İş İngilizcesi

İş İngilizcesi

İş hayatında kullanılan İngilizce günlük yaşamda kullanılandan farklıdır. İş İngilizcesinin bel kemği olan formal kalıplara, iş deyimlerine ve kısaltamalara hakim olmak istiyorsanız bu kurs tam size göre!

Kürselleşen dünyada kusursuz bir İngilizce’ya sahip olmak her geçen gün daha da önem kazanıyor. Çok uluslu şirketlerde çalışabilmek ve iş hayatında yükselmek için iyi bir İngilizceye sahip olmak günümüz dünyasında başarılı olmanın şartları arasında yer alıyor. Bu nedenle katılacağınız bir İş İngilizcesi kursu mesleki yaşantınızda ihtiyacınız olan güveni kazanabilmeniz için size büyük destek olacaktır.

İş İngilizcesi kursları kapsamında konuşma, anlama ve yazma gibi dil becerilerinizi geliştirmenin yanı sıra; toplantı, sunum, iş görüşmesi ve müzakareler gibi spesifik alanlardaki inceliklere dair de eğitim alacaksınız. İş İngilizcesi telefon görüşmelerinden tutun da rapor hazırlama ve e-posta göndermeye kadar pek çok konuda profesyonelleşmenizi sağlayacaktır.  

İş İngilizcesi kurslarında; İngilizcenin mesleki alana adaptasyonunun yanısıra, kültürel çevrelerdeki resmiyet kurallarını da öğreneceksiniz. Meslektaşlarınızla katıldığınız sosyal ve kültürel çevrelerde, resmi davetlerde, yemekli iş toplantılarında nasıl bir İngilizce konuşmanız gerektiği konusunda uzman eğitmenler tarafından bilgilendirileceksiniz.

Süre
Kurs hafta içi akşamları veya hafta sonu haftada 8 veya 9 ders olarak düzenlenir. Kurs 12 hafta devam eder. 

Kursun Kazandıracakları
İletişim becerilerinizin ilerlemesi 
Düzgün ve doğru İngilizce kullanımı 
İşiniz için kullandığınız İngilizce kelime dağarcığının genişlemesi
İngilizce dilbilgisini daha iyi anlama ve kullanma 
Yazılı İngilizce tekniğini geliştirme
Sunum teknikleri 
Müzakere ve iş toplantıları teknikleri
Uzlaşma ve/veya karşı görüş bildirimi
Konuyu açıklığa kavuşturma ve onaylama
Yorumlara açık olma
Özetleme
Uygun sorular sorma
Görüşlerinizi savunabilme
İkna kabiliyeti ve uzlaşma
Teklif veya öneri sunumu
Toplantı açılış ve kapanış teknikleri
Toplantılarda daha verimli katılım sağlama
Uluslararası iletişim ve farklı kültürleri anlama
Ekonomik ve sosyal trendler üzerine sohbetler 

İş görüşmeleri doğrudan işle ilgili konuşma ile başlamaz; öncesinde “small talk” denilen kısa giriş sohbetleri olabilir. Kurs sizi “small talk”  olarak şu başlıklarda hazırlar:

Güncel konular
Çevresel ve sosyal sorular
Politika
Eğitim ve öğretim
Medya ve reklamcılık
Teknoloji

İş İngilizcesi kursu 6-8 kişilik gruplar halinde yapılmaktadır. Kursa katılmak için en az iyi seviyede “pre-intermediate” düzeyde İngilizce bilmek gerekir.