İngiltere’de Konaklama Fırsatları

İngiltere’de Konaklama Fırsatları

İngiltere; Avrupa ülkeleri arasında öğrenci alma sıralamasında birinci sırada ve dünyada ise ikinci ülke! Birçok dünya sırlamasında ilk 100 e giren üniversite programları, dil kursları ve eğitim programları öğrenciler tarafından en önemli seçenekler arasındadır. Yurt dışında eğitim alan öğrencilerin en büyük sorularından bir tanesi ise , “Eğitim süresi boyunca nerede ve ne şartlarda konaklayacağım?”. Biz de sizin için İngiltere’de konaklama seçeneklerini derledik!

İngiltere'deki Özel Yurtlar

Üniversitelerin çevresinde ve şehir merkezlerinde çok yaygın olarak görebileceğiniz özel yurtlar kaliteli bir konaklama imkânı sunsa da fiyatları pahalıdır. Oda seçenekleri, hizmet kapsamı ve kaliteye göre özel yurtlar £ 280 - £ 450 arasında değişmektedir. 

İngiltere'de Aile Yanı Konaklama

İngiltere’de en yaygın konaklama seçeneklerinden biri de aile yanı konaklamadır. Özellikle kısa süreli bir dil eğitimi için İngiltere’ye gittiyseniz aile yanında konaklama seçeneği size uygun olabilir. Aile yanında konaklama seçeneğini seçerek düzenli bir oda, yemek ve temizlik konusunda kazanımlarınız olabilir ama unutulmamalı ki; çok çocuklu bir ailenin yanında rahat etmeme ihtimaliniz de vardır. Aile yanında konaklama fiyatları aylık ortalama £180-£250 arasında değişmektedir.

Global Vizyon Öğrenci Evlerinde Konaklama Seçenekleri 

İngiltere’de seçebileceğiniz konaklama türlerinden biri de Global Vizyon ’un öğrencilerine sunduğu öğrenci evlerinde oda kiralama sistemidir. Genellikle 4 hafta ve daha uzun eğitim almayı planlayan öğrencilimize önerdiğimiz bir konaklama seçeneği olarak ön planda tutabiliriz. Genel olarak fiyatlara ve seçeneklere baktığımız zaman yurt veya aile yani konaklama fiyatları haftalık  £200 ile £300 Aralığında değişkenlik gösterirken,  Global Vizyon ayrıcalığı ile öğrenci evlerinde konaklama seçenekleri  £100-£120 olarak çok daha uygun bir fiyata gelmektedir ve kendinize ait bir alanda daha rahat konaklama olağanız oluşacaktır. 

Güvenlik konusunda herhangi bir tedirginlik yaşamanıza gerek kalmaz, çünkü İngiltere’de kurallar her zaman yazılı ve geçerlidir. Odanızı kiraladığınız zaman sözleşme yapılır ve genellikle 2 haftalık bir depozit ve 2 haftalık kira bedeli ödenir. Ev arkadaşlarınız genel olarak çalışan veya öğrencilerden oluştuğu için genel olarak her evin kuralları vardır ve herkes bu kurallara uymalıdır.

Biz Global Vizyon Yurtdışı Eğitim olarak öğrencilerimizi en uygun fiyatlara ve bütçelerini göz önünde bulundurarak onların eğitimi ve eğitimini tamamladığı süre zarfında huzurlu bir dönem geçirmelerini sağlayabilmek için gereken desteği vermeye her zaman hazır durumdayız. Biliyoruz ki öğrencilerin iyi bir dil eğitimi almalarında en büyük paylardan biri de rahat şekilde konaklamalarıdır. Bu durumdan dolayı öğrencilerimize konaklamaları en uygun fiyatlara sunarak öğrencilerin yerleştirilmesi yapılır. 

Konularında uzman eğitim danışmanlarımız şehirler ve bölgeler hakkında gereken bilgi ve deneyime sahiptir. Sizinle birlikte, sizin için en uygun konaklamayı seçmenize yardımcı olurlar. 

Londra’da Ev Sahibi Olabilme İmkânları

Global Vizyon olarak öğrencilere ve ailelerine uzman bir şekilde Danışmanlık yapabileceğimiz bir diğer konu ise İngiltere’de ev sahibi olabilme konusudur, Uzun donem Londra da üniversite okumak ve orada bir hayat kurmayı planlayan aileler ve öğrenciler için hem yatarım amaçlı hem de öğrencilerinin rahat bir ortamda yasayabilmesi için en ideal seçenekler arasına girmektedir. Londra da ev sahibi olabilmek o kadar zor bir süreç değil ve vatandaşı olmanıza gerek yoktur ortalama 250.000 GBP ile 500.000 GBP arasında kendinize ait bahçeli ev seçenekleri mevcuttur. Ev seçenekleri ve fiyatlar hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak isterseniz bize ulaşabilirsiniz. 


Konaklama seçeneklerini fiyatlandırarak bir piramit haline getirirsek; 

İngiltere'de Konaklama Fiyat Seçenekleri


1. Kategori özel yurt fiyatları: Haftalık 340 Sterlin ile 450 Sterlin arasında değişmektedir. 
2. Katagori özel yurt fiyatları: Haftalık 280 Sterlin ile 340 Sterlin arasında değişmektedir.
3. Katagori Student House Odalar: Haftalık 110 Sterlin ile 150 sterlin arasında değişmektedir.