Work and Travel Seçenekleri
Work and Travel Seçenekleri

Work and Travel Seçenekleri

Work & Travel (WAT) Programında ihtiyaç ve isteklerine en uygun programı bulabilirsin… Tek tip bir programa bağlı kalmak zorunda değilsin… İstersen eğitim destekli, istersen staj destekli program seçeneklerine dahil olabilirsin… İşte alternatifler…

Standart WAT

Standart WAT dünya üzerinden en çok tercih edilen programdır. Bu program kapsamında öğrenciye iş ve konaklama garantisi verilir. Öğrenci Aralıkk, Ocak ve Şubat aylarında tarafımızca düzenlenen ‘İş Fuarları’nda Amerikalı işverenleriyle yüz yüze görüşme imkanı bulurlar. İşverenlerin fuara katılamaması durumunda mülakatlar online şekilde gerçekleştirilir. İşvereniyle görüşen, işini detaylıca öğrenen, kaç para kazanacağını bilen öğrenci işe kabulünün ardından ABD’ye gittiğinde nerede konaklayacağını da öğrenir. Sonuç olarak standart programı tercih eden öğrenciler iş ve konaklama garantisiyle ülkeye giriş yaparlar.

Premier WAT

Bu program donanımlı öğrencilerin en popüler işlerde çalışmasına olanak sağlayan bir seçenektir. Okul  kapanış tarihleri 15-31 Mayıs aralığında olan ve İngilizce seviyesi ileri düzeyde olan gençler ABD’deki en popüler işleri seçebilirler. Amerikalı işveren için çalışmaya başlama tarihleri ve yabancı dilin iyi olması önemli bir konu olduğundan bu kriterleri karşılayan öğrenciler daha popüler işlere alınırlar.

Edu WAT

Work and Travel üniversite öğrencilerine yönelik bir program olduğundan dolayı kimi öğrenciler eğitimlerine de devam edebilecekleri alternatifler aramaktadır. Bu öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayan program kapsamında öğrenciler Amerika yada başka ülkelerdeki yüksek lisans, sertifika, dil eğitimi ve staj gibi seöenekler konusunda bilgilendirilirler. Öğrenci Work&Travel öncesi ve sonrasından yurtdışı eğitim danışmanından danışmanlık almaya devam eder. Öğrenci programın ‘work’ kısmını tamamlayıp ‘travel’ seyahat kısmına geçtiğinde ABD’Nin büyük şehirlerinde yarı zamanlar dil kursuna katılabilir.

Cultural WAT

3 ayı çalışma 1 ayı seyahat şeklinde planlanan Work & Travel’ın seyahat kısmında iyi bir gezi planı yapılması gerekmektedir. Pek çok öğrenci çalıştığı süre zarfında program yapmaya özel zaman ayıramaz bu sebeple öğrencilere ekonomik geziler düzenleyen kurumlar vardır. Global Vizyon öğrencileri bu gezi planlar hakkında bilgilendirir. Bu seçenek sadece ABD’yi kapsamaz. Dileyen öğrenci Work&Travel sonrası tatilini Avrupa’da değerlendirerek 2-4 hafta arası ekonomik bir tur yapabilir.

Professional WAT

Work and Travel öğrencilere uluslararası bir iş deneyimi kazandıran ve CV’lerine artı bir özellik katmalarına olanak sağlayan bir programdır. Üniversitelerin Turizm – Otelcilik, İşletme ve İktisat gibi bölümlerde okuyan öğrenciler için staj yapmak zorunludur. Zorunllu stajını yurtdışında değerlendirmek isteyen öğrenci ABD’de yada farklı bir ülkede staj da yapmak isterse Global Vizyon bu programda onlara alternatifleri sunar. 

Self – Placement WAT

 Öğrenciler Amerika’daki işini ve konaklamasını ayarlama imkânına sahipse programa Self-Placement WAT seçeneğiyle katılabilir. Program ücreti %40 oranında düşer.