Mühendisler için İngilizce

Mühendisler için İngilizce

Yabancı yatırımcılar ve çok uluslu şirketlerin ülkemizde faaliyet alanlarını genişletmesi, Türk şirketlerin mühendislik alanında yurtdışında kendini kabul ettirmesi, Türk mühendislerin dünya çapında tercih edilir noktaya ulaşması gibi nedenlerden dolayı kapsamlı İngilizce’ye sahip olmak daha önemli bir hale geldi. Bu sebeple mühendislik alanına özel açılan İngilizce kurslarına; farklı alanlarda eğitim almış mühendisler veya müşterileri ile verimli iletişim sağlamak isteyenler rağbet göstermektedir.

Program içeriği

1 haftalık program kapsamında, farklı alanlarda konuşma, iletişim kurma, toplantılara katılma ve sunum teknikleri üzerine eğitim verilmektedir. İş arkadaşlarınızla düzgün ve doğru iletişim kurmanız, görüşlerinizi ifade etmeniz, müşterileriniz ile verimli iletişimi sağlamanız, teknik dili daha açıklayıcı kullanmanız bu programdaki temel amaçtır.

Programın faydaları

Bu programa katılımınız sonrasında aşağıdaki yeteneklerinizi geliştirirsiniz:
 İletişim becerileri
 Düzgün ve doğru İngilizce kullanımı
 Toplantılarda daha verimli katılım sağlama
 E-mail yazımı dahil olmak üzere yazılı İngilizce tekniğini geliştirme
 İşiniz için kullandığınız İngilizce kelime dağarcığının genişlemesi
 İngilizce dilbilgisini daha iyi anlama ve kullanma
 Sosyalleşme ve bağlantılarınızda kendinize olan güvenin artması
 Farklı kültürlerle çalışma konusunda kendinizi daha rahat hissetme
 Tüm bunlara ek olarak, teknik açıdan kendinizi daha düzgün ve anlaşılır ifade edecek, taşeron firmalardan üreticiye veya nihai müşteriye kadar herkesle daha etkili iletişim kuracaksanız.