Yeni Zelanda'da Üniversite
Yeni Zelanda'da Üniversite

Yeni Zelanda'da Üniversite

Kaliteli ve güvenilir eğitim sistemi Yeni Zelanda'da!

Genel olarak İngiliz eğitim sistemini benimseyen Yeni Zelanda oldukça kaliteli ve güvenilir bir eğitim sistemine sahiptir. Her okul bünyesinde uluslar arası öğrenciler için destek birimlerinin mevcudiyeti, eğitim sistemine olan güven hissini de beraberinde beslemektedir. Uluslar arası öğrenciler özel eğitim kurumları, lise, kolej, teknik okul ve üniversitelerde akademik eğitim ve dil eğitimi olanaklarını sahip olmaktadırlar.

İlköğretim ve Ortaöğretim: Yeni Zelanda’da ilköğretim ve orta öğretim 4 dönemden oluşur, eğitime Ocak ayında başlanır. Okullar devlet ve özel okullar olarak ayrılır ve yabancı öğrenciler genellikle özel okullara ilgi gösterse de bunlar arasında fiyat farkları çok büyük değildir. 17 yaşa kadar yani üniversite eğitimine kadar süren eğitim hayatı zorunludur. Eğitim süresi toplam 13 sınıftan oluşur.

Üniversite Eğitimi: Yeni Zelanda’da üniversite eğitimi İngiliz eğitim sistemi gibidir. Eğitim kalitesinin yüksekliği dikkat çekicidir. Ülkede yüksek öğretim çeşitli üniversite, politeknik, kolej ve enstitülerde verilir.

THE UNIVERSITY OF AUCKLAND

Lokasyon: Auckland

En popüler bölümleri; Sanat Bölümleri, İş yönetimi bölümleri, Yaratıcı Sanat ve Endüstri, Eğitim bilimleri, Hukuk, Medikal ve Sağlık Bilimleri, Fen Bilimleri, Teoloji (Din Bilimi)

Başvuru kriterleri; Lisans programları için: 6.5 IELTS
Yüksek Lisans eğitimi için: 7,0 IELTS skoru
Ortalama okul ücreti:  25300-38300 AUD
Okul Başlangıç Dönemleri: Mart Temmuz Kasım