Medya Mensupları İçin İngilizce
Medya Mensupları İçin İngilizce

Medya Mensupları İçin İngilizce

Medya Mensupları İçin İngilizce programları, İngilizcesi ortalama seviyede olan bir medya mensubunun, uluslararası platformlardan edindiği haberleri daha doğru okuması, analiz etmesi ve insanlara aktarabilmesi adına yeterli İngilizce seviyesine ulaşabilmesi için tasarlanan programlardır. Gelişen teknoloji ve her gün daha fazla yaygınlaşan sosyal medya araçları sayesinde bugün, isteyen herkes her türlü bilgiye ya da habere rahatlıkla ulaşabilmektedir. Özellikle medya mensupları artık yalnızca ülkemiz içerisinde olan olayları değil dünya çapında gerçekleşen ve ülkemizi ilgilendiren olayları da haber olarak yayınlamaktadır. Ellerindeki küresel bir haberin doğruluğunu farklı kaynaklardan onaylamak isteyen basın mensuplarının İngilizce haber ajanslarını takip etmesi çok önemlidir. Bu nedenle “Medya ve Gazetecilik İngilizcesi” kursları, medya mensupları için tasarlanmış özel dil kurslardır.


Medya ve Gazetecilik İngilizcesi” kursunu tamamlayan katılımcılar, arzu ettikleri takdirde yurtdışındaki dil okullarında aynı konuda İngilizce eğitimi alabilirler. Ayrıca, yurtdışında aynı alanda sertifika ve diploma programlarına ya da lisans veya yüksek lisans programlarına da katılabilirler.


“Medya ve Gazetecilik İngilizcesi” kursunu tamamlayan katılımcılar, arzu ettikleri takdirde yurtdışındaki dil okullarında aynı konuda İngilizce eğitimi alabilirler. Ayrıca, yurtdışında aynı alanda sertifika ve diploma programlarına ya da lisans veya yüksek lisans programlarına da katılabilirler.

Yurtdışında Medya Mensupları için İngilizce Programının İçeriği

  • İngiliz ve Amerikan gazete, radyo ve TV`lerinde kullanılan gazetecilik dili
  • Haber ve makale yazma dili
  • TV ve radyo belgesel dili
  • Uluslararası medya dili


İngilizce seviyenizi geliştirirken aynı zamanda da modern medyanın büyüleyici dünyasına daha fazla hakim olmanızı sağlayacak bir kurs modeli sunan Malvern House London; Medya Tarihi, Modern Medya, İngiltere - ABD İngilizcesi, Makale Yapısı, Başlık Yazma Teknikleri gibi konularda verdiği eğitimleri bireysel ya da vaka çalışmalarıyla destekleyerek mesleki İngilizcenizi en üst seviyeye çıkartmanıza yardımcı olur. Eğitim genellikle Genel İngilizce veya IELTS hazırlık kursları ile birleştirilen küçük gruplarda veya bireysel sınıflarda verilmektedir. Bu kurs, medya sektöründe İngilizce konuşulan bir ortamla ilgilenen veya zaten çalışmakta olan herkes için idealdir.

University of Arts London, 4-24 hafta arası sunduğu genel İngilizce programlarının yanı sıra markalaşma, sosyal medya, tasarım, fotoğrafçılık ve film yapımcılığı gibi konularda açtığı derslere katılma imkanı sunarak hem dilinizi, hem de mesleki bilgilerinizi geliştirmenize olanak verir. Genel İngilizce dersleri haftada 15 ders olarak verilirken medya tabanlı eğitimler haftada ortalama 7 saat olarak verilmektedir. 


Yurtdışında medya mensupları için İngilizce dil kurslarına kayıt yaptırmak için bize ulaşın

Bilgi Almak İçin Formu Doldurunuz