Pazarlamacılar için İngilizce
Pazarlamacılar için İngilizce

Pazarlamacılar için İngilizce

Uluslararası arenada en geçerli mesleklerden biri haline gelen ‘pazarlama-marketing’  çok uluslu şirketlerin domine ettiği ve İngilizcenin yoğun olarak kullanıldığı bir sektördür. Bu sebeple bu alanda çalışmak isteyenler ya da çalışanların profesyonel düzeyde İngilizce bilgisine sahip olmaları gerekmektedir. Kendine has pek çok sözcük ve terimin kullanıldığı sektörde iş İngilizcesine hakim olmak önemli bir gerekliliktir.

Eğitim Süresi

“Pazarlama İngilizcesi” kursu 8 hafta süreyle hafta içi akşamları veya hafta sonları verilmektedir. 8 haftalık kurs tam zamanlı veya yarı zamanlı olarak yapılabilir. 

Programın Amacı

Programı tamamlayan bir katılımcı, Pazarlama alanında pek çok terimi rahatlıkla kullanabilecek ve İngilizcesini etkili ve akıcı bir şekilde profesyonel ve sosyal ortamlarda kullanabilecektir. Ayrıca, katılımcı profesyonel iletişim yeteneğini de geliştirecektir ve eğitimini belgeleyen bir sertifika alacaktır.

Kursta Ele Alınacak Bazı Konu Başlıkları

B2B & B2C pazarlama  
Nesne & çevre
Piyasa araştırması  & bilgi toplama  
Pazarlama  
Sınıflama & müşteri davranışı
Ürün & marka yönetimi
Yeni ürün geliştirme   
Fiyatlandırma stratejisi
Dağıtım kanalları 
Reklamcılık
Web tabanlı pazarlama   
Kişisel satış
Halkla ilişkiler
Satış promosyonları
İlişki pazarlaması   
Küresel pazarlama yönetimi
Strateji & analiz teknikleri
Müşteri servis yönetimi
Franchising
Servis pazarlaması
Güncel pazarlama teknikleri

“Pazarlama İngilizcesi” kursunu tamamlayan öğrenci, dilerse yurtdışındaki dil okullarında aynı konuda İngilizce eğitimi yapabilir. Ayrıca, yurtdışında aynı alanda sertifika ve diploma programlarına ya da lisans- yüksek lisans programlarına da katılabilir.

Yurtdışında “Pazarlama” alanında İngiltere'de MLS International College'da ya da University of Arts London'da, Amerika’da University of California Los Angeles'ın Berkeley, San Diego, Irvine, Riverside gibi kampüslerinde sertifika, diploma, lisans veya yüksek lisans eğitimleri verilmektedir.


Bilgi Almak İçin Formu Doldurunuz