Online Eğitim | GlobalVizyon
Online Eğitim

Online Eğitim

Zaman Sıkıntısı ve Maddi Kaygıları Olanlar İçin En İdeal Tercih: Online Eğitim

Teknoljinin gelişmesiyle birlikte “Online Eğitim” tüm dünyada rağbet gören eğitim seçeneklerinden biri haline geldi. Yurtdışında üniversite ve konaklama maliyetlerini karşılamak istemeyenler, zaman sorunu olanlar, bedensel engele sahip olanlar için cazip bir seçenek haline gelen Online Eğitim; hali hazırda çalışma hayatına devam etmekte olanların sıkça tercih ettiği bir seçenek. Öğrenciler online – uzaktan eğitimler sayesinde; lisans, yüksek lisans, doktora veya MBA diplomalarına sahip olabilmekteler.

Online Eğitim Nedir?

Online eğitim; eğitim aldığınız kurumdan fiziksel olarak uzakta olmanıza rağmen öğrenim görmektir. Öğrenci ve öğretmen, ülke sınırları ve zaman farklılıkları ile birbirinden ayrılmaktadır fakat bu aralarındaki iletişimin devam etmemesi için artık bir neden değildir. Günümüzde teknolojik gelişmelerin sayesinde öğrenci bildiğimiz şekliyle sınıfa gitmeden, internet ve vidoa konferanslar vasıtasıyla eğitim alabilmektedir. Hatta uzaktan eğitim veya online eğitim alan pek çok öğrencinin başka ülkelerde sınıf arkadaşları olmakta ve öğrenciler kendi aralarında iletişim kurabilmektedir.

Program yürütme yöntemleri değişebilir. Kimi programlar, öğrencinin derslerini çoğunlukla online olarak yapmasını ve belirlenen yerel bir yerde sınavlara girmesini şart koşabilirken, diğerleri öğrencinin online ders görmesine ek olarak haftalık derslere devam etmesini talep edebilir.    

Global Vizyon Sayesinde Doğru Okulları Bulun Online Diplomanız Geçerliliğe Sahip Olsun

Eğer online eğitim diplomanız, University of London gibi çok iyi tanınan bir üniversiteden alınmışsa, diplomanız diğerlerininki kadar geçerlidir. Fakat tüm uzaktan eğitim programlarının akredite olmadığını ve bir dolu okulun hızlı para kazanma peşinde olduğunu da hiç unutmayın. 

Seçtiğiniz uzaktan eğitim programı ABD'de ise, diplomanızın USDE (Amerika Birleşik Devletleri Eğitim Departmanı) veya CHEA (Yüksek Öğrenim Akreditasyon Konseyi) tarafından tanındığından emin olun. Eğer her ikisi de tanıyorsa, o zaman daha iyi. Bir kuruma karar vermeden önce, seçtiğiniz okulu iyice araştırmanız çok önemli. Bu hassas konuda eğitim danışmanlarımıza seçiminize dair ne düşündüklerini sormanızı öneririz.

Süre

Seçilen eğitim türüne bağlı olarak örneğin, ortalama bir online MBA programı, öğrenciye programı bitirmesi için 3-4 yıl tanır. Çoğu akredite okul, programın bitirilmesi için belli bir zaman dilimi sunar. Kayıt yaptırmayı düşündüğünüz okula süre konusunda danışabilirsiniz.

ABD’de Online Eğitim sunan Okullar Listesi
İngiltere’de Online Eğitim Sunan Okullar Listesi


Önerilen Okullar

Yurtdışı Eğitim Wiki