Kanada'da Lisans Tamamlama
Kanada'da Lisans Tamamlama

Kanada'da Lisans Tamamlama

Türkiye’de Aldığın Ön Lisans Eğitimini Kanada’da Tamamla Üniversite Diploman Kanada Üniversitelerinden Olsun…

Türkiye’de pek çok öğrenci; 4 yıllık lisans programlarına geçiş yapma arzusuyla 2 yıllık “Ön Lisans” eğitimi veren meslek yüksek okullarını tercih etmektedir. Fakat eğitim hayatı kağıt üzerinde hesaplanandan daha zorlu geçebilmektedir... Ülkemizde öğrenci sayısının çok yüksek olması ve her geçen gün eğitim hayatınında da rekabetin artması dolayısıyla 4 yıllık lisans programlarına devam etmek isteyen gençlerin hayalleri suya düşmektedir. Bu noktada yurtdışı üniversiteler gençler için çok cazip bir alternatif olmaktadır.  

Yurtdışında lisans tamamlama denildiğinde de Kanada en çok tercih edilen ülkeler arasında yer almaktadır. Kanada’nın diğer ülkelere göre daha uygun fiyatlı eğitim sunması, yaşam koşullarının daha kolay olması, misafirperver ve yardımsever halkı dolayısıyla Kanada pek çok gencin ve ailenin ilk tercihlerinden olmaktadır. 

Kanada’da Lisans Tamamlama Süreci
Kanada’da lisans tamamlama şartları üniversiden üniversiteye göre farklılık göstermektedir. Fakat en temel konu öğrencinin yeterli seviyede İngilizce bilgisine sahip olmasıdır. Öğrenci yeterli seviyede İngilizceye sahipse, ön lisans eğitimlerinde aldığı dersler başvuracağı üniversiteye uygunsa ve not ortalaması iyi bir dereceyse üniversiteye kabul şansları artmaktadır. Öğrenci ön lisans eğitimi süresince aldığı dersleri, başvurduğu üniversitenin müfredatına göre saydırma şansı yakalamaktadır. 

Global Vizyon’un deneyimli danışmanlarının yardımıyla karar verilip, başvuru yapılan üniversitelerden 2-3 ay içerisinde cevap alınmaktadır. Başvurulan tüm üniversiteler YÖK tarafından denkliğe sahip ve güvenilir eğitim kurumlarıdır. Öğrencinin başvurusundan vize işlemlerine, niyet mektubu yazımından konaklama yerinin seçimine kadar tüm süreç danışmanların yardımıyla yürütülmektedir. 

Başvuru İçin Gerekli Belgeler
 Ön Lisans Diploması
 Aldığı derslerin ve notlarının tek tek görüldüğü transkript
 İngilizce yeterlilik seviyesini gösteren belge ((TOEFL veya IETLS)
 2 adet referans mektubu
 Niyet mektubu
 CV