Genel İngilizce

Genel İngilizce

Bolca pratik yaparak İngilizce becerilerini geliştirmek isteyenler için…

Kurs İçeriği: Grammer, okuma, yazma, dinleme ve konuşma eğitimleri. 
Kimler Katılabilir: Her seviyede İngilizce bilgisine sahip 16 yaş ve üzeri herkes. 
Tarihler: Yıl içinde her hafta
Süre: 1-48 hafta
Haftalık Ders Sayısı: 15, 20, 25 ve 30 ders
Avantajı: Esnek başlangıç ve bitiş tarihi opsiyonları

İngilizce öğrenmeye yeni başlayanlar, belirli bir altyapıya sahip olanlar yada mevcut İngilizcelerini geliştirmek isteyenlerin katıldığı Genel İngilizce programında, katılımcılar dil becerilerini geliştirmenin yanı sıra yurtdışında yaşam tecrübesi de edinirler. 

Yurtdışında dil eğitimi almanın en faydalı yönlerinden biri; sınıflarda alınan dersleri günlük hayatta pratiğe dökebilmektir. Yurtdışında dil eğitimi alanların dil becerilerini hızla geliştirmesinin altında yatan en önemli etken anadili İngilizce olanlarla sürekli pratik yapabilme şansıdır. Anadili İngilizce olan kişilerle pratik yapmak, doğru bildiğiniz yanlış telafuzlarınızı düzeltmenizi, yeni öğreneceğiniz konuları doğru ve kalıcı bir şekilde hafızanıza kazımanızı sağlayacaktır. Yabancı bir ülkede geçirdiğiniz süre zarfından hergün, her alanda karşınıza çıkacak İngilizce kısa bir süre sonra yaşamınızın bir parçası haline gelecektir ve böylelikle yabancı dil sizin için bir engel olmaktan çıkacaktır. 

Eğitim Bilgileri

Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar devam eden kurslar minimum 2 hafta, maksimum 52 hafta sürmektedir. Haftada 15 , 20, 25, 30 saatlik ders görülebilmektedir. Dersler 12-16 kişilik sınıflarda verilmektedir. 

Genel İngilizce dersleri; okuma, yazma, konuşma ve dinleme şeklinde 4 temel beceri üzerine yoğunlaşmıştır. Okullarda sık sık yapılan seviye tespit sınavları ile öğrencilerin eksik noktaları tespit edilmekte ve eksik oldukları noktalara yönelik özel çalışmalar yapılmaktadır.

Genel İngilizce programında ders sayılarının az olması sayesinde öğrenciler sosyal aktivitelere zaman ayırabilirler. Okullar öğrencilerin sosyalleşmasi için sosyal aktivite programları sunarlar. Okullarda sunulan bu aktiviteler ile öğrenciler sosyalleşir, arkadaş çevrelerini genişletir, daha fazla iletişime geçerek anlama ve konuşma becerilerini doğal yollarla geliştirirler. 

Genel İngilizce programında dersler öğleden önce yada öğleden sonra olabilir. Ders programını sabah saatlerine ayarlayıp, öğleden sonralarını boşa çıkartan bir öğrenci çalışma izni verilen ülkelerde part-time olarak çalışıp, para da kazanabilir.  

Genel İngilizce Programı, esnek kurs tarihleri ve süreleri ile ihtiyaca göre şekillendirilebilmektedir. Programında sonunda her öğrenciye İngilizce dil seviyesini belirten sertifika verilmektedir.