Staj Türleri nelerdir
Staj Türleri nelerdir

Staj Türleri nelerdir

Dil Sorunu Olan Öğrenciler İçin: Dil, Sertifika veya Diploma Programı Sonrası Staj Olanakları 

Staj programlarına katılabilmek için iyi seviyede İngilizce’ye sahip olmanız gerekiyor. Bu sebeple, önerilen staj programlarının ilkinde İngilizce eğitim ve staj birleştiriliyor. Özellikle İngilizcesi ileri seviyede olmayan öğrenciler için önerilen program kapsamında dil okulunda yada sertifika/diploma programlarında eğitim alınıyor. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrenciler staj sürecine geçiyor.

Katılınan bu eğitim programlarında en az 4 haftalık eğitim veriliyor. Programları başarıyla tamamlama zorunluluğu olan bu staj türünde, gittiği eğitim kurumundan başarı belgesini alan öğrenci stajına başlayabiliyor. Avrupa ülkeleri, Kanada ve Amerika’da, 3 ve 6 ay süresince sunulabiliyor. Staj bulma suresi konusunda net bir zaman verilememekle birlikte yerleştirmeler 6 ay ve daha üzerine çıkabiliyor.

Dil Sorunu Olmayan Üniversite Öğrencisi veya Yeni Mezunları İçin Doğrudan Maaşlı Staj Olanakları 
Bu program sadece Avustralya’da tercih edilebiliyor. Çok iyi düzeyde dil bilen ve staj yapmak istediği alanda az da olsa bir deneyim sahibi olanlar için verilen maaşlı staj programlarına en az 3 ay öncesinden başvuru yapmak gerekiyor. Bu programla ilgili detaylı bilgi almak için Avusturalya’da Staj başlığını okumanızı öneririz.