Türk Gastronomlar Amerika’nın 5 yıldızlı Otellerinde Çalışıyor
Türk Gastronomlar Amerika’nın 5 yıldızlı Otellerinde Çalışıyor

Türk Gastronomlar Amerika’nın 5 yıldızlı Otellerinde Çalışıyor

Amerika’nın en popüler lokasyonlarında yer alan 5 yıldızlı oteller, kapılarını Türk gastronomi/mutfak sanatları mezunu ya da bu alanlarda en az 3 yıl iş tecrübesi olan profesyonellere açıyor. Amerika’da staj programı sayesinde katılımcılar hem Amerika’da rüya gibi otellerde alanında uzman gastronomlarla çalışma fırsatı yakalarken hem de özgeçmişlerine ekledikleri bu deneyimle kariyerlerinde hızlı bir yükseliş yaşama şansı yakalıyorlar.

Amerika’da 18’aya Kadar Çalışma İmkanı 

Amerika’da maaşlı staj programı, gastronomi alanından mezun olmuş öğrencilerin veya bu alanlarda en az 3 yıl iş tecrübesi olan kişilerin katılabildiği, 12-18 ay boyunca Amerika’da profesyonel olarak staj yaptıkları bir programdır. Bu alanlardan mezun olmuş kişiler üst düzey otellerde ve restoranlarda iş deneyimi elde ederken aynı zamanda İngilizce pratik yapma, farklı kültürlerle iç içe yaşama deneyimi elde etmektir. 

Ayda 2000 USD ile 3500 USD Arasında Maaş

Katılımcılar Amerika’da saatlik olarak 12-20 USD arasında bir gelir elde ederek haftada minimum 32-40 saat arasında çalışmaktadırlar. Bu da kişinin performansı ve işin artışına göre aylık 2000 USD ile 3500 USD arasında bir kazanca karşılık gelmektedir. Yaşam giderlerini çıkardıktan sonra kişi bu süre zarfında güzel paralar biriktirerek geri dönebilir.

Kariyerinize Amerika’da Devam Etme Şansı 

Amerika’da katılacağınız bu staj programı sizin için bir fırsat bunu unutmayın. Sizin yetenekleriniz ve becerileriniz sizi diğerlerinden öne çıkartabilir. Bu çalıştığınız kurumlarda dikkate alınarak size farklı iş kapıları açabilir. Bu durumu lütfen unutmayın. Hayatınızda atacağınız her adım aslında ardından gelebilecek bir çok şansın habercisidir.
Amerika’da hani otellerde staj yapılabilirsiniz

Amerika’daki bu staj programı ; The St. Regis, Four Seans Hotel, Sheraton, The Ritz – Carlton, JW Marriott Austin , Omni Dallas Hotel, Courtyard Marriott Residence Inn Downtown Austin, Westin Austin Downtown gibi üst segmentteki otellerde gerçekleştirilmektedir. 

Programın Türkiye genelinde başvuruları başlamış olup, ilgili adaylar CV lerini info@oxfordhousewat.com mail adresine Gastoronomi Stajı başlığı ile gönderebilir. Ya da buradan bilgi formu doldurabılırsınız…