Finlandiya'da Yüksek Lisans
Finlandiya'da Yüksek Lisans

Finlandiya'da Yüksek Lisans

Dünya Devi Şirketlerinin Merkezi Finlandiya’da Yüksek Lisans Yaparak Geleceğinize Yön Verin…

Gelişmiş bir İskandinav ülkesi olan Finlandiya birçok konuda dünyaya öncülük etmektedir. Gelişmiş eğitim sistemi, güçlü ekonomisi, güvenlikli şehirleri, yüksek yaşam standartları, kültür seviyesi yüksek halkıyla refah içerisinde bir ülkedir. 

Teknolojik gelişmelerin tamamını yakından izleyen hatta bu gelişmelere yön veren ülke aynı zamanda doğal güzelliklerini de korumayı başarmıştır. Finlandiya’da eğitim alan bir öğrenci sadece yüksek kalitede eğitim almakla kalmaz eşsiz bir coğrafyanın da tadını çıkarma şansı yakalar. Refah toplumu olan Finlandiya’da insanlar birbirine saygılı, kültürlü, eğitim seviyesi yüksek ve hoşgörülüdür. Bu sebeple bu ülkede yaşayan bir öğrenci vizyonunu geliştirerek, bambaşka bir birey olma yolunda önemli adımlar atar. Zaten eğitim sadece sınıflarda öğrenilen değil yaşayarak da deneyimlenendir. Bu sebeple Finlandiya bir öğrenciye eğitim, kültür, vizyon anlamında değerli kazanımlar sağlayacak bir ülkedir. 

Teknoloji alanında dünyanın konuştuğu şirketlere sahip olan Finlandiya’da yüksek lisans yapan bir öğrenci geleceği için tahmin edemeyeceği adımlar atma şansını yakalayabilir. Öğrenci başarısı ve girişkenliği oranında kendini gösterme şansı yakalayacaktır. 

Program:

Finlandiya üniversiteleri kaliteli ve dünya çapında saygı gören eğitim sistemleri ile her yıl binlerce uluslararası öğrenciyi topraklarında ağırlamaktadır. Finlandiya üniversiteleri İngilizce dilinde de eğitim vermekte olduğundan bu ülkeye başvuralar gün geçtikçe artmaktadır. Yaklaşık 200’ün üzerinde bölümde İngilizce eğitim verilmektedir. 

Öğrencilerin yüksek lisans bölümlerinin seçimini yaparken lisans bölümleriyle ilişkili bir bölümü tercih etmeleri beklenir. Yüksek lisans süresi boyunca ortalama 120 kredi toplanması gerekmektedir. Bu da yaklaşık 1 – 1,5 senelik bir eğitim süresine eşdeğer gelmektedir. 

İngilizce dilinde eğitim almak isteyen öğrenciler; Makine Mühendisliği, Biyoloji, Medya, İletişim, Sanat Yönetimi, İşletme, Pazarlama, Ekonomi… gibi alanlarda rahatlıkla bölüm bulabilirler. Diğer bölümler için aşağıdaki linklerde yapılan yönlendirmelerden faydalanabilirsiniz. 

Hemen hemen tüm bölümler tezlidir. Öğrencilerin tez konusunu titizlikle seçmesi ve danışman eğitmenleriyle detaylı görüşmeler yapmaları beklenir. 

Başvuru Şartları ve Koşullar:

Başvuru şartları öğrencinin gitmeyi arzu ettiği bölüme göre değişmektedir. Fakat öncelik İngilizce yeterliliğidir. Öğrencilerin İngilizce yeterliliklerini IELTS yada TOEFL sınavlarıyla ispatlamaları gerekmektedir. Bu sınavların skorları üniversiteden üniversiteye değişmektedir. Net bilgi edinmek için Global Vizyon danışmanlarıyla yüz yüze görüşmeler yapmanızı önermekteyiz. 

Yüksek lisansa başvuracak öğrencilerden iş tecrübesi istenebilir. Her bölüm ve her üniversitenin kendi şartları olduğundan detaylı bilgi almak için danışmanlarımızla görüşmeniz en sağlıklısı olacaktır.

Finlandiya’da Yüksek Lisans Yapabileceğiniz Bölümler ve Ücretleri Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız.