Kanada'da Dil Eğitimi
Kanada'da Dil Eğitimi

Kanada'da Dil Eğitimi

Kanada’da Güven İçerisinde, Samimi Bir Ortamda Dil Eğitimi Alın…

Genellikle soğuk havasıyla akıllarda yer eden Kanada hava sıcaklıklarına tezat olarak samimi, sıcak ve yardımsever insanlarıyla tanınmaktadır. Oldukça düşük suç oranına sahip olan ülke; ilk kez yurt dışına çıkacak olanların kendini güvende hissetmesini sağlar.

Birleşmiş Milletler araştırmalarına göre yaşamak için dünyanın en iyi şehirleri arasında yer alan ülkeye; Türkiye’den ise 2 bin olmak üzere, toplamda 170 bin uluslararası öğrenci dil eğitimi için gitmektedir. Yüksek yaşam standartlarına sahip olan Kanada, ülkesinin para biriminin Dolar ve Sterlin’e oranla düşük olması nedeniyle Türkiye’den giden öğrenciler için daha hesaplıdır. Bu sebeple; Toronto, Vancouver ve Montreal şehirlerinde bulunan yüzlerce dil kursunda İngiltere ve ABD gibi ülkelere oranla çok daha uygun fiyatlara eğitim alınması mümkündür.

Kanada’yı tercih etmek isteyen öğrencilere verilecek en iyi tavsiye ülkeyi gidişlerini yaz aylarına denk getirmeleri olacaktır…

Kanada’da Dil Eğitimi Almak İçin 10 NedenProgramlar

Kurslar genellikle Toronto, Vancouver, Montreal ve Calgary şehirlerinde yoğunlaşmıştır. Aşağıdaki programlar arasından ihtiyaca göre seçim yapılabilmektedir.

 Genel İngilizce
 Yoğun İngilizce
 İş İngilizcesi
 TOEFL ve IELTS sınav hazırlık kurslarının 
 TESOL

Konaklama
Dil eğitimi alınacak kurs belirledikten sonra okulların sundukları alternatiflere bakılmalıdır. Okullar genellikle öğrencilere kendi seçeneklerini, uygun fiyatlarlasunarlar. Aile yanı ve yurtlarda konaklama alternatifleri vardır. Her zaman belirttiğimiz gibi aile yanı konaklamalar öğrencinin ev sıcaklığından ayrılmamasını ve maddi olarak tasarruf yapmasını sağlar. Yurtlarda ise öğrencinin sorumluluk duygusu gelişir ve uluslararası öğrencilerle iletişime girerek vizyonlarını açarlar. Her iki alternatifin kendi içerisinde olumlu yanları vardır. Her iki seçenekte de öğrenci okulun güvencesi altındadır.