Dünyanın En İyi Üniversitelerinde Yaz Okulları
Dünyanın En İyi Üniversitelerinde Yaz Okulları

Dünyanın En İyi Üniversitelerinde Yaz Okulları

Yarışa 1-0 Önde Başlamak İsteyenlerin Tercihi: ‘Dünyanın En İyi Üniversiteleri’

Küreselleşen dünyada iyi mevkilerde iş bulmak ve fark yaratacak adımlar atabilmek için rekabet kızışıyor. İşverenler özellikle ismi dünyaca tanınan üniversitelerin mezunlarına karşı çok daha pozitif yaklaşıyor. Bu sebeple aileler ve öğrenciler, dünyanın en iyi üniversitelerinden eğitim alarak yarışa 1-0 önde başlamak istiyorlar. Dünyanın en iyi üniversitelerinin açtığı yaz okulu programları öğrencilerin eğitim hayatlarını planlama süreçlerinde önemli rol oynuyor. 

Oxford, Cambridge, Harvard, MIT gibi dünyanın en iyi üniversitelerinde düzenlenen yaz okulu programlarında 9-15, 15-18 yaş grubundaki gençlere, dünyanın köklü üniversitelerine nasıl girilir, başvurular ne şekilde yapılır, mülakatlarda başarılı olma yöntemleri, essay yazarken dikkat edilecek kurallar, test yöntemleri ve sunum hazırlama eğitimleri veriliyor. Öğrenci dünyanın en iyi üniversitelerinin kampüslerinde verilen eğitimleri alarak hem hedefini hem de motivasyonunu yükseltme şansı elde ediyor.

3 haftalık yoğun eğitim içeren programlarda akademik İngilizce seviyesinde matematik, kimya, fizik, ekonomi, yöneticilik dersleri veriliyor. Bunun yanı sıra gençler bulundukları ülkeyi de gezme/tanıma fırsatı yakalıyor. 

 

Yaz Okuluna Katılabileceğiniz Dünyanın En İyi Üniversiteleri

     London School of Economics – Summer Schools 
     Harvard University/Summer School 
     University Of California- Los Angeles Summer Sessions & Special Programs 
     University Of California – Berkeley Summer Sessions 
     Yale University - English Language Institute  
     San Diego State University – American Language Institute 
     University of California - San Diego Summer Session 
    University of Sussex - International Summer Schools