Amerika'da Dil Eğitimi
Amerika'da Dil Eğitimi

Amerika'da Dil Eğitimi

Rüyalar Ülkesinde Her Kişi ve Her İhtiyaca Uygun Dil Eğitimi!

İngilizce öğrenmek isteyenler tarafından İngiltere’den sonra dünya üzerinde en çok tercih edilen ikinci ülke olan ABD, yılda 250 binin üzerinde yabancı öğrenciyi dil eğitimi amacıyla ülkesinde ağırlamaktadır.

Fırsatlar ve rüyalar ülkesi Amerika; İngilizcesini geliştirmek isteyenlere kişiye özel fırsatlar sunmaktadır. İngilizce’nin anavatanlarından olan Amerika’da her seviyeye, her bütçeye ve her ihtiyaca uygun dil okulları bulunmaktadır. Öğrenci; Amerika’da en uygun lokasyonlarda eğitim alırken, sevdiği bir çevrede kendini geliştirme imkanı da yakalar.

Programlar ve Süreleri

Dünyanın önde gelen eğitim kurumlarından eğitim almak ve yabancı dilini geliştirmek isteyenlerin ilk tercihlerinden olan ABD’de kişi kendi ihtiyaçlarına yanıt verecek bir programa kaydolabilir. Dil eğitimi almak için herhangi bir şartı yerine getirme zorunluluğu yoktur. Öğrencinin eğitim görmek istediği kurumu, bölgeyi ve nasıl bir eğitim almak istediğini seçmesi yeterli olacaktır. 

Prestijli üniversite, kolej ve dil okullarında ‘pratik odaklı’ bir eğitim verilir. Eğitimler sayesinde öğrenci; dilbilgisi, yazım teknikleri ve okuma gibi alanlarda kendini geliştirir. Bunun yanı sıra öğrencilerin korkulu rüyalarından olan; konuşma ve kelime dağarcığını geliştirme de pratik odaklı eğitim sayesinde kolayca gelişir. Yurtdışında dil eğitimi almanın en iyi yönlerinden biri öğrencinin günlük hayatta konuşma pratiği yapabilmesi ve kelime dağarcığını deneyimleyerek geliştirme şansı yakalamasıdır. 

Öğrencilere sunduğu çok çeşitli alternatiflerle bilinen ABD’de; Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, TOEFL / IELTS Hazırlık, İş İngilizcesi, Mesleki İngilizce, Bire-bir İngilizce ve Yaz Okulları programları bulunmaktadır. Bu programlara katılmak isteyenler;  filmlerden aşina oldukları; New York, San Francisco, Los Angeles, San Diego, Boston, Miami, Chicago, Seattle… gibi şehirlerde eğitim alabilmektedir. 

Eğitim süresi öğrencinin ihtiyacıyla doğru orantılıdır. Programlar birkaç hafta sürebileceği gibi iki yıla kadar da uzatılabilir. Öğrenci, kurs bitiminde; eğitmenleri ve kurum tarafından değerlendirilerek sertifikasını almaya hak kazanır. 

Amerika’da Dil Eğitimi Almak İçin 10 NedenKonaklama

Amerika’da konaklamalar aile yanı,yurt ve öğrenci evi şeklindedir. En uygun şehir, okul ve konaklama bulma konusunda deneyimli danışmanlarımız öğrencilere yardımcı olmaktadır.

Aile yanı konaklama en ekonomik seçenekler arasındadır ve ev konforundan uzak kalmak istemeyen öğrencilerin tercihidir. Okullar tarafından seçilen ailelerin güvenlik kontrolleri sıklıkla yapılmaktadır. Seçilen aileler güvenlilirdir ve bu konuda deneyimli kişilerden oluşur. Kahvaltı ve akşam yemekleri aileler tarafından temin edildiğinden öğrenci  maddi olarak tasarruf yapabilmektedir. Ev yaşantısı sayesinde öğrenci aile bireyleriyle çok sık İngilizce pratiği yapma imkanı yakalar. 
Yurt ve otel tipi konaklama seçenekleri de öğrencilerin tercihleri arasındadır. Bu seçenekte yeme içme konusunda ekstra harcamalar çıkabilmektedir. Bu konaklama seçeneğinde öğrenci dünyanın dört bir yanından gelen yabancı öğrencilerle iletişim kurarak İngilizcelerini hızlı bir şekilde geliştirebilir ve sağlam dostluklar kurabilir. 

Amerika’da bazı partner okullarımız;

Embassy CES

Kaplan International Colleges
St. Giles International
Kings Colleges
EC
LSI
Intrax
LAL International Centres