Elit  Yaz Okullar (8 - 18 yaş)

Elit Yaz Okullar (8 - 18 yaş)

Üniversite ve Lise Kampüslerinde Dil Eğitimi

Liseli Gençler Dünyanın En İyi Üniversite ve Liselerinde Dil Eğitimi Alıyor

‘Elit Yaz Okulları’ 10-18 yaş arasındaki gençlerin dünyanın en iyi üniversite ve liselerinin kampüslerinde dil eğitimi almasını sağlayan bir programdır. ‘Elit Yaz Okulları’ yada ‘Summer Discovery’ programları; Türkiye’de İngilizce eğitim veren liselerde okuyan, orta ve üzeri düzeyde İngilizce bilgisine sahip öğrenciler için uygun seçenekler arasında yer alır.

Programa katılan öğrenciler yaz boyunca İngilizce öğrenmenin yanı sıra gelecekteki eğitim hayatlarına yönelik adımlar da atar, ilgi alanları dahilinde pek çok bedensel ve sanatsal aktivitede yer alabilir.  

İngilizce’nin Yanı Sıra Farklı Eğitimler de Alınabiliyor

Elit Yaz Okulu programına katılan öğrenciler; İngilizce derslerinin yanı sıra hali hazırda bulundukları eğitim seviyesine uygun yada gelecekteki eğitim süreçlerinde işlerine yarayacak adımlar da atabiliyor. Program kapsamında, öğrenciler farklı alanlarda lise ve üniversite derslerine izleyici olarak katılma şansı yakalarlar. 

Amerikalı ve İngiliz öğrencilerin de ders tamamlamak için katılım gösterdiği bu progamlarda öğrenciler, İngilizce dersleriyle paralel olarak; Antropoloji, Sanat ve Tasarım, Astronomi, Gökbilimleri, Biyoloji, Kimya, İletişim, Bilgisayar Programcılığı, Ekonomi, Fransızca, İspanyolca, Tarih, Matematik, Müzik, Felsefe, Psikoloji, Sosyoloji, Dilbilimleri, Konuşma, Tiyatro gibi ekstra derslere izleyici olarak katılabilir ve bu dersleri üniversite eğitimlerinde kredi olarak kullanabilirler.

Spor ve Sanat Alanında da Gelişim İmkanı Bulunuyor

Arzu eden öğrenciler program kapsamında spor ve sanat alanında yoğun etkinliklere katılabilmektedir. Öğrenciler; bisiklet turu, voleybol, futbol, yüzme, tenis, okçuluk, binicilik, yelken, golf gibi spor dallarında kendilerini geliştirebilir; müzik, dans, bilgisayar oyunları, tasarım ve güzel sanatlar kurslarında sanatsal ve kültürel etkinliklerini artırabilirler. Bunların yanı sıra öğrencilerin sosyalleşmeleri için çeşitli geziler, barbekü partileri, yetenek yarışmaları gibi etkinliklerde düzenlenmektedir.