Yurtdışında Toefl Sınav Hazırlık Kursları
Yurtdışında Toefl Sınav Hazırlık Kursları

Yurtdışında Toefl Sınav Hazırlık Kursları

Yurtdışında Toefl Sınav Hazırlık Kursları ile dünya genelinde geçerliliğe sahip TOEFL sertifikanızı alın ve hayallerinize bir adım daha yaklaşın.

Kurs İçeriği: Çeşitli nedenlerden dolayı İngilizce yeterlilik sertifikasına sahip olması gereken kişilerin dünya çapında kabul gören seviye tespit sınavlarına hazırlanmasını sağlayan yoğun kurslardır.
Kimler Katılabilir: Her İngilizce seviyesinden 16 yaş ve üzeri herkes
Tarih: Eğitimler aylık olarak açılabilmektedir. Bazı okullar sadece Ocak, Nisan, Temmuz ve Ekim aylarında eğitimleri başlatabilirler.
Süre: 20, 24, 32, 36 ve 48 hafta
Haftalık Ders Sayısı: 15, 20, 25, 30 ders
Avantajı: Program sonunda katılımcı TOEFL sınavının inceliklerini öğrenerek, sınavda başarılı olacak yeterlilikte İngilizce bilgisine sahip olur.

TOEFL (Test Of English As a Foreign Language) sınavı, ana dili İngilizce olmayanların İngilizce bilgisini ölçmek amacıyla, Amerika’nın New Jersey Eyaletinde bulunan ETS-Educational Testing Services (http://www.ets.org) tarafından dünyanın pek çok merkezinde düzenlenen bir sınavdır. Bu sınav, dünya genelinde İngilizce dilinde eğitim veren yaklaşık 4,300 kolej ve üniversite tarafından; lisans, yüksek lisans ve doktora programlarına ana dili İngilizce olmayan öğrencileri kabul kriteri olarak kullanılır.

Yurtdışında Toefl Sınav Hazırlık Kursu İçeriği

Türkiye de dahil dünya genelinde pek çok kurum, üniversite, organizasyon ve şirket iş başvurusunda TOEFL sınavından alınan iyi bir sonucu İngilizce yeterlilik belgesi olarak kabul eder. TOEFL sınavını başarılı bir şekilde geçen kişinin İngilizce dil yeterliliği dünya çapında kabul görür.  

Bu sebeple  İngilizce eğitim veren bir üniversite/kolej/enstitüde eğitim almak isteyenler, uluslararası bir kuruluşta çalışacak olanlar, akademik kariyerine devam edecekler ya da İngilizce dil bilgisini uluslararası geçerliliği olan bir belge ile kanıtlamayı arzu edenler yurtdışında TOEFL sınav hazırlık kurslarına giderek sınava hazırlanabilir. 

ABD, Kanada ve İngiltere’de pek çok eğitim kurumunda açılan TOEFL sınav hazırlık kurslarında öğrencilerin sınav teknikleri, test yeteneği, okuma yetenekleri, not alma ve dinleme yeteneklerinin geliştirmesi amaçlanmaktadır. 

TOEFL sınav hazırlık kursları, Amerika ve Kanada’da genelde haftada 25 ders olarak verilmektedir. Bunların 15 dersi konu anlatımı ve ders olarak, 10 saati de etüt çalışması halinde sunulur. Kurslar en fazla 15 kişilik sınıflarda yapılır ve kurs süreleri 4-16 hafta arasında değişiklik gösterir. 

İngiltere’de sunulan kurslar da diğerleri ile benzerlik gösterir. Fakat İngiltere’de en düşük seviye, yüksek orta seviyedir ve kurs süreleri 8 haftadır. İngiltere'de TOEFL hazırlık kursuna kayıt yaptıran öğrenciler, uzman öğretmenler eşliğinde deneme sınavları yaparak soru çözme tekniklerini geliştirirler. Öğrencilerin kullanacakları kurs kitapları ve deneme sınavları sık sık güncelleştirilmekte olup en son soru tekniklerini kapsayacak şekilde kursun bir parçası olarak öğrencilere sunulur.

Yurtdışında TOEFL Sınav Hazırlık Kursu Veren Okullar

 • EC Language School
 • ELS Language Centres
  ELS - Adelphi University
  ELS - Dominican University
  ELS - Fairleigh Dickinson University
  ELS - Hawai Pacific University
  ELS - Mount Ida College
  ELS - St. Joseph University
  ELS - University Of Cincinnati
  ELS - University Of St. Thomas 
 • FLS International - Boston Commons
 • ILAC
 • ILSC
 • Kaplan International College
 • LSI – Language Studies International
 • Sprachcaffe/GEOS
 • St Giles International
 • University of Arts London
 • University of California, San Diego