Güney Afrika'da Dil Eğitimi
Güney Afrika'da Dil Eğitimi

Güney Afrika'da Dil Eğitimi

Afrika Kıtasında Bambaşka Bir Coğrafyada Dil Eğitimi Alarak Farklı Bir Dünyayı Keşfedebilirsiniz…

Yabancı dil eğitimi alarak kendini geliştirirken vizyonel anlamda da kendine katkıda bulunmak isteyenler için farklı bir alternatif olan Afrika sunduğu cazip seçeneklerle de ilgi çekiyor. 

Eski İngiliz sömürgesi olan Güney Afrika’nın ana dili İngilizce’dir. Ülkede eğitim sisteminin İngiltere ile aynı olması ve hali hazırda İngiliz okullarının kıtada eğitim vermesi gibi nedenlerle ülkede İngilizce eğitimi almak günden güne yaygınlaşmaktadır. İngiltere merkez yönetim tarafından yönetilen Güney Afrika’daki İngiliz okullar İngiliz okullarının eğitim kalitesini düşürmemek adına titizlikle çalışıyor. Bu sebeple Afrika’da İngilizce eğitimi almak farklı fakat doğru alternatifler arasına giriyor. 

Afrika’da eğitim ve yaşam masraflarının oldukça düşük olması kaliteli dil eğitimini uygun fiyata almak isteyen öğrencilerin ilgisini çekiyor. 

Güney Amerika’da Cape Town ve Juannessburg gibi şehirlerde bulunan dil okulları öğrencilere aradıkları kalitede eğitim sunuyor.

Güney Amerika’daki dil okullarında öğrenciler eğitimin yanı sıra turistik olarak da hizmet alırlar. Hemen hemen her dil okulu eğitim saatleri dışında kalan zamanlarda öğrenciler için turistik geziler düzenler. Öğrenciler bu gezilerde Afrika’nın vahşi doğasını ve birbirinden güzel şehirlerini keşfetmenin tadını çıkarır. 

Program

Güney Amerika’daki okullarda; Tatilde İngilizce, Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi, Akademik İngilizce, Pratik İngilizcesi, Bire-Bir İngilizce, IELTS ve Cambridge sınav hazırlık gibi programlar sunulmaktadır.

Dersler sadece sınıflarda işlenmez. Öğrenciler sınıflarda aldıkları teorik eğitimi hayatın içerisinde pratik yaparak geliştirir. Aktiviteler, turistik geziler, doğa sporları bu gelişmeyi sağlamak için düzenlenen etkinliklerdir. Öğrencilerin pratik yapması ve sosyalleşmesi için rafting, golf turnuvaları, paraşüt turları, deve yarışları, dalış sporu… gibi pek çok aktivite düzenlenmektedir.

Güney Amerika’da dil eğitimi alan öğrenciler hafta 20 saat çalışma iznine de sahiptir. Öğrenci çalışarak günlük hayatın içerisinde dil becerilerini geliştirir ve kendi parasını kazanır. 

Neden Güney Afrika’da Dil Eğitimi Almalısınız?

- Vize almanın en kolay olduğu ülkelerden biridir. Vize sorunu yaşamazsınız. 
- ABD, İngiltere, Kanada, Avusturya ve Malta gibi ülkelere nazaran çok cazip fiyatlara ana dil seviyesinde İngiliz sisteminde eğitim alırsınız.
- Turistik olarak da keyif alabileceğiniz bir deneyim yaşarsınız. Hayatınızda belki de bir daha gitme imkanı bulamayacağınız bir ülkede kendinizi geliştirme şansı yakalarsınız.
- Eşsiz bir doğayı keşfetme şansı yakalarsınız. Belgesellerde gördüğünüz hayatın içerisinde yer almak sizi çok şaşırtacak ve unutulmaz deneyimler edinmenize olanak sağlayacak.
- Bilinenin aksine oldukça kozmopolit olan ve dünyanın sayılı zenginlerinin yaşadığı bir şehirde yaşama ve farklı milletlerden insanlarla tanışmanın keyfini çıkartacaksınız.

Konaklama:

Güney Amerika’da eğitim kurumlarının yurtlarında, özel yurtlarda, aile yanında, otelde ve kiralık dairelerde konaklama yapılmaktadır. Okullar öğrencilerin en iyi şekilde konaklayabilmesi için titiz bir şekilde çalışır. Aile yanı konaklamalarda aileler özenle seçilir ve denetlenir.

Güney Afrika’daki Dil Okulları İçin Tıklayınız.