IELTS Sınav Kurları

IELTS Sınav Kurları

Yurtdışındaki Eğitiminizin Başlangıç Ayağı IELTS

Kurs İçeriği: Özellikle İngiltere ve Avustralya’da üniversite veya sertifika eğitimi yapmak isteyenlerin tercih ettiği bir sınavdır. Öğrenci kademik ağırlıklı IELTS sınavına hazırlanır.
Kimler Katılabilir: Her İngilizce seviyesinden 16 yaş ve üzeri herkes
Tarih: Eğitimler aylık olarak açılabilmektedir. Bazı okullar sadece Ocak, Nisan, Temmuz ve Ekim aylarında eğitimlerini başlatırlar.
Süre: 20, 24, 32, 36 ve 48 hafta
Haftalık Ders Sayısı: 15, 20, 25, 30 ders
Avantajı: Dünya çapında geçerliliği olan IELTS sınavından başarılı bir sonuç almak isteyenleri yoğun bir şekilde sınava hazırlar.

IELTS, Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı, İngilizce'nin geçerki olduğu ülkelerde öğrenim görmek veya çalışmak isteyen kişilerin İngilizce dil yeterliliğini belirlemek üzere tüm dünyada uygulanan ve en çok tercih edilen İngilizce dil sınavıdır.

Özellikle İngiltere ve Avustralya’da üniversite veya sertifika eğitimi yapmak isteyenlerin tercih ettiği sınav olan IELTS sınavında öğrencinin; İngilizce yazma, okuma, anlama, gramer ve konuşma yetenekleri test edilir. IELTS sınavı, akademik ağırlıklı bir sınavdır. Özellikle İngiltere ve Avustralya’daki tüm dil okulları ve üniversitelerde IELTS sınavlarına hazırlık kursları verilir. Kurslar genelde 4-12 hafta arası sürer. Akademik dönem dil kurslarına katılan öğrenciler, kursun bir parçası olarak IELTS sınav hazırlık kursu alabilirler. Sınav, her ay düzenlenir. 

IELTS Sınavı Hakkında

Türkiye’de sınav, British Council tarafından organize edilmektedir. Her ay 2-3 kez sınav yapılmaktadır. İngiltere, Avustralya ve Yeni Zelanda’da ise her ay 4 defa sınav organize edilmektedir. IELTS sınavlarına girmede belirli bir limit söz konusu değildir. Öğrenci dilerse her hafta bu sınavlara girebilir. IELTS sınavlarında öğrenci genelde 4-8 arası puan alır. 6.5 en ideal ve pek çok üniversite tarafından kabul edilen bir sonuçtur. Ancak, 6.0 ile pek çok üniversite öğrenci kabul etmektedir. Dünyanın en iyi üniversitelerinden bazıları 7.0 hatta 7.5 IELTS puanı isteyebilir. Üniversite hazırlık programı veren okullar için 5.0 veya 5.5 IELTS neticesi yeterlidir. 

IELTS sınavları hakkında detaylı bilgi için www.ielts.org veya www.britishcouncil.org.tr adresleri ziyaret edilebilir.