Turizmciler için İngilizce

Turizmciler için İngilizce

Turizm alanıda dünyanın cazibe merkezlerinden olan ülkemizde turizmi geliştirebilmek ve yabancı dil konusundaki bozuk imajı düzeltebilmek için turizmcilerin İngilizce becerileri en yüksek seviyede olmalıdır. Turizmciler için açılan İngilizce programlar bu alandaki boşluğu dolduracaktır. 

Süre

Programın süresi kişinin seviyesine ve ihtiyaçlarına göre farklılık göstermektedir. Standart Turizm İngilizcesi kursu 12 hafta sürmektedir.

Programın Amacı

Bu program turizm sektöründe çalışan kişilere özel tasarlanmıştır. Program bitiminde öğrenciler, İş İngilizcesi ve "Turizm" ile bağlantılı konularda akıcı ve verimli bir İngilizce kullanabilmektedir. 

Öğrenciler iş hayatlarındaki deneyimlerini paylaşmaya teşvik edilirler, bu sayede program sırasında işlenecek farklı konu başlıkları öğrencilerin deneyimlerinden ve ihtiyaçlarından yola çıkarak yaratılır. Program süresince işlenecek konular; ders kitapları, gazete makaleleri, video vb gibi materyallerle pekiştirilmektedir.

Bu kurs aynı zamanda Turizm İngilizcesi sınavına girecek olan kişiler için de idealdir. Örneğin “LCCI EB Written English for Tourism” sınavı için de öğrencilere hazırlık kursu verilmektedir. Katılımcı ister turizm acentesi ister turizm rehberi veya bir otel müdürü olsun, kurs bitiminde mesleki İngilizcesini çok daha verimli kullanabilecek seviyeye ulaşır.

Özellikle turizm konusunda gereken kelime bilgisi geliştirilmekte ve gramer yapısı kurs boyunca yoğun olarak işlenmektedir. Aynı zamanda katılımcı, gerek seminer gerek grup toplantısı veya çeşitli sunumlarda mesleki İngilizce bilgisini nasıl kullanacağı konusunda eğitilmektedir.

Konu Başlıklarından Bazıları
 Talep formları ve rezervasyon
 Resepsiyon
 Otel Servisi
 Yiyecek & İçecek Servisi
 Çevre Turları
 Şikayetler
 Check-out
 Tur Operasyonu- Kontaklar
 Tur Operasyonu- Planlama
 Müzakere
 Revizyon

Yazılı Turizm İngilizcesi- LCCI EB Sınav Hazırlığı- Seviye 1 ve 2

Bu sınavda göstereceğiniz başarı, mesleki İngilizcenizi ne kadar iyi ve doğru kullandığınızı belirlemektedir. Arzu edildiği takdirde kurs içerisinde özellikle sınav hazırlığı dersleri almak istediğinizi belirtebilir ve kendinize özel müfredat oluşturabilirsiniz.

Sınav içeriği, yazılı ve SEFIC sözlü bölüm olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır. Öğrenciler dilerlerse, kurumumuz tarafından gerçekleştirilen İş İngilizcesi ağırlıklı sözlü sınavlara katılabilirler. LLCI EB sınav hazırlık kursu, kişiye özel esnek tarihlerde ve saatlerde verilebilir. Detaylı bilgi için danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Bilgi Almak İçin Formu Doldurunuz