Toefl Sınav Kursları

Toefl Sınav Kursları

TOEFL Sınavını Geç, Dünya Çapında Geçerli Yeterlik Sertifikanı Kap

Kurs İçeriği: Çeşitli nedenlerden dolayı İngilizce yeterlilik sertifikasına sahip olması gereken kişilerin dünya çapında kabul gören seviye tespit sınavlarına hazırlanmasını sağlayan yoğun kurslardır.
Kimler Katılabilir: Her İngilizce seviyesinden 16 yaş ve üzeri herkes
Tarih: Eğitimler aylık olarak açılabilmektedir.Bazı okullar sadece Ocak, Nisan, Temmuz ve Ekim aylarında eğitimleri başlatabilirler.
Süre: 20, 24, 32, 36 ve 48 hafta
Haftalık Ders Sayısı: 15, 20, 25, 30 ders
Avantajı: Program sonunda katılımcı TOEFL sınavının inceliklerini öğrenerek, sınavda başarılı olacak yeterlilikte İngilizce bilgisine sahip olur.

TOEFL sınavı; dünya genelinde İngilizce dilinde eğitim veren yaklaşık 4,300 kolej ve üniversite tarafından; lisans, yüksek lisans ve doktora programlarına ana dili İngilizce olmayan öğrencileri kabul kriteri olarak kullanılır.

TOEFL (Test Of English As a Foreign Language) sınavı, ana dili İngilizce olmayanların İngilizce bilgisini ölçmek amacıyla, Amerika’nın New Jersey Eyaletinde bulunan ETS-Educational Testing Services (http://www.ets.org) tarafından dünyanın pek çok merkezinde düzenlenen bir sınavdır.

Eğitim Bilgileri

Dünya genelinde pek çok kurum, üniversite, organizasyon ve şirket iş başvurusunda TOEFL sınavından alınan iyi bir sonucu, İngilizce yeterlilik belgesi olarak kabul eder. TOEFL sınavını başarılı bir şekilde geçen kişinin İngilizce dil yeterliliği dünya çapında kabul görür.  

Bu sebeple TOEFL  sınavına; İngilizce eğitim veren bir üniversite/kolej/enstitüde eğitim almak isteyenler, uluslararası bir kuruluşta çalışacak olanler, akademik kariyerine devam edecekler, İngilizce dil bilgisini uluslararası geçerliliği olan bir belge ile kanıtlamayı arzu edenler bu kurslara gidip hazırlıklarını yaparak, sınava girebilir. 

ABD, Kanada ve İngiltere’de pek çok eğitim kurumunda açılan programda; sınav teknikleri, test yeteneği, okuma yetenekleri, not alma ve dinleme yeteneklerinin geliştirmesi amaçlanmaktadır. 

TOEFL sınav hazırlık kursları, Amerika ve Kanada’da genelde haftada 25 ders olarak verilmektedir. Bunların 15 dersi konu anlatımı ve ders olarak, 10 saati de etüt çalışması halinde sunulur. Kurslar en fazla 15 kişilik sınıflarda yapılır ve kurs süreleri 4-16 hafta arasında değişiklik gösterir. 

İngiltere’de sunulan kurslar da diğerleri ile benzerlik gösterir. Fakat İngiltere’de en düşük seviye, yüksek orta seviyedir ve kurs süreleri 8 haftadır. Öğrenciler, uzman öğretmenler eşliğinde deneme sınavları yaparak soru çözme tekniklerini geliştirirler. Öğrencilerin kullanacakları kurs kitapları ve deneme sınavları sık sık güncelleştirilmekte olup en son soru tekniklerini kapsayacak şekilde kursun bir parçası olarak öğrencilere sunulur.