Malta'da Dil Eğitimi
Malta'da Dil Eğitimi

Malta'da Dil Eğitimi

Bitmeyen Yazın Keyfini Çıkarırken İngilizce Öğrenme Şansı Malta’da Yakalanıyor

Güney Avrupa’da yer alan, güneşi, denizi, plajları, tarihi dokusu, sıcakkanlı insanları ile tanınan Malta; İngilizcesini geliştirmek isteyenlerin tercih ettiği ülkeler arasındadır. Gerek Türkiye’ye olan yakınlığı gerek cazip fiyatlarıyla Malta; Türk öğrencilerin de vazgeçilmezlerindendir. Malta’da ikinci dil olarak İngilizce konuşulması öğrencilerin okul haricinde günlük hayatta da dili konuşmasına olanak sağlamaktadır. 

Malta’da dil okuluna giden öğrenciler bir yandan kendilerini geliştirirken diğer yandan sıkılmadan keyifli vakit geçirebilirler. Uzun yıllar Arap, İngiliz ve Fransız sömürgesi olan Malta çok kültürlü bir ülkedir. Bu sebeple ülke; insanlarından mutfağına, kültüründen geleneklerine kadar oldukça renklidir... Ayrıce ada ülkesi olması sebebiyle de hareketli ve eğlenceli bir hayata sahiptir. Karnavalları, konserleri, plaj etkinlikleriyle Malta’da yaz ayları oldukça keyifli geçmektedir. 

Orta Akdeniz’deki takımadalardan oluşan bu ülke ile Türkiye arasında sadece 1 saatlik zaman farkı bulunmaktadır. Malta güney ikliminin etkisi altında bir ülke olması dolayısıyla kışın bile ılıman bir havaya sahiptir. Bu sebeple kış aylarında dil eğitimi almak isteyenler için çetin soğuklara sahip olmayan bir ülke olarak iyi bir alternatifir. Ülkedeki dil okullarının, kış aylarında normalden daha uygun fiyatlarla hizmet sunduğu olduğu da unutulmamalıdır. 

Programlar:
Malta küçük bir ülke olmasına rağmen pek çok dil okulunu bünyesinde barındırır. Bu küçük ülkede sadece 50’nin üzerinde dil okulu bulunmaktadır. Ana dil olarak İngilizce’nin konuşulduğu ülkelere kıyasla çok daha uygun fiyatlara sahip olması ülkeyi ön plana çıkarmaktadır. Malta’da dil eğitim sektörü oldukça gelişmiştir ve ülkenin başlıca gelir kaynaklarındandır. Bu sebeple eğitim kalitesi devlet tarafından kontrol edilmektedir. Malta uygun fiyatlara eğitim seçenekleri sunarken bir yandan da eğitim standartlarını en üst seviyede tutabilmek için çaba sarf etmektedir. Ülkedeki cazip eğitim fiyatlarının altındaki neden; ülkede çok fazla eğitim kurumu bulunması ve bu kurumların birbiri arasındaki rekabettir. Bu rekabetten öğrenciler karlı çıkmaktadır. 

Ülkede; Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, Birebir İş İngilizcesi, Cambridge Sınavları, IELTS, TOEFL, İş İngilizcesi, Yaz Okulu programlarına katılınabilir. Malta, öğrencilere dil eğitimi konusunda sınırsız seçenek sunmaktadır. Öğrenciler kendilerine en uygun programı en uygun tarihler aralığında seçebilir. Eğitim kurumları her seviyeden ve her yaş grubundan öğrenci için esnek başlangıç saatlerine sahiptir. 

Malta’da dil eğitimi alabileceğiniz başlıca şehirler; St. Julians, Sliema, Gozzo’dur.

Konaklama:
Yurtdışında her ülkede olduğu gibi Malta’da da konaklama; aile yanı, okul yurdu, öğrenci evi ve otel kiralaması şeklinde olmaktadır. Ülke kültürünü yakından tanımak, ev konforunda uzaklaşmamak ve daha uygun fiyatlara konaklama yapmak isteyenler aile yanı konaklamayı seçmektedir. 

Malta’daki bazı partner okullarımız;
 ESE
 Sprachcaffe
 EC
 NSTS (Eurocentres)
 Malta Üniversitesi
 Chamber College
 LAL