En çok Tercih Edilen Yaz Okulları
En çok Tercih Edilen Yaz Okulları

En çok Tercih Edilen Yaz Okulları

BABSSCO-HARROW SCHOOL 

Harrow School 1572 yılından beri eğitim alanında hizmet vermektedir. Londra merkeze 40 dakika uzaklıkta yer alır ve 450 dönümlük geniş bir alana yayılmaktadır. En prestijli mezunları arasında Başbakan Winston Churchill ve şair Lord Byron yer alır.

Konaklamalar kız erkek ayrı katlarda ve tek kişilik, çift kişilik yada paylaşımlı odalar olarak sunulur. Aktiviteler arasında; okçuluk, sanat, beysbol, basketbol, bowling, sinema, aşçılık, eskrim, go kart, golf, yüzme, tenis, su kayağı, binicilik, badminton, barbekü, karaoke, masa tenisi bulunmaktadır. 

Geziler Bath, Brighton, Cambridge, Oxford, Stratford-upon-Avon, Theme Park, Warwick Castle, Windsor Castle, London Eye, Madam Tussaud’s, Wembley Stadyum’una yapılmaktadır.

Yaş aralığı: 13-17 yas
Kurs tarihleri: 12 Temmuz-22 Ağustos
Haftalık ders saatleri: 20 ders 
Ücrete Dahil Olanaklar: Eğitim ücreti, eğitim materyalleri, tam pansiyon okul konaklaması, sosyal programlar, spor, geziler, sağlık sigortası, çamaşırhane, havaalanı karşılaması, kurs sertifikası. 

MW EMBASSY CES - Warminster 

1907 yılında kurulan Warminster, İngiltere’nin önde gelen bağımsız yatılı okullarından biridir. Warminster, tarihi bir şehir olan Stonehenge’e çok yakındır. Okul; 50 dönüm araziye sahip olduğundan her tür spor ve açık hava etkinlikleri için oldukça uygundur. 

Öğrenciler tek kişilik, çift kişilik veya paylaşımlı odalarda, 6 farklı yurtta konaklarlar. Kız ve erkek öğrenciler ayrı yurtlarda konaklarlar. Okulun sunduğu olanaklar arasında; açık ısıtmalı yüzme havuzu, spor salonu, çeşitli spor sahaları, squash, tenis kortu, sanat odası, binicılık, golf ve futbol yer almaktadır. Haftasonu Bath, Salisbury, Longleat Safari Park ve Londra’ya geziler düzenlenir. 

Yaş aralığı: 11-17 yaş
Kurs tarihleri: 11 Temmuz-17 Ağustos
Haftalık ders saatleri: 20 ders 

ST CLARES - OXFORD

1953 yılında kurulan St Clares Oxford’da yer alır. Okul; 15-17 yaş öğrencilerine çift kişilik veya paylaşımlı odalarda yurtta konaklama sağlar. Sabah dersleri özellikle dinleme, konuşma, okuma ve yazmaya odaklıdır. Öğlenleri ise daha çok akıcılığa odaklı aktif dil projeleri üzerinde yoğunlaşılır. Bunlardan bazıları; drama workshop, şiir ve kısa hikayeler, gazete ve medya, popüler müzik,  film ve reklamcılıktır. 

Ücrete Dahil Olanaklar: İngilizce eğitim, tam pansiyon yurt konaklama, eğitim materyalleri, katılım sertifikası ve akademik rapor, haftada 1 tam gün gezi, öğlen ve akşamları sosyal, sportif ve kültürel aktiviteler, seyahat ve sağlık sigortası.
Ücrete Dahil Olmayanlar: Havaalanı transferi, depozit(girişte 30 GBP verilir, ayrılırken iade edilir),cep harçlığı.
Yaş aralığı: 15-17 yaş
Kurs tarihleri: 17 Haziran-18 Ağustos
Haftalık ders sayısı: 20 ders veya 25 ders 

SUMMER DISCOVERY-UCLA

UCLA; 1919 yılında kurulmuş ve dünyanın en iyi üniversiteleri listesinde hep ilk sıralarda yer almıştır. UCLA bugüne kadar 3 defa Nobel ödüllü profesöre eğitim vermiş, 300’ün üzerinde Fulbright burslusu öğrenci ve akademisyen yetiştirmiştir.
Tüm dünya genelinde, 10 tane iyi üniversitede yaz döneminde "pre-college enrichment" programı ile üniversite öncesi kredili alan dersi alarak yükseköğrenimi tanıtmayı sağlayan ciddi bir programdır. Programın amacı, öğrencilerin üniversite ve alan seçimlerini doğru yapmalarıdır.

UCLA, UC Santa Barbara, UC San Diego, Pennsylvania, Georgetown ve Northeastern gibi ABD ve dünyada ilk 50`de yer alan Amerikan üniversiteleri ile İngiltere`de Cambridge Üniversitesi’nde verilen bu program ile öğrenciler 3 ile 6 hafta arasında değişen programlara katılmakta ve eğitim süresince 2 veya 4 farklı alan dersi ile sosyal ve spor aktivitelerden yararlanmaktadır.

UCLA Summer Discovery Yaz Okullarına lise öğrencileri katılabilmektedir. 3 haftalık programda 2 ders, 6 haftalık programda ise toplam 4 ders alınabilmektedir. Dersler seçmelidir ve öğrenciler ilgi alanlarına göre tercihte bulunurlar. Ayrıca Sports Plus programı ile aşağıda belirtilen spor dallarından biri de ek olarak alınabilmektedir.
Sports Plus programı ile Basketbol, tenis, golf, cross training, sörf gibi farklı spor alanlarına odaklanılabilmektedir.

Programlarda öğrenciler tam pansiyon konaklamalarda kalmaktadır. Konaklamalar paylaşımlı odalarda üniversite yurtlarıdır ve tüm yemekler dahildir.

Ücrete Dahil Olanaklar: Eğitim, konaklama, tam pansiyon yemek, 24 saat güvenlik, oryantasyon, katılım sertifikası, spor programı ve hava alanı transferleri dahildir.
Kurs Tarihleri: 24 Haziran-4 Ağustos