Çin'de Dil Eğitimi
Çin'de Dil Eğitimi

Çin'de Dil Eğitimi

Ticari Hayattın Vazgeçilmez Dili Çince…

Dünya ticaretinin büyük kısmını elinde bulunduran ve gücünü her geçen gün artıran Çin ticari hayatta önemli bir rol oynamaktadır. Ticari hayatında içerisinde var olmak isteyen profesyonellerin Çince’ye hakim olması son dönemde zorunluluk haline gelmiştir. 

Son dönemde Türkiye ve Çin arasında ticari ilişkilerin gelişmesi ve Çin’in geniş bir Pazar hacmine ve iş imkanlarına sahip olması sebebiyle Türkiye’den pek çok genç ve profesyonel Çince öğrenmeye yönelmiştir. Çince’nin zor yapısı nedeniyle pek çok kişi bu dili Çin’de öğrenmeyi tercih etmektedir. Eğitim kurumlarında alınan dil eğitimini günlük hayatta pratiğe dökme fırsatı bulanlar hızla gelişim göstermektedir. 

Çincenin zor bir dil olması sebebiyle kısa süreli kurslar yerine uzun dönemli olanları tercih edilmektedir. Uzun dönemli kurslarda öğrenci Çince’yi ileri seviyede öğrenme fırsatı yakalar. Hiç Çince bilgisi olmayan bir öğrenci dile bir yıla yakın sürede hakim olma fırsatı yakalar. 

Çin kültürü, felsefesi ve yaşam tarzıyla öğrencilere bambaşka dünyaları tanıma fırsatı verecektir. Çin’de eğitim almayan giden bir kişi farklı bir kültürü tanıma ve farklı bakış açılarına sahip olma şansı yakalar. 

Program

Çin’de genel Çince, yoğun Çince, iş için Çince yada birebir eğitim programları tercih edilebilir. Çin’de dil öğrenmek isteyenler için kısa yada uzun süreli kurslar mevcuttur. Genellikle iyi seviyede Çince öğrenmek isteyenler uzun süreli programlara katılmayı tercih etmektedir. 

Çince öğrenmek bizim gibi Latin alfabesini kullanan milletler için zor olabilmektedir. Bu sebeple bu dili öğrenmek isteyen bir kişi emek ve çaba sarf etmelidir. Dili öğrenmek için gerekli özeni ve çabayı gösteren bir kişi bir yıl süren programlar sayesinde Çince’yi iyi şekilde konuşma fırsatı yakalar. 

Çin’de dil okuluna katılan kişiler ülkede part-time çalışabilir ancak bunun için Çince’yi en az orta seviyede konuşmaları gerekmektedir. 

Konaklama:

Dil okullarında konaklama genellikle öğrenci yurtlarında olmaktadır. Ülkede yurt ücretleri ve genel yaşam masrafları düşünülenden çok daha uygun fiyatlıdır. Yurt konaklamalarının yanı sıra aile yanı konaklama, öğrenci evleri ve paylaşımlı dairelerde vardır. Aile yanı konaklama her zaman olduğu gibi öğrencinin ana dili Çince olan kişilerle birebir etkileşimde olma fırsatı sunması dolayısıyla geliştirici olacaktır. Fiyatlar ve hangi konaklamanın öğrenci için en uygun olduğu hakkında net bilgi almak için Global Vizyon’un danışmanlarıyla birebir görüşmenizi önermekteyiz. 

Çin’de Bulunan Dil Okulları ve Ücretleri Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız