Staj Nedir?

Staj Nedir?

Yurtdışında staj programları; eğitim hayatı devam eden öğrenciler, kendini geliştirmek isteyen yeni mezun gençler ve hali hazırda çalışma hayatı devam eden genç profesyoneller için tasarlanmış bir çalışma sürecidir.

Turizm, Gastronomi, Medya ve iletişim, Ticaret ve Finans, Mühendislik, Mimarlık, Sosyal Bilimler gibi alanlarda çalışma imkanı sunan programlar ile deneyim kazanmanın yanı sıra birikim de yapılabilmektedir.

Teknolojik imkanların artması, bilgiye erişimin kolaylaşması gibi etkenlerinin iş hayatında rekabeti artırması iş bulma ve işte yükselme süreçlerini zorlaştırdı. Öğrencinin yada genç profesyonelin CV’sini kattığı her artı bu rekabet ortamında bir adım öne çıkmasını sağlıyor. Çok uluslu şirketlerin haricinde küçük işletmeler bile küresel pazarlara dahil oluyorlar. Tüm dünyada ortak dil olarak kabul gören İngilizce’ye sahip olmayanlar yarıştan bir bir kopuyorlar. Hatta artık iyi pozisyonda bir işe sahip olmak için ikinci, üçüncü dillere de hakim olmak gerekiyor. 

Bu bilgiler ışığında rekabet ortamında var olabilmek için hem gelişmiş bir İngilizce’ye sahip olmalı hem de uluslararası şirketlerin iş kültürlerine hakim olmanız gerekiyor. Günlük hayattaki İngilizcenizin yanı sıra iş hayatında kullanılan İngilizcenizi geliştirmek ve uluslararası şirketlerin iş kültürlerine hakim olmak için yurtdışında staj oldukça iyi bir alternatif. 

Kendine ve CV’sini artı değerler katmak isteyen, küreselleşen dünyada var olmak isteyenler ‘Yurtdışında Staj’ programlarına katılabilir ve geleceklerine yatırım yapabilirler.