İngiltere’de Konaklama Fırsatları
İngiltere’de Konaklama Fırsatları

İngiltere’de Konaklama Fırsatları

İngiltere; Avrupa ülkeleri arasında öğrenci alma sıralamasında birinci sırada ve dünyada ise ikinci ülke! Birçok dünya sırlamasında ilk 100 e giren üniversite programları, dil kursları ve eğitim programları öğrenciler tarafından en önemli seçenekler arasındadır. Yurt dışında eğitim alan öğrencilerin en büyük sorularından bir tanesi ise , “Eğitim süresi boyunca nerede ve ne şartlarda konaklayacağım?”. Biz de sizin için İngiltere’de konaklama seçeneklerini derledik!

İngiltere'deki Özel Yurtlar

Üniversitelerin çevresinde ve şehir merkezlerinde çok yaygın olarak görebileceğiniz özel yurtlar kaliteli bir konaklama imkânı sunar. Londra’da özel yurt ayarlamalarında GoBritanya ile birlikte çalışmaktayız. GoBritanya merkez ofisi Londra’da olan ve içerisinde Türk çalışanların olduğu bir kurumdur. Öğrenciye ilk gidişinde bölgeyi tanıma konusunda ve adaptasyon sürecinde de yardımcı olmaktadırlar. Öğrencinin isteğine ve bütçesine göre değerlendirebileceği yurt seçenekleri mevcuttur. Yurtlar Zone-1 ve Zone-2 bölgelerinde okullara maksimumda 25 dakikalık mesafelerde yer alırlar. Tüm yurtlar tren istasyonlarına 5 dakikalık yürüme mesafesindedir. Öğrenciler yurtlara 24 saat giriş çıkış yapabilir ve misafir getirebilirler. 8 hafta ve üzeri tüm yurt kayıtlarında öğrenciye havaalanı transferi hediye edilir. Hizmet kapsamı ve kaliteye göre yurtlar haftalık £ 275 - £ 450 arasında değişmektedir. Erken rezervasyonda öğrenciler ekstra promosyonlu fiyatlardan yararlanabilir. 

Fiyatlandırma ve konumlarına göre yurt seçenekleri;
Wembley Residence; Tüm etkinliklerin ve büyük maçların olduğu Wembley Stadyumunun hemen yanında, Oxford Street’e 15 dakikalık tren mesafesinde bulunmaktadır. Öğrenciler tercihlerine göre mutfak ve banyosu oda içerisindeki studio daireleri ya da banyosu özel mutfağı ortak alanda bulunan odaları da değerlendirebilirler. Binanın içerisinde öğrencilerin faydalanabileceği spor salonu, sinema salonu, ders çalışma alanı gibi ortak kullanım alanları bulunmaktadır. Öğrenciler bu ortak kullanım alanlarında vakit geçirirken sosyalleşebilir ve konuşma anlamında kendilerini daha da geliştirebilirler. 

Aldgate Residence; Zone-1 bölgesinde tüm eğlence merkezlerine yürüme mesafesinde ve dil okullarına maksimumda 20 dakikalık mesafede yer almaktadır. Odaların tamamında mutfak ve banyo oda içerisindedir. Binanın içerisinde öğrencilerin faydalanabileceği spor salonu, sinema salonu, oyun alanı gibi ortak kullanım alanları bulunmaktadır. 

Kings Cross Residence; Zone-1 bölgesinde British Museum ve British Library lokasyonlarının hemen yanındadır. Dil okullarına 10-20 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Odaların tamamında mutfak ve banyo oda içerisindedir. Binanın içerisinde dans ve yoga sınıfları, oyun alanı, çalışma alanı gibi öğrencilerin ortak kullanım alanları bulunmaktadır.

White City Residence; Zone-2 bölgesinde, Oxford Street’e 15 dakikalık, dil okullarına 20 dakikalık tren mesafesindedir. Aynı zamanda dünyaca ünlü Westfield Alışveriş Merkezine 15 dakikalık mesafededir. Odaların tamamında mutfak ve banyo oda içerisindedir. Bina içerisinde öğrencilerin birlikte vakit geçirebilecekleri çalışma alanı ve sinema odası mevcuttur. 

Portobello Residence; Ünlü Notting Hill bölgesinde, Oxford Street’e 10 dakikalık mesafededir. Oda içlerinde özel mutfak ve banyo bulunmaktadır. Binanın içerisinde öğrencilerin faydalanabileceği spor salonu, sinema salonu, oyun alanı gibi ortak kullanım alanları bulunmaktadır. 

Islıngton Residence; Zone-2 bölgesinde bulunan yurt, Londra merkeze ve pek çok dil okuluna 15 dakikalık mesafededir. Odalar tamamen yeni mobilyalarla döşenmiştir. Tüm odaların kendine özel mutfağı ve banyosu bulunmaktadır. Yurtta her akşam sinema geceleri düzenlenmektedir. Bunun yanı sıra yurt içerisinde spor salonu, oyun odası, karaoke odası gibi odalarda öğrenciler sosyalleşebilme olanağı elde eder. 

Kirby Street Residence; Oxford Street’e ve birçok dil okuluna yürüme mesafesinde, Londra’nın tam merkezinde konumlanmış olan Kirby Street Residence toplu taşıma kullanmak istemeyen öğrenciler için ideal bir seçim olacaktır. Yurdun içerisinde öğrencilerin tercih edebileceği Classic Studio ve Premium Studio olmak üzere iki çeşit oda bulunmaktadır. İkisinde de öğrencilerin odalarında kendilerine ait banyoları ve tam donanımlı mutfak alanları bulunmaktadır. Oda boyutları 21-30 metrekare arasında değişmektedir. 

Stratford One Residence; Zone-2 bölgesinde bulunan yurt, Londra merkeze 10 dakika, dil okullarına 20 dakikalık mesafededir. Odaların tamamı özel banyoları içerisinde tek kişilik uygun fiyatlı odalardır. Tam donanımlı mutfaklar öğrencilerin ortak kullanımlarına açıktır. Toplamda 1200 odası olan yurdun 500 odasında King’s College öğrencileri bulunmaktadır. 

Emily Bowes Court Residence; Dil okullarına 25 dakika mesafede bulunan yurt aynı zamanda Londra merkezdeki tüm üniversitelere çok yakın bir mesafededir. Odaların kendilerine ait özel banyoları ve tam donanımlı ortak mutfakları bulunmaktadır. Yurt içerisinde sosyalleşebileceğiniz ortak kullanım alanları da mevcuttur. 

Global Vizyon olaral Londra'daki konaklamalarda gobritanya.com ile birebir çalışmaktayız.

İngiltere'de Aile Yanı Konaklama

İngiltere’de en yaygın konaklama seçeneklerinden biri de aile yanı konaklamadır. Aile yanı konaklamalar tercih ettiğiniz dil okulu tarafından ayarlanmaktadır. Öncesinde öğrencinin özel istekleri var ise okula aile yanı konaklama ayarlarken göz önünde bulundurması adına bilgi verilir. Ancak tabi ki tam öğrencinin isteğine uygun bir aile bulma garantisi yoktur. Özellikle kısa süreli bir dil eğitimi için İngiltere’ye gittiyseniz ve uygun fiyatlı bir konaklama seçeneği arayışınız var ise aile yanında konaklama seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Uygun fiyatının yanı sıra aile yanı konaklamalarda İngiliz kültürünü tanıma fırsatı da elde edilir. Aile yanı konaklamalar genellikle half board dediğimiz sabah akşam yemeği içerisinde tek kişilik oda şeklinde öğrenciye sunulmaktadır. Ancak nadir de olsa yemek içermeyen, sadece kahvaltı dahil ya da sabah öğle akşam yemeği içeren seçenekleri de değerlendirilebilir. Aile yanında konaklama fiyatları haftalık ortalama £180-£250 arasında değişmektedir.

Global Vizyon Öğrenci Evlerinde Konaklama Seçenekleri 

İngiltere’de seçebileceğiniz konaklama türlerinden biri de Global Vizyon ’un öğrencilerine sunduğu öğrenci evlerinde oda kiralama sistemidir. Genellikle 4 hafta ve daha uzun eğitim almayı planlayan öğrencilimize önerdiğimiz bir konaklama seçeneği olarak ön planda tutabiliriz. 

Genel olarak fiyatlara ve seçeneklere baktığımız zaman yurt veya aile yani konaklama fiyatları haftalık  £180 ile £400 gibi geniş bir aralıkta değişkenlik gösterirken,  Global Vizyon ayrıcalığı ile öğrenci evlerinde konaklama seçenekleri  £110-£150 olarak çok daha uygun bir fiyata gelmektedir. Bu evler genellikle 4-5 kişilik evlerdir. Herkesin ayrı bir odası bulunmaktadır. Mutfak, banyo ve salon ortak kullanım alanlarıdır. Evlerde üniversite öğrencileri, dil eğitimi için gelen öğrenciler ve profesyonel çalışanlar konaklamaktadır.

Evlerin lokasyonları Zone-2 ve Zone-3 bölgelerindedir. Konaklamaların ayarlandığı bölgeler; Camberwell, Dulwich Village,Poplar,Canary Wharf, Deptford, New Gross, Woolwhich, Stratford, Wood Green, Finsbury Park, Walthamsto, Penge’dir. 

Güvenlik konusunda herhangi bir tedirginlik yaşamanıza gerek kalmaz, çünkü İngiltere’de kurallar her zaman yazılı ve geçerlidir. Odanızı kiraladığınız zaman sözleşme yapılır ve genellikle 2 haftalık bir depozit ve 2 haftalık kira bedeli ödenir. Ev arkadaşlarınız genel olarak çalışan veya öğrencilerden oluştuğu için genel olarak her evin kuralları vardır ve herkes bu kurallara uymalıdır.

Biz Global Vizyon Yurtdışı Eğitim olarak öğrencilerimizi en uygun fiyatlara ve bütçelerini göz önünde bulundurarak onların eğitimi ve eğitimini tamamladığı süre zarfında huzurlu bir dönem geçirmelerini sağlayabilmek için gereken desteği vermeye her zaman hazır durumdayız. Biliyoruz ki öğrencilerin iyi bir dil eğitimi almalarında en büyük paylardan biri de rahat şekilde konaklamalarıdır. Bu durumdan dolayı öğrencilerimize konaklamaları en uygun fiyatlara sunarak öğrencilerin yerleştirilmesi yapılır. 

Konularında uzman eğitim danışmanlarımız şehirler ve bölgeler hakkında gereken bilgi ve deneyime sahiptir. Sizinle birlikte, sizin için en uygun konaklamayı seçmenize yardımcı olurlar. 

Londra’da Ev Sahibi Olabilme İmkânları

Global Vizyon olarak öğrencilere ve ailelerine uzman bir şekilde Danışmanlık yapabileceğimiz bir diğer konu ise İngiltere’de ev sahibi olabilme konusudur, Uzun donem Londra da üniversite okumak ve orada bir hayat kurmayı planlayan aileler ve öğrenciler için hem yatarım amaçlı hem de öğrencilerinin rahat bir ortamda yasayabilmesi için en ideal seçenekler arasına girmektedir. Londra da ev sahibi olabilmek o kadar zor bir süreç değil ve vatandaşı olmanıza gerek yoktur ortalama 250.000 GBP ile 500.000 GBP arasında kendinize ait bahçeli ev seçenekleri mevcuttur. Ev seçenekleri ve fiyatlar hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak isterseniz bize ulaşabilirsiniz. 


Konaklama seçeneklerini fiyatlandırarak bir piramit haline getirirsek; 

İngiltere'de Konaklama Fiyat Seçenekleri


1. Kategori özel yurt fiyatları: Haftalık 400 Sterlin ile 450 Sterlin arasında değişmektedir. Bu kategoriye Kirby Street Residence, Islington Residence, Aldgate Residence ve Kings Cross Residence örnek olarak verilebilir. 

2. Katagori özel yurt fiyatları: Haftalık 255 Sterlin ile 340 Sterlin arasında değişmektedir. Bu kategoriye Wembley Residence, Stratford One Residence, ve White City Residence örnek olarak verilebilir.

3. Katagori Student House Odalar: Student House dediğimiz öğrenci evleri haftalık 110 Sterlin ile 150 sterlin arasında değişmektedir. Aile yanı konaklamalar ise 180 Sterlin ile 250 Strerlin arasında değişmektedir.  

Not: Başvurudan 2 gün sonra net fiyat bilgisi ve konaklama seçenek bilgileri iletilmektedir.