Güney Afrika'da Üniversite
Güney Afrika'da Üniversite

Güney Afrika'da Üniversite

Farklı Bir Deneyim Yaşamak İsteyenler İçin Güney Afrika Üniversiteleri…

Güney Afrika’da eğitim ne kadar farklı gelse de pek çok uluslararası öğrenci tarafından tercih edilen bir seçenektir. Ülkemizden öğrencilerin pek sık tercih etmemesine rağmen son dönemde cazip fiyatları ve gelişen ekonomisiyle farklı topraklarda kariyer planı yapmak isteyenlerin tercihi olmaktadır. 

Güney Afrika pek çok konuda ticaret işbirlikleri için cazip bir ülkedir. Ülkemizle ticari ilişkileri artan Afrika’da eğitim alarak gelecekte bu ülkede ticaret yapma fırsatları gözlemlenebilmekte ve yaratıcı işbirlikleri doğabilmektedir. 
Bu sebeplerden dolayı Güney Afrika üniversitelerinin incelemeye alınması doğru bir seçim olacaktır…

Program

Güney Afrika’da 21 adet üniversite ve 15 sanat okulu bulunmaktadır. Ülkede mimarlık, mühendislik, tıp ve diş hekimliği hariç tüm programlar 3 yıldır. Mimarlık, mühendislik ve diş hekimliği 5 yıl sürerken, tıp fakültesi 6 yıldır. 
İngilizce seviyesi yetersiz olan öğrenciler hazırlık programına dahil edilirler. Resmi dili İngilizce olan ülkede kaliteli bir dil eğitimi verilmektedir. 

Güney Afrika’daki üniversitelerin eğitim sistemi hakkında detaylı bilgi için Global Vizyon’un deneyimli çalışanlarından bilgi almanız gerekmektedir. 

Başvuru Şartları ve Koşullar

Güney Afrika üniversitelerine başvurmak için lise diplomanız olması yeterlidir. Türkiye’de yapılan üniversite yerleştirme sınavlarında başarılı olunması şartı aranmaz. Lise diploma not ortalamasının üniversitelerin belirlediği ortalamada olması gerekmektedir. Her üniversitenin farklı ortalaması bulunur. 

Güney Afrika üniversitelerinde referans mektupları büyük önem taşır. Bu sebeple ders aldığınız eğitmenlerden referans mektubu almanız gerekir. Bunun yanı sıra öğrencinin kendi dilinden yazdığı niyet mektubu da önemlidir. Gelecek ve kariyer planlarınızı anlattığınız bir yazı rakiplerinizi geçmenizde büyük artı olacaktır. 

Konaklama:

Güney Amerika’da üniversitelerin yurtlarında, özel yurtlarda, aile yanında, otelde ve kiralık dairelerde konaklama yapılmaktadır. Okullar öğrencilerin en iyi şekilde konaklayabilmesi için titiz bir şekilde çalışır. Aile yanı konaklamalarda aileler özenle seçilir ve denetlenir.

Güney Afrika Üniversitelerini İncelemek İçin Tıklayınız