Çin'de Üniversite
Çin'de Üniversite

Çin'de Üniversite

Çin’de Üniversite Eğitimi Alarak Dünya Ticaretindeki Son Gelişmelerle İç İçe Eğitim Alma Şansı Yakalayın


Çin üniversiteleri yaptıkları ilgi çekici bilimsel araştırmalar ve bu alanlarda gösterdikleri başarılarla dünyanın sayılı üniversiteleri arasında yer almaktadır. Çin kültürü, felsefesi ve köklü eğitim sistemiyle bu ülkede eğitim alacak öğrenciye pek çok fayda sağlamaktadır.

Dünya ticaretine yön veren güçlerden olan Çin’deki üniversitelerin birçoğu dünya sıralamalarında ilk 500’e girmektedir. Çin, geleceğini aktif bir ticari hayat içerisinde planlamak, dünyaya yön veren gelişmelerden kopmadan bir kariyer kurmak isteyen öğrenciler için doğru adres olacaktır. Ülkede eğitim ücretlerinin Avrupa’ya göre daha düşük olması, bu ülkede eğitim alan gencin Çince’ye hakim olacak olması, üniversitelerin köklü eğitim geçmişleri nedeniyle bu ülkede eğitim almak dünya piyasalarındaki rekabet ortamında öğrenciyi birkaç adım öteye taşıyacaktır.

Çin’deki üniversite ve yaşam masraflarının Avrupa ülkelerine göre daha uygun olmasının yanı sıra bu ülkede okuyan uluslararası öğrencilere sağlanan cazip burslar ülkeyi biraz daha ilgi çekici kılmaktadır.

Çin’de üniversite eğitimi alacak öğrenci kaliteli bir eğitim ve dünya çapında geçerli lisans diplomasının yanı sıra bu ülkede bambaşka bir kültürü tanıma fırsatı edinerek oldukça geniş bir vizyona kavuşacaktır. Bu da öğrencinin gerek şahsi geleceğinde gerekse kariyerine ona oldukça büyük artılar sağlayacaktır.

Program

Çin’de üniversite eğitimi ülkemizde olduğu gibi 4 yıl sürmektedir. Çin’deki üniversiteler Çince ve İngilizce dilinde eğitim sunmaktadır. Çin üniversiteleri Çince hazırlık programı sunaktadır. Bir yıl içerisinde Çince’yi iyi seviyede öğrenen bir öğrenci üniversiteye başlayabilir. Çin’de en dikkat çeken bölümler Çin Dili ve Edebiyatı, mimarlık, uluslararası ticaret, işletme ve mühendisliktir.

Başvuru Şartları ve Koşulları


Çin’de bir üniversiteye başvurabilmek için liseden mezun olmak yeterlidir. Türkiye’de düzenlenen üniversiteye giriş sınavlarından başarılı olma şartı aranmaz. Üniversiteler öğrencilerin lise not ortalamasına önem verir. Üniversitelerde hazırlık yılı sunulduğundan Çin’ce yeterlilik sertifikasına sahip olmak gerekmez. Tabi Çince yeterlilik sertifikasına sahip olan bir öğrenci bu ülkede hazırlık sınıfını atlayarak üniversiteye başlayabilir.

Konaklama

Çin’de üniversite yurtlarında özel öğrenci yurtlarında yada aile yanı konaklama seçenekleri mevcuttur. Aile yanı konaklama seçeneğinde öğrenci Çincesini hızlı bir şekilde ilerletebilecek ve ev konforundan uzak kalmayacaktır. Yurtlarda ise onlarca ülkeden Çin’e eğitim almak isteyen yaşıtlarıyla bir arada bulunup, iletişim kurabilecektir. Konaklama masrafları Avrupa ülkelerine göre çok daha cazip fiyatlıdır. Konaklama ücretleri şehirden şehire değişmektedir. Bu sebeple Global Vizyon danışmanlarıyla yapılacak birebir görüşmelerde en doğru fiyatlara ulaşılabilirsiniz.

Çin’de Bulunan Üniversiteler ve Ücretleri Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız