Akademik Yıl Dil Kursları

Akademik Yıl Dil Kursları

İngilizce Sorununu Ortadan Kaldırırken Üniversite Eğitiminin Temellerini Atan Program!

Kurs İçeriği: Grammer, okuma, yazma, dinleme ve konuşma eğitimlerinin yanında TOEFL, IELTS, Cambridge gibi sınavlara hazırlık kursları, iş İngilizcesi gibi seçmeli dersler, üniversite ve yüksek okullara yerleştirme danışmanlığı
Kimler Katılabilir: Her İngilizce seviyesinden 16 yaş ve üzeri herkes
Tarih: Eğitimler aylık olarak açılabilmektedir. Bazı okullar sadece Ocak, Nisan, Temmuz ve Ekim aylarında eğitimlerini başlatırlar.
Süre: 20, 24, 32, 36 ve 48 hafta
Haftalık Ders Sayısı: 15, 20, 25, 30 ders
Avantajı: Diğer dil okullarına oranla çok daha ekonomiktir. Seçmeli ders alternatifleri sunar. 

Akademik yıl kursları uzun bir dönem için İngilizce kursu almak isteyen ve genelde İngilizce dil düzeyleri ortanın altında bulunan kişilere yöneliktir. Program sayesinden öğrenci, uzun bir sürece yayılmış şekilde bolca pratik yaparak dil becerilerini geliştirir. Bu program Genel İngilizce programından farklı olarak öğrencinin dil becerisini geliştirmesinin yanı sıra öğrenciyi lisans veya yüksek lisans eğitimine de hazırlar ve bu konuda danışmanlık verir. 

Eğitim Bilgileri

Akademik Yıl ve Akademik Dönem programları; İngilizce düzeyi, eğitim ve iş hayatında karşısına engel olarak çıkan, bu engelden tamamen kurtulmak isteyen, aynı zamanda ekonomik çözüm arayanlar için en etkili kurs seçeneğidir.  

Bu kursların ilk dönemi; Genel İngilizce programların içeriğiyle aynı olup  katılımcının dil bilgisi, konuşma, yazma, okuma ve dinleme yeteneklerini geliştirmeye yöneliktir. Akademik yıl programlarında diğer bir amaç ise katılımcıyı lisans veya yüksek lisans eğitimi yapabilecek dil düzeyine ulaştırmak ve üniversitelere yerleştirmektir. Bu nedenle kursun ikinci döneminde Akademik ağırlıklı dersler izlenebilir. Öğrenci ayrıca Cambridge, IELTS, TOEFL hazırlık kursları yanı sıra iş İngilizcesi, staj gibi programları da seçebilir.

Akademik Yıl Programları genellikle 30-33 hafta sürelidir, Akademik Dönem Programları ise 20 - 22 haftadır. Dersler; öğrencilerin ihtiyacına göre haftada 20-28 saat arasında olarak sunulmaktadır. Uzun süreli programlara katılabilmek için başlangıç seviyesini bitirmiş olmak yeterlidir. Bu programlar 10 + 10 hafta veya 11 + 11 hafta seçenekleri ile Akademik dönemler, ek bir 10 veya 11 hafta ile de Akademik Yıl programları olarak düzenlenir. 

Akademik Yıl ve Akademik Dönem programlarında, 28 saatlik bir programa katılan öğrenciler, haftada 20 saat genel İngilizce dersleri ile ana dil becerileri olan okuma, yazma, dinleme, konuşma, dil bilgisi ve kelime bilgisi gibi alanlarda eğitim alırlar.  Haftada 8 saat ise dil seviyelerine göre, kendi ilgi alanları veya ihtiyaçları doğrultusunda, IELTS veya TOEFL sınavlarına hazırlık, iş İngilizcesi, deyimler ve sokak İngilizcesi, telaffuz gibi destekleyici dersler görürler. 

Türkiye’de İngilizce eğitim veren özel bir üniversite kazanan öğrenci bir akademik yıl için sadece eğitime verecekleri ücret ile yurtdışında hem eğitim hem de konaklama dahil kalabilmekte ve en önemlisi, Türkiye’de gelebileceği dil düzeyinin çok üzerinde bir dil bilgisine sahip olabilmektedir.

Başlangış ve Bitiş Tarihleri

Akademik dil kurslarına kimi okullarda her ay başlanabilir, kimi okullar ise senede 4 defa öğrenci kabulü yapar. Genelde; Ocak, Nisan, Temmuz ve Eylül ayları akademik sömestr veya yıl kursları başlangıç tarihleridir. 

Akademik Sömestr veya yıl programları 5-6-8 veya 9 ay devam edebilir. Genelde haftada 25-30 saatlik program verilir.

Akademik Dönem/Yıl Kurslarının Avantajları

Aynı süredeki programlarla kıyaslandığında daha ekonomiktir

Uzun dönemde mükemmel dil öğrenme fırsatı
Bir ülkenin yaşam tarzını ve kültürünü öğrenme şansı
Küçük sınıflarda ve farklı uluslardan öğrencilerle kaliteli eğitim
Eğitim süresi boyunca aynı sınıf ve grupla devam etme avantajı
Uzun bir süre aynı ailede veya yurtta yaşama olanağı
Çok farklı ve zengin sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler
Üniversiteye yerleştirme hizmetlerinden yararlanma
Eğitim aldığınız süre içerisinde gittiğiniz okulun farklı şehir veya ülkelerdeki lokasyonlarında eğitim alma şansı
Genel İngilizcenin yanı sıra Akademik İngilizce, İngilizce sınavlarına, iş İngilizcesi veya staj programlarına katılma fırsatı