İsveç'te Yüksek Lisans
İsveç'te Yüksek Lisans

İsveç'te Yüksek Lisans

Teknoloji ve İnovasyon Çalışmalarının Merkezi İsveç’te Geleceği Şekillendirmek İçin Bir Adım Atın…

Araştırma ve geliştirme çalışmalarına büyük önem veren, araştırma yapan öğrencilerin rahatlıkla destek bulabildiği, dünya devi firmalarla ortak çalışmalara imza atılabilecek ülke İsveç’te yüksek lisans yapanlar sadece kendi geleceklerini değil dünyanın geleceğini de şekillendirmeye hazırlanıyorlar. Dünya devi pek çok şirkete ev sahipliği yapan, üniversitelerinden birbirinden değerli dünya tarihine geçmiş isimleri yetiştiren ülkede eğitim alan gençler kaliteli eğitim ve hatırı sayılı destek ile kendilerini aşma fırsatın yakalıyor. 

Bilgi teknolojileri, yazılım, tıp, mühendislik ve MBA alanlarında ön plana çıkan ülke her yıl binlerce uluslararası öğrenciyi üniversitelerinde ağırlıyor. 

İsveç eğitim sisteminde yaratıcılık ve kişisel inisiyatif alma çok önemlidir. Öğrencinin bağımsız ve kendine güvenli olması beklenir. Bunun yanı sıra tüm üniversitelerde bağımsız düşünce teşvik edilir. Bu şekilde öğrenci yaratıcılığını en iyi şekilde hiçbir baskı altında kalmadan kullanabilir.

Program

İsveç yüksek lisans alanında pek çok bölüm alternatifi sunmaktadır. Mühendislikten yazılıma, tıptan sosyal bilimlere kadar pek çok alanda konusunda dünya çapında tanınan profesörlerden eğitim alma fırsatı yakalanmaktadır. 

Ülkedeki üniversiteler uluslararası öğrencilerin yoğunluğu nedeniyle pek çok bölümde İngilizce dilinde eğitim vermektedir. Bu sebeple öğrenciler ikinci bir dil öğrenme sıkıntısı yaşamazlar. Tabi ki kendini geliştirmek isteyen öğrenci yüksek lisans süresi boyunca İsveççe öğrenmek için pek çok yol bulabilecektir. 
 
 
Başvuru Şartları ve Koşullar
 
Lisans mezunu olan ve iyi seviyede yabancı dil bilgisine sahip olan her genç İsveç’te yüksek lisansa başvuru yapabilir. Üniversiteden iyi bir dereceyle mezun olmak, IELTS veya TOEFL sınavlarıyla İngilizce bilgisini ispatlamak İsveç üniversitelerine başvurmanız için yeterlidir. 

İngilizce yeterlilik puanları her üniversitede farklılık göstermektedir fakat genellikle; IELTS 6, 6.5, 7 – TOEFL 100, 90, 72 aralığında değişmektedir. 

İsveç’in başarılı öğrencileri kendi üniversitelerine çekmeyi arzu ettiği unutulmamalı ve bu sebeple lisans eğitiminde iyi derecede bir diploma notuna ulaşılmaya çalışılmalıdır.  
 
Gerekli Belgeler
 
Lisans diploması 
Transkript
Dil yeterlilik belgesi (IELTS veya TOEFL)
Referans Mektubu
Niyet Mektubu

İsveç’teki Yüksek Lisans Bölümleri ve Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız