Doktorlar için İngilizce – Medikal İngilizce
Doktorlar için İngilizce – Medikal İngilizce

Doktorlar için İngilizce – Medikal İngilizce

Medical English- Tıp İngilizcesi kursları; Tıp fakültesi, eczacılık, diş hekimliği fakültesi öğrencileri veya mezunlarına yönelik olarak düzenlenen kısa dönem dil kurslarıdır.

Yurtdışında doktorlar için İngilizce dil kursları; doktorlar, hemşireler ya da tıp öğrencileri için uygun olarak tasarlanmış medikal İngilizce programları sunmaktadır. Bu kursların hedefi, yabancı uyruklu hastalarla sağlıklı iletişim kurabilmek ya da meslektaşlarıyla bilgi alışverişinde bulunabilmek gibi nedenlerle, öğrencilerin sözlü veya yazılı İngilizcelerini güçlendirmektir. Yurtdışında doktorlar için İngilizce dil kursları, hasta koşullarını ve tıbbi durumları araştıran vaka çalışmalarını kullanarak tıbbi terminolojideki temel bilgileri verirken bir yandan da grup çalışmaları ve sunumlarla öğrencinin İngilizceyi etkin kullanma konusunda bilgi, beceri ve özgüvenini arttırır.


Yurtdışında Medikal İngilizce programa katılan öğrenciler, bir yandan İngilizcelerini geliştirirken bir yandan da çevrede bulunan Tıp Fakültelerini ziyaret edip irtibata geçebilirler ve uzmanlık veya araştırma amaçlı olarak bu üniversitelere başvuru yapabilirler. Örneğin, University Of California San Diego, Amerika’nın en iyi  Tıp Fakültelerinden birisidir. Bu üniversitede verilen Tıp İngilizcesi kursu Ağustos ayında yapılır ve 4 hafta sürer. Bir Tıp öğrencisi bu sürede Amerika’daki Tıp Fakülteleri ve sistemlerini tanıma olanağı da bulur.


Yurtdışında Medikal İngilizce Programı Süresi

En az 1 en çok 12 hafta süreyle düzenlenen bu kurslara dünyanın farklı ülkelerinden öğrenci veya mezun katılmaktadır. 

Yurtdışında Medikal İngilizce Eğitimi Veren Okullar:

  • LSI – Language Studies International
  • ETC International
  • ILSC
  • MLS College Bournemouth
  • University of California, San Diego
  • University of New South Wales 
  • Wimbledon School of English
  • Regent Language School