Çalışma Koşulları
Çalışma Koşulları

Çalışma Koşulları

Hemen hemen her maddede belirttiğimiz gibi Work and Travel programı tatil yada eğitim programı değildir. Öğrenci Amerika’ya çalışmaya gider ve genel olarak yapacağı işin koşulları çok da kolay değildir. Bu nedenle çalışmayı seven, fiziksel olarak yorucu olan iş temposunu kaldırabilecek ve stres altında çalışabilecek kişiler bu programa katılmalıdır ya da öğrenci bu tempoya kendini hazırlamalıdır. 

Work and Travel programında çalıştığınız süre zarfında emeğinizin karşılığını tatmin edici bir ücret olarak alırsınız. Haftalık 40 saati geçmemek kaydıyla çalışma planlarınız yapılır. Fazla çalışmanız yani mesai yapmak durumunda kaldığınızda saatlik ücretinizin 1.5 katı maaşınıza yansır. 

İşverenler çalışanlarından güler yüzlü, saygılı, dakik ve çalışkan olmalarını beklerler. Bu konularda öğrenci kendine düşen görevleri yerine getirdiği takdirde işverenlerinden olumlu geri dönüşler alır. Bu özelliklerin iletişime geçtiğiniz kişiler için de geçerli olduğunu ve bu tip olumlu davranışların daha fazla bahşiş alınmasını sağladığını da dip not olarak belirtmek isteriz.