Almanya'da Dil Eğitimi
Almanya'da Dil Eğitimi

Almanya'da Dil Eğitimi

Avrupa’nın En Çok Konuşulan Dili Almancayı Ana Vatanından Öğrenin…

Avrupa’nın en çok konuşulan dili Almanca günümüzde pek çok alanda kullanılmaktadır. Özellikle teknoloji ve sanayi alanında faaliyet gösteren kuruluşlarda Almanca bilmek zorunludur. Bu alanlarda kariyer hedefleyenler Almancayı en iyi şekilde öğrenebilmek için Almanya’daki dil okullarına başvurmaktadır. Almanca Avrupa’da sadece Almanya’da değil Avustralya, Hollanda, Belçika ve İsviçre’de de konuşulmaktadır.İleri teknolojiye sahip ve dünyanın en güçlü ekonomilerinden olan Almanya’da eğitim kalitesi oldukça yüksektir. Sanayi ve mühendislik alanında dünyanın takip ettiği lider ülke, bu sektörlerde egemen dili Almanca haline getirmiştir. Bu sebeplerden dolayı her geçen gün Almanca öğrenmek isteyen öğrenci sayısı artmaktadır.

Almanya sosyal bir devlet olduğundan dolayı eğitim ücretleri oldukça uygundur. Eğitimin kaliteli ve ucuz olması bu ülkeyi ön plana çıkaran donelerdendir. Almanya’da eğitim masraflarının yanı sıra yaşam masrafları da oldukça caziptir. Bu ülkede eğitim alan bir genç uygun fiyatlara hayatını idame ettirebilir.

Almanya birbirinden güzel şehirleri, mimarisi, tarihi, sanatı ve sosyal yaşamıyla bu ülkede vakit geçiren öğrencilerde keyifli hatıralar bırakacaktır.

Program: 

Almanya’da her yaşa, eğitim seviyesine ve ihtiyaca uygun dil programları bulunmaktadır. Genel Almanca, Yoğun Almanca, İş için Almanca, TesDaf Sınav Hazırlık, Almanca+Staj, Almanca Üniversite Hazırlık Yılı gibi programlar açılmaktadır. Global Vizyon’un deneyimli ekibi öğrencileri bu programlardan onlara en uygun olanlara yerleştirmektedir.Almanya’da dil kursları standart olarak haftada 20 saatten oluşur fakat youğunlaştırılmış kurslarda bu sayı 30 saate kadar çıkabilir. Dil kursları 2 ile 36 hafta arasında değişmektedir. Almanya’da dil kursları için en popüler ülkeler Berlin, Munih, Hamburg, Bremen, Hannover ve Düsseldorf’tur.

Konaklama: 

Tüm ülkelerde olduğu gibi Almanya’da da aile yanı veya yurt konaklaması yapılmaktadır. Aile yanı konaklama öğrencilere anadili Almanca olan kişilerle sık iletişim imkânı sunduğundan dolayı tercih edilmektedir. Aynı zamanda öğrenciler ev konforundan uzaklaşmadan farklı bir ülkeye adapte olabilir. Bunun yanı sıra öğrenciler yurt konaklaması da yapabilmektedir. Her okulun kendi öğrenci yurtları bulunmaktadır. Bu yurtlar öğrencilerin tüm ihtiyaçları düşünülerek tasarlanmıştır. Öğrenciler kendi yaşıtlarıyla kaldıkları bu yurtlarda farklı milletlerden öğrencilerle kaynaşma imkânı yakalar.