Pilotlar için İngilizce

Pilotlar için İngilizce

İngilizcenin en yoğun olarak kullanıldığı alanlardan biri de havacılıktır. Bu alanda çalışan kişiler İngilizce becerilerini ispatlamak adına sınava tabi tutulmaktadır. 

Programın temel amacı, katılımcıyı ICAO3 ve ICAO4 seviyesine getirmek ve havacılıkla ilgili İngilizce yeterlilik sınavı “Test of English for Aviation” (TEA) için hazırlamaktır. Bu program, pilot adayları ve havacılık sektöründe çalışan ya da çalışmak isteyenlere yöneliktir. Programa; pilot adayları ve hava trafik kontrolörleri büyük ilgi göstermektedir.

Programın İçeriği

Program, katılımcıya acil durum, alarm, özel istekler, teknik deyimler gibi Havacılık İngilizcesinin temel kavramlarını örnek vaka incelemeleriyle kazandırmaktadır.

Program süresince işlenecek konular
 Meteoroloji
 Fizik
 Coğrafya
 Navigasyon
 Harita & grafik
 Uçuş teorisi
 Mekanik
 Uçak inşaatı
  Uçak gövdesi & motor
 Elektrik
 Havacılık elektroniği
 Aletle teçhiz
 Hidrolik
 Havacılık kuralları
 ATC kuralları
 Tanımlar
 Kısaltmalar
 Havacılık terimleri
 Tıbbi bilgiler
 Biyoloji
 İnsani performans kapasitesi
 Günlük bilgilendirme

Havacılık İngilizcesi” programına katılım gösterenler; diledikleri takdirde İngiltere veya Amerika’daki dil okullarında aynı alandaki eğitimlerine devam edebilir ve İngilizcelerini ileri seviyelere yükseltebilirler. İngiltere’deki dil okullarının yanında Bournemouth`taki Bournemouth Business School International ve MLS okullarında “Aviation English” sınıfları açılmaktadır.

Bilgi Almak İçin Formu Doldurunuz