Program Maliyetleri Nedir?
Program Maliyetleri Nedir?

Program Maliyetleri Nedir?


Program Ücreti; 2000 Amerikan Dolarıdır. 300 Amerikan Doları ön kayıt ücreti program ücretine dahildir. Program ücreti haricinde ekstra harcamalar da olacaktır. Bunlar;

  1. Uçak bileti 700-1300 USD arası
  2. Vize ücreti 160 USD
  3. SEVIS ücreti 35 USD
  4. Pasaport masrafları 195 USD
  5. Cep Harçlığı 500 – 1000 USD (İlk maaşınızı alıncaya kadar yanınızda bulundurmanızı öneririz)
  6. Program Maliyetleri 2000 USD


Ekonomi yapmak isteyen gençler için en önemli nokta uygun uçak bileti bulmaktır. En uygun uçak biletini bulmanız için Global Vizyon danışmanları size yardımcı olacaktır. Siz de birkaç ay öncesinden inceleme yapabilir, uçak biletlerinin artış ve düşüşe geçtiği dönemleri gözlemleyip, biletinizi buna göre satın alabilirsiniz. 

SEVIS Nedir?

“Student and Exchange Visitor Information System” Öğrenci ve değişim programları ile ABD’ye gelen ziyaretçilerin doğru ve güncel bilgilerinin kaydedildiği bir internet sistemidir. ABD'ye Work and Travel Programı ile gelmek isteyen herkes bu sisteme kayıt olmak zorundadır.

Vize görüşmenize gitmeden önce SEVIS kaydınız Global Vizyon danışmanınız tarafından sizin adınıza yapılacaktır. Bu işlemin devamında Amerika’ya giriş yaptıktan sonra en geç 7 gün içinde mutlaka SEVIS`inizi aktif hale getirmelisiniz. Yapılmadığı takdirde öğrenci program hakkını kaybeder ve ABD’den ayrılması gerekir.

SEVIS’inizi aktif hale getirmenin yolu, DS 2019 formunuzu basan sponsor firmanızın web sitesi üzerinden on-line olarak bir form doldurmaktır. Sistem kaydınız böylelikle otomatik olarak tamamlanmış olacaktır. 

Bu işlemleri nasıl gerçekleştireceğiniz; Amerika’ya seyahat etmeden önce düzenlenecek ve katılımınız zorunlu olan oryantasyon toplantılarında net biçimde açıklanacaktır.

Oryantasyon Gitmeden Önce