4-16 Yaş İçin Aileleriyle Birlikte Yaz Okulları

4-16 Yaş İçin Aileleriyle Birlikte Yaz Okulları

Ailecek Eğitim!..

Aile Boyu Eğitim
Yabancı dil öğrenimine ne kadar küçük yaşta başlanırsa o kadar olumlu sonuçlar alındığı uzun bir süredir biliniyor. Bunun farkında olan ebeveynler; çocuklarının ana dil seviyesinde yabancı dil eğitimi öğrenmesi için yurt dışı alternatiflere yöneliyor. Yurt dışında açılan yaz okullarında 4-16 yaş arası çocuklar yabancı dil eğitimi alırken, aileler de kendi mesleklerine yada ilgi alanlarına uygun programlarda kendilerini geliştirme fırsatı yakalıyor. Bu sayede çocuklar küçük yaşta dil eğitimine başlarken, ebeveynler çocuklarını yalnız bırakmadan kendilerini de geliştirme imkanı buluyor. 

İsteyen Eğitim Alıyor, İsteyen Yaz Tatilinin Keyfini Çıkarıyor
Çocukları dil eğitimi alan aileler arta kalan zamanlarında arzu ettikleri takdirde çeşitli eğitim progamlarına kayıt olabiliyor veya sadece okulların konaklama seçeneklerinden faydalanıp, düzenlenen şehir gezilerine ve diğer etkinliklere katılıp yaz tatillerinin keyfini çıkartabiliyor.

Konaklama
Bu tip yaz okulu programlarında konaklamalar genelde aile yanındadır olmaktadır. Aileler hep beraber yabancı bir ailenin yanında konaklayabilmektedir. Aile yanında konaklamak istemeyen aileler; kendi bütçelerine uygun olarak ev kiralayabilir yada otelde konaklama yapabilirler. Global Vizyon, ev kiralama veya otel anlaşmaları yapma konusunda da ailelere yardımcı olmaktadır.

Örnek Okullar ve Programlar 

SKOLA SUMMER SCHOOL – LONDRA GLOUCESTER GATE

 Yaş Aralığı: 8-17 yaş

 Yer: Program yaz ayları süresince Camden ve Gloucester Gate merkezlerinde sunulur. Merkezler birbirlerine 5 dakikalık yürüme mesafesindedir.

 Konaklama: English Study Club ve Young English Studies programı katılan için aile yanı konaklama hizmeti sunulmaktadır. Aileler sıklıkla denetlenir ve özenle seçilir. Öğrenciler aile yanında çift veya tek kişilik odalarda konaklarlar. Öğrencilere aile yanında hafta için günlerde kahvaltı ve akşam yemeği sunulurken, hafta sonları tam pansiyon hizmet verilmektedir. Çift kişilik odalar sadece beraber kayıt yaptırmış ve beraber seyahat eden öğrenciler için ayarlanmaktadır.

 Etkinlikler:
Öğrencilerin sınıf içi yapılan dersleri dışında projeleri ve gezileri vardır. Öğrenciler için derslerden sonra haftada 2 gün Londra gezisi düzenlenir. Cuma günleri ise bowling veya parti etkinlikleri düzenlenir. Geriye kalan boş zamanlarda ise öğrenciler, sportif veya sanatsal etkinliklere katılabilecekleri gibi aynı zamanda ekstra haftada 6 saat İngilizce dersi alabilirler. Cumartesi günleri Greenwich, Oxford, Brighton, Canterbury veya Cambridge’e geziler düzenlenir. 

 Haftalık ders saati: 15 saat (dil eğitimi + destekleyici aktiviteler ve organizasyonlar)
 Sınıf Mevcudu: En fazla 16 öğrenci 

SKOLA SUMMER SCHOOL – LONDRA REGENT’S PARK

 Yaş aralığı: 3-11 yaş
 Yer: Okul merkezi Londra’da Regent’s Park’tadır.
 
 Tarih: Regent’s Park okulu Haziran, Temmuz ve Ağustos ayları süresince hizmet vermektedir. 

 Eğitim Programı: Programın asıl amacı öğrencilerin eğlenirken İngilizcelerini geliştirmeleridir.  Genel İngilizce derslerinin yanı sıra öğrenciler sanat, tiyatro, bilim, matematik ve coğrafya gibi dersler ile de İngilizce bilgilerini geliştirebilirler. Bu dil programları farklı aktivite ve organizasyonlar ile desteklenmektedir. 

 Konaklama: 3-11 yaş arası öğrenciler için anne ve babaları eşliğinde konaklamaları takdirinde aile yanı konaklama ayarlamaları yapılmaktadır. Aile yanı konaklamalar dikkatli bir şekilde seçilir ve sıklıkla denetlenir. Yanında kalınan aileler, öğrencilere çamaşır yıkama ve diğer ev işleri konusunda konusunda yardımcı olurlar. Konaklama ücretleri paylaşımlı odada konaklama, kahvaltı ve akşam yemeklerini içermektedir. Buna ilaveten öğrenciler öğlen yemeklerini okulda yerler.   

 Etkinlikler: Öğrencilerin sınıf içi yapılan dersleri dışında projeleri ve gezileri vardır.  Bu proje ve gezi grupları 5-7 ve 8-11 olmak üzere yaş gruplarına ayrılmaktadır. 5-7 yaş gruplarına The Moon and Stars, The Seaside, Our World gibi projeler yaptırılmakta, London Zoo, London Aquarium, Science Museum gibi mekanlara geziler düzenlenmektedir.

8-11 yaş grubu projeleri arasında ise My Country, Your Country, All About Me, Fun and Games bulunmaktadır. Geziler ise; Thames Boat Trip & Greenwich Park, London Aquarium ve London Wetlands Center gibi lokasyonlara yapılmaktadır.  

 Haftalık ders saati: 25 saat (dil eğitimi + destekleyici aktiviteler ve organizasyonlar)
 Sınıf Mevcudu: En fazla 18 öğrenci