Sussex University| Brighton
Sussex University| Brighton

Sussex University| Brighton

Sussex öncü bir araştırma üniversitesidir. Sussex’te yapılan araştırma aktivitelerin yüzde 90’dan fazlası dünyada önce olarak tanınmış, uluslararası olarak kabul görmüş ve mükemmel bulunmuştur. Sanattan sosyal ve fen bilimlerine 19 alanda Birleşik Krallık’ta araştırma alanında en iyi 20 arasında yer almıştır. Özellikle, Birleşik Krallık’ta Amerikan Çalışmaları konusunda 1.sırada siyasette 2. ve sanat tarihi alanında 3.sırada yer almaktadır. Araştırma konuları önemli dünya sorunları üzerine olup üniversite özellikle iklim değişikliği ve kalkınma konusunda uzmandır. Harvard-Sussex programı gibi dünya çağında birçok kurumla çok kapsamlı bağlantılara sahiptir.

 

TEMEL BİLGİLER

YAŞ ARALIĞI: 17+.

PROGRAMLAR: Anthropology / Art / Biology / Business and management / English / Drama / Economics / Film Studies / Gender Studies / History / Independent Research / International Relations / Media and Popular Culture / Medicine and Health / Physics / Philosopy / Psychology / Sociology.

 

EĞİTİM ÜCRETLERİ:

Başvuru Ücreti: £150

4 Haftalık Program: £1558

8 Haftalık Program: £2890

 

 BAŞLANGIÇ TARİHLERİ: 25 Haziran - 20 Temmuz / 23 Temmuz - 17 Ağustos.

Sure: 4-8 hafta

 

KONAKLAMA: Sussex Üniversitesi Yurtları.  Ücret: £158 (haftalık)

 

GİRİŞ KOŞULLARI: Öğrenciler en az IELTS 6.5, diğer seçenekler için en az 6.0 seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olmalıdır.