Yurtdışında İngilizce Dil Kursları Listesi
Yurtdışında İngilizce Dil Kursları Listesi

Yurtdışında İngilizce Dil Kursları Listesi

Dünyada her yıl bir milyonun üzerinde öğrenci İngilizce dil kursu için başta İngiltere olmak üzere Amerika, Kanada, Avustralya, İrlanda ve Malta gibi İngilizce konuşulan ülkelere gider. İngilizce dil kursunda İngiltere, dünyada en çok tercih edilen ülkedir. Yılda yaklaşık 500 bin öğrenci İngiltere'de İngilizce kursları tercih etmektedir. Öğrenciler; genel İngilizce kursları yanı sıra; iş İngilizcesi, TOEFL hazırlık İngilizcesi, IELTS hazırlık İngilizcesi, akademik İngilizce kursları, yaz okulları programları ve mesleki İngilizce kurslarına yoğun ilgi gösterirler.

İngilizce dil eğitiminde bir dil okulu seçmek zorlu ve karmaşık bir süreç olabilir. Pek çok öğrenci dünya genelinde  1000 civarında İngilizce dil kursundan hangisini seçecekleri konusunda zorlanırlar. İngilizce dil kurslarını seçerken baz alınan çeşitli kriterler vardır. Ayrıca, ülkelerin İngilizce dil kurslarını denetleyen British Council, English USA, English UK, English Ireland, Languages Canada, Feltom Malta gibi kurumlar bulunmaktadır. Örneğin İngiltere dil okullarını  denetleyen British Council‘ın  okullara vermiş olduğu değerlendirme notuna göre EL GAZETTE tarafından yapılan bir  'İngiltere en iyi Dil Kursları' listesi her yıl yayınlanmaktadır.

EL Gazette tarafından yapılan titiz bir çalışma sonucu  bir İngilizce dil okuluna British Council denetim ekibi tarafından verilen 15 farklı  kategori tek tek incelenmiş ve bu 15 farklı kategoride en yüksek not alanlar ön sıralarda yer almak üzere bir sıralama oluşturulmuştur.


British Council tarafından İngiltere'de bulunan dil kursları, aşağıda verilen 15 farklı kategoriye göre denetlenmektedirler;

 1. Öğretmen kadrosu
 2. Yönetim kadrosu
 3. Konaklama organizasyon yeteneği ve çeşitliliği
 4. Öğrenci (18 yaş ve üstü)  sorunları ile ilgilenme
 5. Öğrenci (18 yaş altı )  sorunları ile ilgilenme
 6. Kurs tasarım yeteneği
 7. Öğrenci yönetimi
 8. Eğitim kaynakları ve materyalleri
 9. Sosyal faaliyetler
 10. Okulun fiziki koşulları
 11. Okulun tanınırlığı bilinirliliği tanıtım materyalleri
 12. Kalite yönetimi
 13. Personel yönetimi
 14. Öğrenci yönetim database sistemi
 15. Eğitim ve öğretim

 

Yukarıdaki British Council denetim raporları yanı sıra öğrenci memnuniyet raporları ve anketleri de derlenerek “bir öğrenci için Dünya genelinde İngilizce dil kursu seçme” konusunda en önemli kriterleri genel olarak 8 farklı başlıkta toplamak mümkündür. Bu 8 başlık, yurtdışında bir dil okulu seçmede uluslararası kabul gören kriterlerdir. Bu 8 başlık için diğer ülkelere oranla çok daha olumlu sonuçlar veren İngiltere dil okulları, sıralamalarda ve tercihlerde ön sıralarda yer almaktadır. Okullar ve danışmanlık kurumları tarafından yapılan anketler ve araştırmalar sonucu bir dil kursunda olmazsa olmaz olan bu başlıklar şunlardır;

 1-      Yurtdışı İngilizce Dil Kurslarında Öğretmen Kalitesi; Kaliteli bir İngilizce dil kursu seçmede en önemli kriter İngilizce öğretmen kalitesi ve yeterliliğidir. Aksanı rahat anlaşılan, öğretme yetkinliğine sahip İngilizce dil öğretmenlerinden ders almak öğrenciler için çok önemlidir.  Uluslararası öğrenciye İngilizce öğretmek ayrı bir yetenek ve eğitim gerektirir. Her ana dili İngilizce olan ve İngilizceyi konuşan kişi İngilizce öğretmenliği yapamaz. İngilizce öğretmenleri ya İngilizce öğretmenlik lisans diplomasına ya da TESOL- TEFL- CELTA- DELTA  ( teaching English as a second language veya Teaching English as Foreign Language ) sertifika veya diplomasına sahip olmalıdırlar. İngiltere’de İngilizce kursu veren çok az sayıdaki dil kursu TESOL- TEFL – CELTA- DELTA kursları düzenlemektedir. Genelde bu kursları veren okulların öğretmen kalitesi yüksektir. Nedeni ise kendisi öğretmen yetiştirme kurslarına sahip olduğu için yetenekli, başarılı İngilizce dili öğretmenlerini kendi kadrosunda tutmasıdır. İngiltere’de International House London, St Giles Colleges, Oxford House College London, Stafford House London, EC London, Bell English gibi okullar CELTA- DELTA kursları verirler.

Kanada’da ILAC, ILSC okulları Tesol Celta Delta vermektedir. Amerika’da ise genelde üniversiteler bünyesinde TESOL TEFL programları yapılır.

2-      Yurtdışı İngilizce Dil Kurslarında Uluslararası Öğrenci Çeşitliliği; 
Bir İngilizce dil kursu öğrencisi için iyi bir öğretmen ile eğitime başlamak büyük şanstır. Çünkü öğrencisi ile yakından ilgilenen, öğretme yeteneğine sahip, güzel standart bir aksana sahip İngilizce öğretmenine sahip olmak çok önemli bir avantajdır. Ancak, en az öğretmenden öğrendiğimiz kadar sınıfımızdaki diğer öğrencilerden de öğreneceğimiz için sınıfta farklı ülkelerden öğrenci karması olması çok önemlidir. Örneğin; 12 kişilik bir sınıfın öğrencilerinin 8’i uzak doğu 4’ ü Türk ise bu iyi bir karma değildir ve öğrenci ciddi sorunlar yaşayabilir. Veya 12 öğrenciden 8’i İtalyan 2’si Brezilya, 2’si Türk ise de aynı şekilde problemli bir sınıf olmuş olabilir. Doğru sayıda bir sınıf karması uluslararası çeşitlilik için ideal sınıf örnek olarak; 12 kişi içinde; 2 Türk, 2 İtalyan, 2 Fransız, 2 Brezilya, 2 Japon, 1 Arap, 1 Çinli  olabilir. Veya buna benzer farklı kombinasyonlar olmalıdır.

Nationality mix de denilen uluslararası öğrenci çeşitliliği bir dil okulunda kesinlikle en önemli kriterlerden biridir. Dünyada nationality mix açısından en iyi dil okulları İngiltere, Kanada, İrlanda ve bir parçada Malta’da bulunmaktadır. Özellikle; coğrafik konumu gereği tüm dünya ülkelerinin daha rahat erişebildiği İngiltere dil okulları bu konuda çok iyidir. İyi bir dil okulu seçimi yaparken bu kriteri göz ardı etmeyiniz ve gideceğiniz dönem zarfından okulunuzdaki nationality mix öğrenmeden son kararı vermeyiniz.

3-     
Yurtdışı İngilizce Dil Kurslarında Sosyal Etkinlikler; Bir İngilizce kursunda öğrenci, önce kurs esnasında öğretmenden, sonra sınıfındaki diğer arkadaşlarından ve sınıf sonrasında ise katıldığı sosyal, sportif ve kültürel etkinliklerden dili öğrenme ve geliştirme şansı bulur. Bu nedenle sosyal, sportif ve kültürel faaliyetleri zengin olan İngilizce dil kursları tercih edilmelidir. Bir İngilizce dil kursunda çok sayıda kaliteli ve verimli etkinlikler yapılabilmesi için okulda toplam öğrenci sayısının yüksek olması tercih edilir. Çok az sayıda öğrenciye İngilizce öğreten küçük bir kasaba okulundan sosyal faaliyet olarak büyük beklentiye girmemek gerekir. Ancak bazı büyük şehir İngilizce dil kursları öğrenci sayısı fazla olduğu için pek çok faaliyeti yapabilmekte ve her bir faaliyete pek çok öğrenci katılabilmektedir. Sosyal faaliyetleri en zengin dil okullarına örnek verecek olursak; Kanada’da ILAC, ILSC gibi dil okulları, İngiltere’de St Giles, Kaplan, EC, Churchill House, OHC, Oxford International gibi dil okulları sosyal faaliyetleriyle öne çıkmaktadır.

4-      Yurtdışı İngilizce Kurslarında Konaklama; Öğrenci okul ortamında öğretmenden ve diğer arkadaşlarından öğrendiklerine  ve sosyal etkinliklere katılımı ile elde ettiği birikimlere, İngilizcesini pratik yapabileceği bir konaklama seçeneği eklemlemelidir. Öğrenci gününün çok önemli bir zamanını konakladığı aile yanında, yurt ya da hostelde geçirmektedir. Eğer konaklama ortamı İngilizce pratik yapmak için ideal bir ortam yaratırsa öğrenci için büyük bir gelişim fırsatı olacaktır. Özellikle, ana dili İngilizce olan aileler yanında kalan öğrenciler için aile ortamı muhteşem pratik fırsatları doğurur. Konaklama kesinlikle bir dil kursu seçmede çok önemli unsurlardan biridir. Aile yanı konaklama istenilen niteliklere sahip bir aile olursa mükemmel olabilir ancak çok uluslu bir ortamda bir yurt konaklaması da öğrenci için aynı ölçüde avantaj sağlayabilir. Özellikle, Londra, New York, Toronto gibi büyük metropollerde çok uluslu rezidans ve yurtlar bulunmaktadır. Öğrenciler için muazzam sosyalleşme fırsatları sunan yurtlar son yıllarda aile yanından daha fazla tercih edilir olmaktadır. Bazı yurtlar sadece yabancı öğrenciler için değil örneğin İngiliz üniversite öğrencilerinin de kaldığı yurtlardır.

5-      Yurtdışı İngilizce Dil Kurslarında Lokasyon Önemi; İngilizce dil kursları İngiltere, Malta, Kanada, İrlanda, Amerika ve Avustralya gibi ülkelerin büyük şehirleri, küçük kasabaları hatta köylerine kadar dağılmıştır. İngilizce dil okulu şeklinde olabildiği gibi bir üniversite kampüsü içerisinde de olabilir. İngilizce dil kurslarında en popüler büyük şehirler; Londra, New York, Boston, San Francisco, Toronto, Sydney ve Dublin şehirleridir. Adı geçen şehirler en çok İngilizce dil öğrencisini çekerken, daha orta ölçekli şehirler özellikle İngiltere’de çok popülerdir. Örneğin; Oxford, Cambridge, Brighton, Bournemouth gibi.

Bazı küçük kasabalar ve köyler ise sakin ve huzurlu ortamı ile özellikle daha genç öğrencilerden ilgi görmektedir. Örneğin; Torquay, Ramsgate, Canterbury gibi…

6-     
Yurtdışı İngilizce Dil Kursları Maliyetleri- Bütçe; Herkes en iyi kursa gitmek ister ancak en iyi olarak bilenen pek çok İngilizce kursunun maliyetleri oldukça yüksek olabilir. Fiyat açısından uygun fiyatlı okullar her zaman daha popülerdir. Özellikle alınacak eğitim kalitesi ve fiyat dengesini yakalamış İngilizce dil kursları seçilmelidir. Pek çok İngilizce dil okulu Türk öğrencilere özel fiyatlar vermektedirler. Okulların kampanyaları indirimleri çok iyi takip edilmelidir. Özellikle, zincir dil kursları olarak bilinen; Kaplan English, EC English, St Giles Colleges, Oxford International, LSI, Stafford House, ILAC, ILSC  gibi okullar dönem dönem yüzde 50’lerde özel indirimler vermektedirler. Dünyanın en iyi dil okulları sıralamalarında ilk sıralarda yer alan bazı butik dil kursları ne yazık ki indirim vermemektedir. Bu okulların fiyatları diğer zincirlere göre bir hayli yüksek çıkabilir. Örneğin; Wimbledon School of English, ELC Bristol, English in Chester, Language Specialist International, Bell  International, London School of English gibi okullar kolay kolay indirim vermeyebilirler. Unutmayın ki; iyi bir İngilizce kursu en pahalı olandır diye bir kural yoktur. Tüm faktörleri değerlendirerek size en uygun olanı seçmeniz tavsiye edilir.

7-      Yurtdışı İngilizce Dil Kurslarında Öğrenci Yaş Ortalaması;  Yukarıdaki 6 kriter yurtdışında İngilizce dil kursu seçmede ana kriterlerdir. Ancak İngilizce dil kursları farklı yaş grupları için yapılması nedeniyle bir merkezdeki ortalama yaş çok önemli bir kriter olabilmektedir. Örneğin; 30 yaşında yetişkin bir hukukçu eğer 17 yaş ağırlıklı bir kursa giderse sorun yaşamaması mümkün değildir. Bu nedenle, İngilizce dil kursu seçerken öğrencinin yaşı ile okulun yaşa ortalaması karşılaştırılmalı ve öğrenciye en uygun okul önerilmelidir.

8-      Yurtdışı İngilizce Dil Okullarında Program Çeşitliliği ve Uzmanlık Alanları; Yurtdışında İngilizce kursu veren her dil okulu Genel İngilizce kursu vermektedir. 6 arklı seviyede verilen genel İngilizce kursları dışında pek çok öğrenci ilgi alanına veya mesleki alanına yönelik kurslar takip etmek isteyebilir. Bu nedenle bir İngilizce dil kursu seçerken mutlaka adı geçen okulun; TOEFL, IELTS gibi sınav hazırlık kurslarını, iş İngilizcesi hukuk İngilizcesi gibi mesleki kursları verip vermediğine bakmak gerekir. Ne kadar fazla ve farklılaştırmış program çeşitliliği varsa o okul her zaman daha başarılıdır.

İngiltere’nin En İyi İngilizce Dil Okulları Sıralamaları (Ranking)


İngilizcenin doğduğu ülke olan İngiltere, her yıl 500 binden fazla İngilizce öğrenmek isteyen  yabancı uyruklu öğrenciyi misafir etmektedir. Çok çeşitli dil kursu olanaklarına sahip olan İngiltere, dünya çapında kabul gören akademik eğitim sağlamaktadır. Zengin tarihi, kültür çeşitliliği ve kültürel mirasıyla Türk öğrenciler de dahil olmak üzere dünyanın her köşesinden öğrenciler dil eğitimi için İngiltere’yi seçmektedir. British Council’a ait 15 farklı kriter raporlarına, öğrenci anketleri ve araştırmaları sonuçlarına göre ve ayrıca yukarıda tarafımızda belirlenen  8 kriter neticesi elde ettiğimiz veriler doğrultusunda  Dünya genelinde en iyi İngilizce dil okulları aşağıda listelenmiştir. Ancak sıralama içerisinde yer alan 114 İngiltere dil okulunun hepsinin kendisine göre farklı avantajları ve dezavantajları vardır. Bu listeyi bir sıralama şeklinde algılamak doğru olmayabilir. Bu listede yer alan İngiltere İngilizce kurslarının her birinin farklı özelliklerini göz önünde bulundurmak ve detaylı bilgiyi danışmanlarından öğrenmekte fayda vardır. 

İngiltere dil okulları sıralaması;

1

ELC English Bristol

2

Wimbledon School of English

3

Kaplan English Oxford

4

London School of English, London

5

St. Giles International London Central

6

Bell International Cambridge

7

EC English Brighton

8

Cambridge Academy of English

9

St. Giles International, Brighton

10

Kaplan English London

11

EC English Oxford

12

Churchill House School of English Language

13

Eurocentres London Central

14

Oxford International London

15

BEET Language Centre

16

English in Chester

17

Regent English Oxford

18

Eurocentres Cambridge

19

OHC English

20

Francis King School of English London

21

English Language Centre, Brighton

22

LAL School of English - Torbay

23

Excel English Language School

24

Hampstead School of English

25

Kaplan English Bournemouth

26

International House Bristol

27

Eurocentres Bournemouth

28

Stafford House London

29

OHC English Richmond London

30

LSI Cambridge

31

Oxford International Oxford

32

EC Bristol

33

Kaplan International Colleges Bath

34

British Study Centres Brighton

35

Eurocentres Bournemouth

36

Lake School of English Oxford

37

International House, Newcastle and Edinburgh

38

Kaplan English Manchester

39

Regent Cambridge

40

Oxford International Brighton

41

The Bristol Language Centre - BLC

42

St. Clare's, Oxford

43

Stafford House School of English, Canterbury

44

Oxford English Centre

45

Stafford House School of English, Brighton

46

Language Specialists International

47

Cambridge Law Studio

48

LSI Brighton

49

Centre of English Studies Oxford

50

Studio Cambridge

51

Eurocentres Brighton

52

Harrow House International College

53

International House Aberdeen

54

Kaplan English Torquay

55

Oxford English Academy

56

Kings Oxford

57

Central School of English London

58

LILA

59

ETC Bournemouth

60

Stafford House Brighton

61

Torquay International School

62

LSI Hampstead London

63

The Language Gallery - London

64

King's College London

65

Kensington Academy of English

66

Twin School London

67

New College Group (NCG), Manchester

68

The Language Gallery - Birmingham

69

Bloomsbury International London

70

Capital School of English Bournemouth

71

Anglo-Continental School of English

72

Westbourne Academy Bournemouth

73

Liverpool School of English

74

EF Cambridge

75

British Study Centres Oxford

76

St Giles International Cambridge

77

The Language Gallery - Manchester

78

Colchester Institute

79

OHC English Oxford

80

Excel Academy

81

Bell International London

82

MLS International College

83

EC Manchester

84

Kaplan English Edinburgh

85

Language Link London

86

EF Brighton

87

International House, London

88

St. Giles Eastbourne

89

Manchester Central School of English

90

New College Group NCG Liverpool

91

Rose of York London

92

Sidmouth International School

93

EF Edinburgh

94

University of the Arts London

95

The English Studio London

96

United World School of English Bournemouth

97

Anglolang Academy of English

98

British Study Centres Juniors

99

Centre of English Studies Edinburgh

100

Delfin English School

101

Select English Cambridge

102

Centre of English Studies Harrogate

103

Edgware Academy London

104

Burlington School London

105

Exeter Academy

106

Bright School of English Bournemouth

107

Richard Language School Bournemouth

108

ISCA School of English

109

Castle School of English

110

Mayflower College of English

111

Melton College

112

Living Learning English

113

The English Language Centre, Eastbourne

114

Baywater College London

 

İngiltere’nin En İyi İngilizce Yaz Okulları Sıralaması

İngiltere’de çocuklar ve gençler için paket İngilizce yaz okulu veren pek çok okul bulunmaktadır. Bu okullar yaz aylarında İngiliz yatılı liselerinde veya üniversitelerde faaliyet gösterirler. British Council raporları, öğrenci memnuniyet anketleri ve 8 kritere göre yaz okulları;

1.

Oxford Royale Academy

2.

Mill Hill Summer School

3.

Bucksmore Education

4.

Discovery Summer

5.

Bishopstrow College

6.

Studio Cambridge Summer Schools

7.

Taunton School International

8.

Bell Young Learners

9.

BABSSCO

10.

Churchill House Summer Schools

11.

Stafford House Summer Schools

12.

Heathfield Summer School

13.

Embassy Summer Schools

14.

Millfield School

15.

International Community School

16.

Bede's Summer School

17.

Anglo-Continental School of English

18.

St. Edmund's College

19.

Skola Young Learners London

20.

St Clare’s Oxford

21.

St Giles Summer Centers

22.

OHC Sol Camps Oxford

 

Amerika’nın En İyi Dil Okulları Sıralaması

Amerika ‘nın en iyi dil okulları listesinde English USA raporları yanı sıra  yukarıda açıkladığımız 8 kriter ve öğrenci anketleri ve referansları baz alınmıştır. Amerika İngilizce kurslarında özellikle New York, Boston, San Francisco, Los Angeles, San Diego gibi büyük şehirlerin dil okulları öne çıkmaktadır. Bu şehirler çok farklı uluslardan öğrenci aldığı için buradaki İngilizce dil okulları “nationality mix” oranları çok iyidir.  

Amerika dil okulları sıralaması;

 

1.

Kaplan English Harvard Square

2.

Kaplan English Berkeley

3.

University of California San Diego English Language Programs

4.

San Diego State University American Language Institute

5.

Kaplan English Empire State

6.

Kaplan English Miami

7.

EC New York

8.

Oxford International Miami

9.

LSI San Diego

10.

University of California Los Angeles –UCLA English Language programs

11.

Kaplan English Los Angeles

12.

University of California Irvine English Programs

13.

EC San Francisco

14.

St Giles New York

15.

ALI California State University Long Beach

16.

St Giles San Francisco

17.

Stafford House Boston

18.

Stafford House San Francisco

19.

EC Boston

20.

CELOP (Center for English Language and Orientation Programs) Boston

21.

Syracuse University English Language Institute New York

22.

The New England School of English Boston

23.

LAL Miami

24.

OHC English Miami

25.

Boston School of English

26.

EF Miami

27.

Kings Colleges Los Angeles

28.

EF San Francisco

29.

FLS International Boston

30.

Salem State Intensive English Language Program 

31.

LSI New York

32.

ELS Language Centers/Hofstra

33.

New York Language Center - Midtown 

34.

EF Boston

35.

Zoni Language cnetre New York

36.

Manhattan Language Center New York

37.

Kings Colleges New Jersey

38.

ELS Language Centers New York

39.

EF New York

40.

ELS Language Centres Chicago

41.

English Language Institute, LIU Brooklyn 

Kanada’nın En İyi Dil Okulları Sıralaması

Yapılan birçok araştırmaya göre yaşamak için dünyanın en iyi ülkeleri arasında yer alan Kanada, yurtdışında İngilizce dil eğitimi almak isteyen pek çok yabancı uyruklu öğrenci için  popüler bir ülkedir.   Kanada dil okulları Language Canada üyesidirler ve Kanada’nın listede yer alan dil okulları 8 kritere göre belirlenmiştir.  Kanada’da İngilizce dil kursları listesinde özellikle Toronto ve Vancouver şehirlerindeki kurslar öne çıkmaktadır.

Kanada Dil Okulları Sıralaması;

1.

ILAC Toronto

2.

ILSC Vancouver

3.

Kaplan English Vancouver

4.

University of Toronto - English Language Program

5.

EC English  Toronto

6.

ILAC Vancouver

7.

ILSC Toronto

8.

St Giles Colleges Vancouver

9.

Oxford International Toronto

10.

Stafford House Toronto

11.

Center of English Studies CES Toronto

12.

Seneca College Toronto

13.

LSI Toronto

14.

York University English Language Institute

15.

Université du Québec à Montréal, School of Languages

16.

EC English Vancouver

17.

Kaplan English Toronto

18.

Real Institute, Ryerson University

19.

Sprott Shaw Language College – Vancouver o

20.

Stafford House Vancouver

21.

University of Victoria English Center

22.

Humber College

23.

Hansa Language Centre

24.

Lambton College - Lambton Institute of English - Toronto

25.

ILSC Montreal

26.

Montréal International Institute of Language Arts (MIILA)

27.

EC Montreal

28.

Collège Canada / Canada College - Montreal

29.

International House Vancouver

30.

EF International Language Campus - Toronto

31.

Centennial College

32.

OHC English Toronto

33.

The Language Gallery Toronto

34.

Vancouver Island University


Malta’nın En İyi Dil Okulları Sıralaması

Avrupa Birliği üyesi küçük ve sevimli bir ada ülkesi olan Malta, son zamanlarda özellikle bahar ve yaz aylarında çok sayıda uluslararası öğrenciye İngilizce kursu sağlayan bir ülke olmuştur. Özellikle Avrupa ülkelerinden yoğun ilgi gören Malta dil kurslarında özellikle ‘nationality mix” çok iyi durumdadır. Ayrıca öğretmen kalitesi ve yurt konaklama seçenekleri ve sosyal etkinlikleriyle öne çıkmaktadır. Malta İngilizce dil kursları fiyat açısından da diğer ülkelere göre çok uygun programlar sunmaktadır. Malta dil okullarını öne çıkartan bir başka sebep ise genel ve yoğun İngilizce kursları yanı sıra IELTS, Toefl hazırlık iş İngilizcesi, tatil İngilizcesi gibi farklı programlar sunmasıdır.

Malta Dil Okulları Sıralaması;

1.

EC English

2.

LAL – IELS Institute of English Language Studies Malta

3.

ESE English Malta

4.

Bels Malta

5.

Sprachcaffe Malta

6.

Inlingua Malta

7.

EF Malta

8.

ELA- English Language Academy Malta

9.

International House Malta

10.

Magister Academy Malta

11.

GV Malta English Centre

12.

ACE School of English Malta

13.

Alpha School of English

14.

NSTS English Language Institute Malta

15.

Chamber College Malta

16.

Am Language Studio

17.

Easy School of Languages Malta

18.

Link School of English

19.

Clubclass Malta

 

İrlanda’nın En İyi Dil Okulları Sıralaması

İrlanda İngilizce dil kursları ağırlıklı olarak Dublin şehrinde yer almaktadır. Dublin son 10 yılda, Londra’dan sonra İngilizce dil kurslarının ikinci en önemli merkezi haline gelmiştir. İrlanda halkı her seviyede İngilizce konuşmaktadır ve İngilizce ülkenin resmi dilidir. İrlanda İngilizce kursları ağırlıklı olarak Avrupa ülkelerinden öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Özellikle İtalya, Fransa ve İspanya’dan gelen öğrenciler için çok popüler bir ülkedir. Avrupalı öğrenci sayısının fazla olması nedeniyle İrlanda dil okulları ‘nationality mix ‘ konusunda öne çıkarlar. Ayrıca İngilizce öğretmen kalitesi ve Dublin’in yabancı öğrencilere vermiş oldukları fırsatlar da okulların tercih edilmesinde önemli bir rol oynar.

İrlanda dil okulları sıralaması;

 

1.

Emerald English Dublin

2.

Dublin City University English Language School

3.

Kaplan English Dublin

4.

EC English Dublin

5.

Centre of English Studies (CES) Dublin

6.

Atlas Language School Dublin

7.

Swan Training Institute Dublin

8.

Horner School of English Dublin

9.

Cork English College-CEC

10.

Alpha English Dublin

11.

EF International Language Centres

12.

Active Language Learning

13.

OHC English

14.

Berlitz Dublin Language Centre

15.

International House Dublin

16.

New College Group

17.

Frances King

18.

Delfin English School

19.

ATC Language Schools

20.

Atlantic Language Dublin

21.

ISE Ireland

22.

The Language Gallery (IBAT College)

23.

The English Studio

24.

ISI English Language School

 

Avustralya’nın En İyi Dil Okulları Sıralaması

Avustralya hükümetince, İngilizce dil kurslarına level- seviyeler verilmektedir. İngilizce dil kursları, bu seviyelere göre vize değerlendirmesine tabi tutulur. Level 1,2  olarak sıralanan Avustralya İngilizce dil okullarında LEVEL 1 okulları sıralamanın üstünde yer alırlar. Bu nedenle Avustralya’da İngilizce dil kursları sıralaması için yukarıdaki kriterlere ek olarak Level 1 okullarını en üste almaktayız;

Avustralya Dil Okulları Sıralaması;

1.

Kaplan English Sydney

2.

Hawthorne English University of Melbourne

3.

University of South Wales Sydney

4.

The English Language Centre (ELC) at Macquarie University

5.

International House Sydney

6.

Kaplan English Melbourne

7.

Greenwich School of English- Sydney

8.

OHC English Cairns

9.

OHC English Brisbane

10.

LSI Brisbane

11.

ILSC Sydney

12.

Griffith English Language Institute Brisbane

13.

Shafston International College Brisbane

14.

EC English Sydney

15.

EC English Melbourne

16.

Ability English Sydney

17.

Ability English Melbourne

18.

OHC Sydney

19.

OHC Melbourne

20.

Cambridge International College Melbourne

21.

Milner International College of English- Perth

22.

EC English Melbourne

23.

Eurocentres

24.

Shafston International College, Gold Coast