Summer Session Programları ile Yurtdışında Top Üniversitelerde Yaz Okuluna Katılın, Hem Önemli bir Deneyim Kazanın hem de Türkiye'ye döndüğünüzde almış olduğunuz dersleri saydırın. | GlobalVizyon
Summer Session Programları ile Yurtdışında Top Üniversitelerde Yaz Okuluna Katılın, Hem Önemli bir Deneyim Kazanın hem de Türkiye'ye döndüğünüzde almış olduğunuz dersleri saydırın.

Summer Session Programları ile Yurtdışında Top Üniversitelerde Yaz Okuluna Katılın, Hem Önemli bir Deneyim Kazanın hem de Türkiye'ye döndüğünüzde almış olduğunuz dersleri saydırın.

Yurtdışında Summer Session programlarına her yaz on binlerce öğrenci katılmaktadır.

Çok farklı ülkelerden gelen öğrenciler yüzlerce  farklı alanda akademik  dersler  seçebilirler ve kredi olarak saydırabilirler.

“Summer Session” programlarına genelde sadece üniversite öğrencileri katılabilir. Bazı Üniversiteler, örneğin LSE, yetişkin profesyonelleri de “summer session” programlarına kabul etmektedir. Üniversiteyi yeni kazanmış bir öğrenci de “summer session” programlarına katılabilir.

 “Summer Session” programlarına katılmak için ortalama Toefl IBT 80 veya IELTS 6.0 sonucu istenir. Ancak bazı üniversiteler resmi bir dil sınavı yerine kendi sınavlarıyla öğrenciyi kabul edebilirler.

LSE, Harvard, UCLA, Sussex, SOAS gibi okullar resmi sınavın alınmasını talep etmektedirler. Bu üniversiteler, profesyonel çalışan kişileri de “Summer Session “ kurslarına kabul eder ancak bu kişilerinde akademik seviyelerine büyük önem verir. İş deneyimi yeterli de olsa bile , lisans eğitiminde almış olduğu dersler ve not ortalaması önem arz etmektedir.

Türkiye’de İngilizce eğitim veren üniversitelerin öğrenciler veya mezunları “summer session “ programlarına katılmak için dil yeterlilik testine girmek zorunda değildirler. 

Önerilen Okullar

Yurtdışı Eğitim Wiki