüncüye nasıl gidebilirim diye kapıları aşındırdığı bile söyleniyor… Peki nasıl mı? İşte sizin için kısa fakat bilgilendirici Work and Travel içerikleri…

Work and Travel Nedir?

Work and Travel ABD Devlet Bakanlığı tarafından üniversite öğrencileri için düzenlenen, güvenilir bir kültürel değişim programdır. Bu program kapsamında ülkeye giden gençler, önceden belirlenmiş süreler zarfında ülkede çalışabilir ve gezebilirler. 
Work and Travel Programı, üniversite öğrencilerinin yaz tatillerinde, en fazla 4 ay süre ile ABD'de hem çalışıp hem de seyahat edebilecekleri bir kültürel değişim programıdır. Work and Travel programı kapsamında öğrencilere iş ve konaklama imkanları sunulmaktadır. 
Work and Travel ile ilgili detaylı bilgilendirmemize başlamadan önce söylememiz gerekir ki bu program bir seyahat programı değildir. Bu program; lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin kendi finansmanlarını sağlayarak, yeni kültürler keşfetmelerini, ufuklarını açmalarını ve yabancı dillerini geliştirmelerini sağlayan, yeni farkındalıklara açılan bir penceredir. Eğer bu konularda hem fikirsek Work and Travel maceranızı en şekilde yaşamanız için Global Vizyon olarak tüm deneyimimizi sizinle paylaşmaya hazırız.

 

Neden Work and Travel Programına Katılmalısınız? 

  Work and Travel düşük maliyetlerle yeni deneyimler kazanmanızı sağlar.
Katılımcılara iş ve konaklama garantisi verilir.
Amerika’da macera dolu, unutulmaz bir yaz geçirirsiniz.
Work and Travel ile İngilizcenizi geliştirirsiniz ve bu konuda güveniniz artar.
Özgeçmişinizi zenginleştirir, uluslararası bir iş deneyimi ve referans katarsınız.
İş deneyimi ve çalışma disiplini kazanırsınız.
 Uluslararası firmaların çalışma biçimlerini öğrenirsiniz.
Çok kültürlü bir ortamda yaşayarak yen kültürler tanır, kendi kültürünüzü tanıtırsınız.
 Çalışma ve kazancını yönetme becerileriniz gelişir.
Tutumlu bir gençseniz ülkenize para biriktirerek dönerseniz. 
Mezun olduktan sonra yurt dışında yüksek lisans ve doktora yapmak istiyorsanız, bu araştırmaları yerinde yapabilirsiniz. 

Work and Travel’a Kimler Katılabilir?

  Bu program lisans ve yüksek lisans öğrencilerini kapsamaktadır. (*)
  Üniversitelerin hazırlık 1,2,3 ve 4. Sınıf öğrencileri, 2 yıllık üniversitelerin hazırlık ve 1. Sınıf öğrencileri katılabilir.
  18-28 yaş arasında olmanız gerekmektedir. 28 yaş ve üzeri lisans eğitimine devam etse de kabul edilmez.
  Genel not ortalaması 4’lük sistemde 2.00 veya daha yüksek, 100’lük sistemde 60 ve üzeri olan öğrenciler değerlendirmeye alınır.
  Work and Travel için orta ve üzeri seviyelerde İngilizce bilmeniz gerekmektedir. 
  Yapılan görüşmelerde programa uyum sağlayıp sağlanamayacağına dair ek kriterler de aranacaktır.

(*) Yüksek lisans yapan öğrenciler tez dönemindeyse programa başvuramazlar. Açıköğretimde öğrenim görenler programa katılama hakkında sahip değildir.

Sunulan İş İmkanları

Work and Travel programı kapsamında tecrübe gerektirmeyen işlerde çalışırsınız. Turizm sektörü gibi iletişimin yoğun olduğu hizmet sektörleri arasında seçim yapabilirsiniz. Size sunulan işler genellikle kolay öğrenilebilen ve mesleki bilgi gerektirmeyen alanlardadır. Work and Travel için aşağıdaki alanlarda çalışma imkanları bulabilirsiniz.

  Su parkları ve yüzme havuzları 
  Eğlence Parkları 
  Cafe, restoran ve fast-food zincirleri 
  Oteller ve Tatil Köyleri 
  Süpermarketler ve mağaza zincirleri

Bu alanlarda hangi departmanlarda çalışabileceğinize dair detaylı bilgiyi buradan inceleyebilirsiniz.

 

Çalıştığınız İşlerde Ne Kadar Kazanabilirsiniz?

 ABD’de yerleşeceğiniz işlerde asgari ücret üzerinden maaş alacaksınız. Kazancınız saatlik olarak hesaplanır ve maaşlar haftalık yada iki haftada bir çek olarak size verilir. 
 Asgari ücret eyaletler arasında değişiklik gösterir.
 Saatlik ücretler 7.25 – 10  USD arasında değişir. Garson olarak çalışıldığı takdirde saatlik ücret 2.15 USD’a düşer fakat ABD’de bahşiş kültürü olduğundan dolayı bahşişler hesaba dahil edildiğinde saatlik ücret asgari ücretin üzerine çıkar. 
 Work and Travel programında katılımcı günde ortalama 8 saat, haftada ise ortalama 32 - 40 saat çalışabilir. 40 saat üzeri çalışıldığında yani mesaiye kalındığında saatlik ücretinizin 1.5 katı maaşınıza yansır. 
 ABD’de çalıştığınız süre zarfında Work and Travel’a ödediğiniz ücreti çıkartır, üzerine para biriktirebilirsiniz.


Program Maliyetleri Nedir?

Program Ücreti; 2600 Amerikan Dolarıdır. 500 Amerikan Doları ön kayıt ücreti program ücretine dahildir. Program ücreti haricinde ekstra harcamalarınızda olacaktır. Bunlar;
Uçak bileti 750 USD arası
Vize ücreti 160 USD
Sevis (Student Exchange Visitors Information System) ücreti 35 USD
Pasaport masrafları 
Ayrıca öğrenciler ilk maaşlarını alıncaya kadar gerekebilecek olan cep harçlığını da (800– 1000 USD) yanlarında götürmelidirler

.

Amerika’daki Güvencen Kim Olacak?

Hayallerini gerçekleştirmek için Amerika’ya gideceksin… “Peki ya orada güvencem kim olacak, başım sıkışınca kiminle iletişime geçeceğim?” diye düşünüyorsan bu konudaki endişelerini giderebiliriz. 
Yazımızın en başında da belirttiğimiz gibi Work and Travel programı ABD Devlet Bakanlığı tarafından hazırlanan bir projedir. Bu proje kapsamında Amerika devleti bu programı yürütmeleri adına bazı kurumları yetkilendirir. Devlet tarafından yetkilendirilen sponsor kurumlardan biri de AAG - Alliance Abroad Group’tur. 
ABD’nin en büyük J1 Değişim Programı (Student Exchange) sponsoru olan AAG; 1992 yılında kurulmuştur. AAG’nin Türkiye’deki temsilcisi ise Oxford House College’dir. Ülkemizden her yıl Oxford House College vasıtasıyla ABD’ye giden 850’nin üzerinde öğrencinin güvencesi AAG’dir. 
AAG Work and Travel programıyla ABD’ye giriş yapan öğrencilere 7 gün 24 saat ulaşabilecekleri bir danışman atar ve öğrenciler herhangi bir sorunlar karşılaştıkları takdirde danışmanlarıyla iletişime geçerler.

 

Alliance Abroad Group ile daha fazla bilgi için internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. www.allianceabroad.com

Kurs Tipi


FiyatUSD 0 KAMPANYALIUSD 0

FiyatUSD 0 KAMPANYALIUSD 0

FiyatUSD 0 KAMPANYALIUSD 0

FiyatUSD 0 KAMPANYALIUSD 0

FiyatUSD 0 KAMPANYALIUSD 0

FiyatUSD 0 KAMPANYALIUSD 0

FiyatUSD 0 KAMPANYALIUSD 0

FiyatUSD 0 KAMPANYALIUSD 0

FiyatUSD 0 KAMPANYALIUSD 0

FiyatUSD 0 KAMPANYALIUSD 0

* Fiyatlar kesin rezervasyonunuz esnasında değişiklik gösterebilir.

Konaklama


FiyatUSD 0 KAMPANYALIUSD 0

FiyatUSD 0 KAMPANYALIUSD 0

FiyatUSD 0 KAMPANYALIUSD 0

FiyatUSD 0 KAMPANYALIUSD 0

FiyatUSD 0 KAMPANYALIUSD 0

FiyatUSD 0 KAMPANYALIUSD 0

FiyatUSD 0 KAMPANYALIUSD 0

FiyatUSD 0 KAMPANYALIUSD 0

FiyatUSD 0 KAMPANYALIUSD 0

FiyatUSD 0 KAMPANYALIUSD 0

Ek Hizmetler


FiyatUSD 0 KAMPANYALIUSD 0

FiyatUSD 0 KAMPANYALIUSD 0

FiyatUSD 0 KAMPANYALIUSD 0

FiyatUSD 0 KAMPANYALIUSD 0

FiyatUSD 0 KAMPANYALIUSD 0

FiyatUSD 0 KAMPANYALIUSD 0

FiyatUSD 0 KAMPANYALIUSD 0

FiyatUSD 0 KAMPANYALIUSD 0

FiyatUSD 0 KAMPANYALIUSD 0

FiyatUSD 0 KAMPANYALIUSD 0

Amenities Style 01

Maecenas vitae turpis condimentum metus tincidunt semper bibendum ut orci. Donec eget accumsan est. Duis laoreet sagittis elit et vehicula. Cras viverra posuere condimentum. Donec urna arcu, venenatis quis augue sit amet, mattis gravida nunc. Integer faucibus, tortor a tristique adipiscing, arcu metus luctus libero, nec vulputate risus elit id nibh.

 • WI_FI
 • swimming pool
 • television
 • coffee
 • air conditioning
 • fitness facility
 • fridge
 • wine bar
 • smoking allowed
 • entertainment
 • secure vault
 • pick and drop
 • room service
 • pets allowed
 • play place
 • complimentary breakfast
 • Free parking
 • conference room
 • fire place
 • Handicap Accessible
 • Doorman
 • Hot Tub
 • Elevator in Building
 • Suitable for Events

Uzman yorumları güncellenmektedir. Lütfen daha sonra tekrar ziyaret ediniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Danısmanlarımız, ögrencinin egitim durumu, dil seviyesi, ihtiyaçları ve kariyer hedeflerine göre ögrenci analizi yapar.

Ögrencinin dil, yaz okulu, sertifika, üniversite lisans, yüksek lisans, staj vs programların hangisine uygun oldugu tespit edilir.

Egitim alınmak istenen ülkenen vize kosulları degerlendirilir ve ögrencinin vize analizi yapılır. Ögrencinin hangi ülke veya ülkeler için uygun oldugu, ülkenin hangi sehirlerinde uyumlu olabilecegi, sehrin sosyal, kültürel ve yasam kosulları degerlendirilir. Ögrencinin bütçe analizi yapılır, ihtiyaç ve bütçesine en uygun program seçilir. Bazı programlar için kısmi burs veya özel indirim olanaklarından ögrencinin yararlanıp yararlanamayacagı tespit edilir.

Ögrencinin dil, sertifika, lisans, yüksek lisans programlarına ne zaman baslayabilecegi vize, mali durum, ögrencinin durumu, okulların kabul kriterlerine göre tespit edilir.

Üniversite lisans ve yüksek lisans basvurusu yapan ögrencilerin not ortalaması, referansları, Toefl, Ielts gibi sınav sonuçları veya sınav günleri tespit edilir. Ögrenci mutlaka (ögrenci aksini istemedikçe) TC. Milli Egitim Bakanlıgına Baglı olan kurumumuz Oxford House College dil seviye tespit sınavına (yazılı ve sözlü) alınır ve ögrencinin dil seviyesi daha ilk görüsmede belirlenir ve ne tür programlara katılabilecegi yeniden degerlendirilir. Dileyen ögrenci bu asamada Oxford House College- Istanbul okulu bünyesinde genel Ingilizce, konusma sınıfları, Toefl, IELTS, mesleki Ingilizce kurslarına özel fiyatlar ile katılabilirler. Yurtdısına çıkmadan önceki 1-2 aylık kurslar ögrenciye yurtdısındaki ilk haftalarında çok yarar saglayacaktır.

Ilk görüsmelerde elde edilen veriler ısıgında ülke, sehir, üniversite ve kolejler üzerinde karsılastırmalı analizler yapılır.En uygunlar listelenir. Okulların internet sitesi ve brosürleri incelenir. Gerekirse bazı ayrıntılar için okullarla hemen irtibata geçilir bilgiler alınır.

Çok kapsamlı son degerlendirme sonucu ögrenciye en uygun okul, kolej veya üniversiteye karar verilir. (Üniversite lisans ve yüksek lisans için birkaç farklı üniversiteye basvuru yapılabilir) ve kursun detayları, maliyetleri tespit edilir.

Maliyetler tek tek yazılarak net rakamlar ortaya çıkarılır.

Kayıt aşaması nasıl olacak?

Danısmanlarımız egitim durumu, dil seviyesi, ihtiyaçlar ve kariyer hedeflerine göre ögrenci analizi yapar. Ögrencinin dil, yaz okulu, sertifika, üniversite lisans, yüksek lisans, staj vs programların hangisine uygun oldugu tespit edilir.

Egitim alınmak istenen ülkenen vize kosulları degerlendirilir ve ögrencinin vize analizi yapılır. Ögrencinin hangi ülke veya ülkeler için uygun oldugu, ülkenin hangi sehirlerinde uyumlu olabilecegi, sehrin sosyal, kültürel ve yasam kosulları degerlendirilir. Ögrencinin bütçe analizi yapılır, ihtiyaç ve bütçesine en uygun program seçilir. Bazı programlar için kısmi burs veya özel indirim olanaklarından ögrencinin yararlanıp yararlanamayacagı tespit edilir.

Ögrencinin dil, sertifika, lisans, yüksek lisans programlarına ne zaman baslayabilecegi vize, mali durum, ögrencinin durumu, okulların kabul kriterlerine göre tespit edilir.

Üniversite lisans ve yüksek lisans basvurusu yapan ögrencilerin not ortalaması, referansları, Toefl, Ielts gibi sınav sonuçları veya sınav günleri tespit edilir. Ögrenci mutlaka (ögrenci aksini istemedikçe) Oxford House College dil seviye tespit sınavına (yazılı ve sözlü) alınır ve ögrencinin dil seviyesi daha ilk görüsmede belirlenir ve ne tür programlara katılabilecegi tekrardan degerlendirilir.

Ögrenciye verilen vize evrak listesini hazırlayan ögrenci evrakları danısmanına teslim eder. Danısman evrak listesini tek tek kontrol eder ve eksiksiz teslim alır. Eksiklik var ise acilen giderilmesini talep eder. Evrakları eksiksiz teslim edilmis ise danısmanlar kagıt üzerinde veya gerekli ise online olarak ilgili ülkenin vize formunu doldurmaya baslar ve hatasız bir sekilde basvuru formu doldurulur.Basvuru formunun eksiksiz, hatasız ve anlasılır doldurulması çok önemlidir. Bu esnada vize için randevu veren ülkelerden ögrencinin vize randevusu alınır.

Dosyası hazır ve basvuru formu doldurulmus vize dosyası, randevulu ise ögrenci daha önce organize edilmis randevu günü konsolosluga gönderilir. Eger ilgili konsolosluk tarafından sadece dosyanın eksiksiz gönderilmesi isteniyor ise Oxford House tarafından dosya konsolosluklara gönderilir. Danısmanlarımız üst bir yazı olarak konsolosluga hitaben ögrencinin islemlerinin Kurumlarımız tarafından yapıldıgına dair bir ön yazı sunar.

Vizesi olumlu sekilde sonuçlanan ögrencinin (bu süreç döneme ve ülkeye göre 2-12 hafta arası sürebilir) acilen konaklama, karsılama ve uçak bileti rezervasyonu kesinlestirilir. Okula hemen vizenin olumlu bilgisi verilir. Ögrencinin uçak biletini acilen alması istenir. Ögrencinin uçak bileti en uygun uçus fırsatı ve fiyatı ile TÜRSAB üyesi GLOBAL VIZYON’un bünyesinde bulunan YET TRAVEL tarafından organize edilir.

Ögrenci karsılama istemis ise okuldan son teyit alınır ve karsılama kesinlestirilir.

Ögrenci okul ücreti ve konaklama ücretini faturadaki rakam üzerinden öder. Okul ücretinin tamamı, konaklama ücretinin ise (aksi belirtilmedikçe en az 1 ayı) ödenmelidir. Ögrenci için özel hazırlanmıs Goodbye Pack hazırlanır; Bu dosyanın içine; vizeli olarak pasaportunuz, okul kabul mektubunuz, okulun ve konaklamanın adres ve haritaları, konaklama yazısı, giris çıkıs tarihleri ve aile yanı konaklamada dikkat edilecek hususlar yazısı, okulun faturası ve ödeme makbuzu, karsılama konfirmasyon belgesi, acil bir durumda ilgili kisilerin telefonları, varsa saglık ve yolculuk sigorta poliçesi, elektronik uçak biletinin çıktısı eklenir ve ögrenciye teslim edilir.

Konaklaması aile yanında olacaklar mutlaka gidisten 1 gün önce aileye telefon ile varıs saatlerini bildirmelidirler. Dilerseniz bu islemi Danısmanınız ile beraber yapabilirsiniz. Valizlerin hazırlıgı, valiz kilo kurallarına uygunluk, yanınızda götürmeniz gereken esyalar ve götürmemeniz gerekenler nelerdir ? Dıs hatlar uçusu için hareket saatinden en az 2 saat önce havalimanında olunuz. Online Check In islemi yaparsanız dilediginiz koltugu seçebilirsiniz. Danısmanlarınız bu konuda yardımcı olabilir. Ulkeye vardıgınızda gümrük girisinde pasaport kontrolü yapılır. Size niçin geldiginiz ve ne kadar kalacagınıza dair sorular sorulur. Mutlaka Goobye Pack yanınızda olsun ve istenildigi takdirde evraklarınızı gösteriniz. Eger karsılama istemis iseniz, pasaport konrolü sonrasında, çıkısta karsılayacak kisi ögrencinin ismi veya okulun ismi yazan bir tabela ile ögrenciyi bekler. Karsılayacak kisi ile bulusma olmamıs ise mutlaka en yakın” information” masasına gidilip, oradaki kisiye acil telefon numaraları listesinde ismi olan karsılayacak kisiyi aratmalı veya kendisi aramalıdır. Karsılayacak kisi sizi dogrudan kalacagınızı eve veya yurda götürecektir.Aile yanında kalan ögrenciler aile ile tanısır ve okulun ilk günü olacak ertesi güne hazırlık yaparlar.Aile ertesi gün okula nasıl gidecegini ögrenciye anlatır.Yurt konaklamada olacak ögrenci ise okul arkadaslarıyla tanısır ve yurt görevlisi tarafından gerekli talimatlar kendisine verilir.

Okulun ilk günü egitim göreceginiz binayı, çevreyi, okulda çalısan insanları, ve okulun sistemi ve düzenini tanıtan bir oryantasyana düzenlenir.

Her ne kadar Oxford House College’in yazılı ve sözlü testini yapmıs ve seviyeniz belirlenmis olsa dahi gittiginiz okulun kendi testlerini de okulun ilk günü yapmak zorundasınız. Genelde OHC’nin test sonucu ile aynı seviyede olunmasına ragmen bu test zorunludur ve bu test sonucuna göre sizi uygun sınıfa gönderirler.

Seviye tespit sınavı sonucu gönderildiginiz sınıfla ilgili bir sorununuz olursa okul yetkilileri ile görüsebilirsiniz. Ilk hafta uyum dönemi oldugu için hem okulda hem konaklamada ve genel olarak ortama uyumda sorunlar yasanabilir. Hassas olan ilk haftada acele kararlar verilmemesi ve sorun halinde mutlaka Danısmanınız ve Okuldaki yetkililerile görüsmeniz gerekir. Danısmanlarımız ögrenci ile ilk haftanın sonunda irtibata geçer ve ilk izlenimleri alır.

Global Vizyon ve Oxford House Yurtdısı Egitim Danısmanları ögrenci, ailesi ve okulu ile düzenli irtibatta olur ve ögrencinin akademik gelisimi ve diger konuların takipçisi olur. Her seyin planlandıgı gibi gitmesini saglamaya çalısır.

Konaklama veya kurs konusunda problem oldugu takdirde okul yetkilileriyle anında irtibata geçer ve gerekli degisikliklerin yapılmasını ve ögrenciye izah edilmesine yardımcı olur. Her ne kadar Danısmanlarımız her zaman yardıma hazır olsa da, ögrencinin sorunlarını okul yetkililerine ilk asamada aktarmalarını tavsiye ediyoruz. Bu sayede ögrenci Ingilizce olarak kendi sorunlarını çözebilir ve yurtdısı egitimin en önemli yararlarından birisi olan ayakları üzerinde durabilme ve sorun çözebilme yetisini gelistirir.

Yurtdısında egitim yapan ögrenci, eger okul degistirme, program degistirme yapmak ister ise Danısmanları bu konularda yardımcı olmaya devam eder. Özellikle dil egitimi sonrası lisans ve yüksek lisans yapmak isteyen ögrencilerin basvuruları yapılır.

Kriterleri puanlayınız

Adınız

E-Posta adresiniz

Yorumunuz

Arkadaşlarınızla paylaşın (Opsiyonel)

Bu okulu arkadaşlarınızla sosyal medya üzerinden paylaşabilirsiniz..

İlginizi Çekebilir