Rusça Dil Kursları
Rusça Dil Kursları

Rusça Dil Kursları

İkinci Yabancı Dil Öğrenmek İsteyenlerin İlk Tercihi Rusça’yı Anavatanında Öğrenin…

Bir dili en iyi şekilde öğrenebilmenin en iyi yolu olan dilin anavatanında eğitim almak pek çok öğrenci ve aile tarafından kanıksandığından dolayı Rusya’ya dil okulu başvuruları günden güne artmaktadır.

 Rusya eğitim sistemindeki kalitesi ve disiplinli eğitimiyle öğrencilerin kısa sürede gelişim göstermelerini sağlar. Rusya’da dil eğitimi alan bir kişi ileri seviyede Rusça’ya sahip olur.Rusya öğrenciler için farklı bir coğrafya olduğundan öğrenciler eğitim gördükleri süre zarfını oldukça keyifli bir şekilde geçirirler. Rusya; mimarisi, tarihi, edebiyatı, sanatı, müzeleri ve doğal güzellikleriyle öğrencilerin unutulmaz bir eğitim hayatı geçirmesini sağlayacaktır.Rusya; Kremlin Sarayı, Kızıl Meydan, Puşkin Müzesi, köprüleri, bulvarları, eşsiz tarihi yapılarıyla öğrencilerin kendilerini vizyonel olarak geliştirmesine de imkan tanır. Ülke farklı coğrafyada bulunması dolayısıyla öğrencilere farklı doğa olaylarını deneyimleme fırsatı da tanır. Rusya’da Haziran-Temmuz arası gündüzler uzundur. Bu dönemde güneç hiç batmaz ve bu günlere ‘Beyaz Geceler’ adı verilmiştir. Beyaz Geceler gece boyunca gün ışığından faydalanmak mümkündür ve bu eşsiz bir deneyimdir.Rusya’da eğitim ve yaşam masrafları oldukça caziptir. Öğrenciler ülkede eğitim aldıkları süre zarfında aile bütçelerini zorlamazlar

Program:

Rusya’da; Genel Rusça, İş için Rusça ve Birebir Rusça programları sunulmaktadır. Dil okullarına uzun ve kısa dönemli başvurular yapılabilmektedir. Her öğrenci eğitime başlamadan önce seviye belirleme sınavına alınır ve kendisine en uygun sınıfa yerleştirilir.Rus eğitim sistemi oldukça kaliteli ve disiplinlidir. Dil kursları genellikle üniversiteler bünyesine verilmektedir. Son dönemde bazı özel kurslar da açılmıştır. Oldukça yüksek standartta eğitim veren kurumlarda kısa sürede iyi seviyede Rusça öğrenmek mümkündür. Dil kurslarında konuşma odaklı dersler verilmektedir. Rusça vurguları önemli bir dil olduğundan bu konuda eğitimi anadili Rusça olan eğitmenlerden almak önemlidir. Dilbilgisi, kelime bilgisi, Kiril alfabesinde yazma ve konuşma becerileri birlikte verilir. Öğrenci kısa sürede tüm bu alanlarda iyi seviyelere ulaşır.Dil okulları genellikle Moskova ve St.Petersburg şehrinde yoğunlaşmıştır. Bu şehirler öğrencinin geliştirici ve keyifli bir öğrencilik hayatı yaşamasına olanak sağlar

Avrupa ülkelerinde uzun dönem dil eğitimi alan öğrencilere verilen çalışma izni Rusya’da bulunmaz. Rusya’da öğrencilerin çalışması yasal değildir. Bu unutulmaması gereken noktalardandır.

Konaklama:

Rusya'da kampüs içi yurtlarda konaklama, aile yanı konaklama, öğrenci evleri ve paylaşımlı evler gibi konaklama seçenekleri vardır. Konaklama ücretleri uygundur. Genellikle Rusya öğrencilerin yaşam giderlerinin düşük olduğu ülkelerdendir. Özellikle aile yanında kalan öğrenciler oldukça cazip ücretler öder. Öğrenciler aile yanında konaklayarak dillerini de hızla geliştirme imkanı bulurlar.