İngiltere'de Dil Eğitimi
İngiltere'de Dil Eğitimi

İngiltere'de Dil Eğitimi

İngilizce’yi Anavatanında Öğren!

İngilizcenin doğduğu ve yaşandığı ülke olan İngiltere her yıl 700 binden fazla uluslararası öğrenciyi yabancı dil öğrenmek için topraklarında ağırlamaktadır. 8 ülkenin toplam uluslararası öğrenci sayısının yüzde 46’ sını ülkesine çeken İngiltere ilk sırada yer almaktadır. 

Thames nehri manzarası, kırmızı telefon kulübeleri, kraliyet ailesi, doğası, British aksanı, lordları, eğlenceli şehir hayatı, dünyanın en iyi üniversiteleri, düzenli sokakları gibi ikononikleşmiş detaylarıyla belleklerde yer eden İngiltere her şehrinde bambaşka bir hayat sunmaktadır. 

Londra, Oxford, Cambridge, Brighton, Bournemouth gibi şehirlerde yüzlerce dil okulunda binlerce öğrenciyi ağırlayan ülkeye Türkiye’den her yıl 20 binin üzerinde öğrenci eğitim almaya gitmektedir. 

İngiltere’de Dil Eğitimi Almak İçin 10 Neden


Okul Seçimi

Kozmopolit yapısı, farklı kültürlere gösterilen saygı ve uluslararası öğrenci popülasyonunun çeşitliliği İngiltere’de dil eğitimi alan öğrencilerin adaptasyon sorunu yaşamadan, ülkeye ve çevresine alışmasını sağlamaktadır. Bu yüzden İngiltere’de eğitim almaya giden her öğrenci kendini geliştirerek, eşsiz anılar biriktirip ülkesine geri döner. 

Ülkede çok fazla dil okulu eğitim vermektedir. Bu yüzden İngiltere’de eğitim alınacak okul seçilirken oldukça dikkatli olunması gerekmektedir. Global Vizyon olarak British Council ve English UK tarafından düzenli olarak kontrol edilip, akredite edilen okullar arasından öğrencilerimize seçenekler sunmaktayız. Akredite olmayan okullarda; kaliteli eğitim alınamamakta, sertifikalarının/diplomalarının uluslararası geçerliliği bulunmamakta ve bu gibi okullara gitmek için vize başvurusu yapıldığında vize çıkmamaktadır.  

Global Vizyon olarak öğrencilerimize sunduğumuz tüm okulların akreditasyonu vardır. Bu okullar British Council ve English UK tarafından; eğitim programları, eğitmenleri, konaklama imkanları, sosyal aktivite programları gibi konularda düzenli olarak denetlenmekte ve gerekli kriterleri tamamladıkları takdirde akredite edilmektedir. 

İngiltere’de sunulan dil eğitim programları;
 Yoğun İngilizce
Dil sınavlarına hazırlık
 İş İngilizcesi
Mesleki İngilizce
 Birebir İngilizce
 Teacher Training programları
 Yaz Okulları


Süre ve Şartlar

Vize prosedürü gereği İngiltere’de İngilizce eğitimi almak isteyen öğrenciler en az 15 saatlik bir dil eğitim programına katılmak zorundadırlar. Öğrenciler Yoğun İngilizce yada Genel İngilizce programları arasında seçim yapabilirler. Yoğun İngilizce programlarında haftada 30 ders alınırken, Genel İngilizce’de haftada 20 saat ders alınarak öğrenci kendine daha fazla zaman ayırabilmektedir. Öğrencinin yabancı dil seviyesi, seviye tespit sınavında belirlenir ve öğrenci bu seviyeye uygun sınıfa yerleştirilerek, derslere başlar. 

Dil okullarında sınıflar ortalama 12-14 arası öğrenciye sahiptir. Dil okuluna kayıt yaptırmak için 16 yaş sınırı vardır. Bazı okullarda yaş sınırı 18 olabilmektedir.

Yaşam ve Çalışma Koşulları

İngiliz para birimi Sterlin’in TL karşısında değerli olması Türk öğrenciler ve aileleri için maddi olarak zorlayıcı olabilmektedir. Fakat ülkede verilen yüksek kaliteli eğitim, ana dil seviyesinde İngilizce öğrenme, mükemmel bir aksana sahip olma, İngiliz kültürünü yakından tanıma, kozmopolit bir ülkede yaşamak gibi konular gözönüne alındığında yapılan harcamanın karşılığı fazlasıyla alınmaktadır. Bu yarı zamanlı çalışma öğrencinin İngiltere’de geçirdiği süre zarfında kendi ihtiyaçların karşılayacak parayı kazanmasına yardımcı olur. 

Konaklama

Konaklamalarda yurt ve aile yanı seçenekleri sunulmaktadır. Yurtlar ve yanında konaklama yapılacak aileler titizlikle seçilip, düzenli olarak kontrolden geçmektedir. İngiltere’de dil eğitimi alan öğrenciler genellikle aile yanı konaklama tercih etmektedirler. Bu sayede ev konforundan uzaklaşmadan eğitim alabilirler. Aile yanı konaklamanın diğer iyi bir tarafı ise öğrencinlerin anadili İngilizce olan kişilerle sürekli olarak iletişim halinde olup, kendini geliştirme olanağı yakalamasıdır. En önemli noktalardan biri de aile yanı konaklamalar her zaman yurt konaklamalarından daha cazip fiyatlara yapılmaktadır. 

Yurtlar ise uluslararası öğrencilerle paylaşımlarda bulunmak ve kendi sorumluluğunu yüklenmek açısından öğrencileri geliştirmektedir. Bunun dışında okullar; öğrenci evi, otel konaklaması gibi seçeneklerde sunmaktadır.

Okullar ve Programlar
 
İngiltere’de dil eğitimi alınabilecek şehirlerin başını şüphesiz Londra çekmektedir. Fakat Cambridge Oxford gibi şehirlerde dünyanın önde gelen üniversitelerinin havasını soluyarak eğitim alma yada  Bournemouth, Brighton, Edinburg gibi şehirlerde sakin ve huzurlu bir ortamda yaşamanın keyfini çıkartabilirsiniz. Son zamanlarda Bath, Bristol, Manchester, Ramsgate, Salisbury gibi şehirlere de öğrenciler tarafından talep edilmekte olduğunu görüyoruz. 

İngiltere’deki bazı partner okullarımız;
Embassy
Kaplan International Colleges
St. Giles International
Kings Colleges
EC
LSI
Intrax
LAL International Centres