Tek Bir Adımda Dünyan Değişecek!

Tek Bir Adımda Dünyan Değişecek!

İngilizceyi yurt dışında öğrenmek ve kariyer basamaklarını hızla tırmanmak için bir adım atman yeterli…

Dünyanın konuştuğu dil olan İngilizceyi öğrenmek sanıldığı kadar zor değil... Yanlış öğrenme teknikleri, uzun ve sıkıcı dersler, bitmek bilmeyen ödevler, gramer kalıplarına sıkışan sınavlar, yanlış telafuz korkusuyla söylenemeyen sözcükler nedeniyle adeta bir travmaya dönüşen İngilizce korkunu İngiltere’de hiç zorlanmadan, ülkenin ve dostlukların keyfini çıkararak yenmen için tüm deneyimimizi seninle paylaşıyoruz.

İngilizceyi Gözünde Büyütme, Önerilerimize Kulak Ver!

Global Vizyon olarak 25 yıllık tecrübemize dayanarak sana ilk önerimiz İngilizceyi bu dilin konuşulduğu hatta ana dil olarak kabul edildiği bir yerde öğrenmen olacaktır. Sınıflara sıkışarak öğrenmeye çalışılan İngilizce bir müddet sonra ders yada sıkıcı bir zorunluluktan öteye geçememektedir. Fakat biz diyoruz ki İngilizce öğrenmeyi bir tecrübeye dönüştür... İngilizce öğrenmek sıkıcı sınıflarda uzun dersler ve sınavlardan ibaret değil… Onlarca ülkeden gelen arkadaşlarınla yaptığın yurt sohbetlerinde, kaldığın ailenin yanında gündelik konuşmalarla, adres sorarken sokakta, alışveriş yapacağın markette bir kasiyerle yada yan masanda oturan bir kişiyle iletişime girerek hayatın içinde öğrenebilirsin… İngilizce öğrenmek için çıkacağın bu yolda, geriye dönüp baktığında sadece İngilizce'ni geliştirmiş olmayacak kocaman dünyanın kapılarını aralayarak farkındalığını da artıracaksın.

Tüm dünyada 8 ülkede İngilizce ana dil olarak konuşulmakta ve sosyal hayat bu dille yaşanmaktadır. Her yıl 1.5 milyonun üzerinde kişi İngilizce öğrenmek ve İngilizce'sini geliştirmek için bu 8 ülkeyi tercih ediyor. İngiltere, ABD, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, İrlanda, Malta ve Güney Afrika her yıl milyonlarca öğrenciyi topraklarında ağırlıyor. Her yıl milyonlarca öğrenci gelişmiş bir İngilizce ve unutulmaz deneyimlerle ülkesine dönüyor.

Yurtdışında eğitime karar verdikten sonrası ise işin eğlenceli kısmına giriyor. Hangi ülkeyi seçeceksin, kararsız mı kaldın? En büyük kararsızlığın bu olsun diyoruz… Eğer sen de seçim yapmakta zorlananlardansan kısa bir bilgilendirme ile karar alma sürecini hızlandırmana yardımcı olabiliriz.

İngiltere

İngilizcenin doğduğu ve yaşandığı ülke olan İngiltere her yıl 700 binden fazla uluslararası öğrenciyi yabancı dil öğrenmek için topraklarında ağırlamaktadır. 8 ülkenin toplam uluslararası öğrenci sayısının yüzde 46’ sını ülkesine çeken İngiltere ilk sırada yer almaktadır. 

Thames nehri manzarası, kırmızı telefon kulübeleri, kraliyet ailesi, doğası, British aksanı, lordları, eğlenceli şehir hayatı, dünyanın en iyi üniversiteleri, düzenli sokakları gibi ikononikleşmiş detaylarıyla belleklerde yer eden İngiltere her şehrinde bambaşka bir hayat sunmaktadır. 

Londra, Oxford, Cambridge, Brighton, Bournemouth gibi şehirlerde yüzlerce dil okulunda binlerce öğrenciyi ağırlayan ülkeye Türkiye’den her yıl 20 binin üzerinde öğrenci eğitim almaya gitmektedir. Avrupalı öğrencilerin yoğun olarak tercih ettiği eğitim merkezlerine; Çin, Güney Kore, Japonya, Brezilya, Kazakistan, Suudi Arabistan ve Libya gibi ülkelerden de yoğun ilgi söz konusudur. 

İngiltere’de Dil Eğitimi Almak İçin 10 Neden:

İngiltere’de Dil Eğitimi Almak İçin 10 NedenAmerika

Amerikan Rüyası’nı bir parça yaşamak isteyen binlerce kişi; ABD’de aldıkları İngilizce dil eğitimi sayesinde hayallerini gerçeğe dönüştürüp, gelişmiş bir İngilizceyle ülkelerine dönüyor. İngiltere’den sonra dünya üzerinden en çok tercih edilen ikinci ülke olan ABD, yılda ortalama 250 binin üzerinde yabancı öğrenciyi İngilizce dil eğitimi amacıyla ülkesinde ağırlıyor. 

Özgürlükler ülkesi ABD; temel İngilizce programlarının yanı sıra sıklıkla akademik İngilizce eğitimi için uzmanlarca da tercih ediliyor. Amerikan Rüyası’nı yaşamak isteyenler; New York, San Francisco, Los Angeles, Boston, Chicago, San Diego… gibi filmlerden aşina oldukları şehirlerde; yaşama, insanlarıyla etkileşime girme ve sokaklarını keşfetme imkanı buluyor. 

Amerika’da Dil Eğitimi Almak İçin 10 Neden:

‘Ivy League’ adı verilen ABD’nin ve dünyanın en iyi 8 üniversitesini ziyaret etme, bu okullarda dil eğitimi alma şansı 
ABD’nin çok milletli yapısı nedeniyle pek çok aksana hakim olma ve anlama imkanı
Alternatifler dolayısıyla en uygun bütçeli eğitim merkezini bulabilme şansı
Akreditasyonu olan kuruluşlardan, dünya çapında geçerliliği olan sertifika alabilme
Dil eğitimi sonrasında sertifika programları ve üniversite eğitimine devam edebilme
Geniş yüzölçümü ve coğrafi konumu nedeniyle farklı coğrafi güzellikleri deneyimleme
Dünyanın izlediği kültür-sanat etkinliklerini yakından takip etme olanağı
Çok fazla milletten kalıcı dostlar edinme, yeni seyahat rotaları çizme şansı
Amerikan iş hayatı ve yaşam tarzını yakından gözlemleme 
Eyaletler arasında seyahat edebilme imkanı


Avustralya

Siz hiç dünyanın diğer yarım küresine geçtiniz mi? Avustralya’da eğitim almayı tercih edenler geçti… Biz ülkemizde kış soğuklarını yaşarken; her yıl 1500’ün üzerinden Türk genci Avustralya’da İngilizce'sini geliştirirken bir yandan da bitmeyen yazın tadını çıkartıyor. 

Son dönemde İngilizce dil eğitiminde yükselişe geçen Avustralya; dünya çapındaki eğitim kalitesinin yanı sıra yabancı öğrencilere sunduğu farklı coğrafyası ile de tercih ediliyor. Sadece kitaplardan ve televizyondan bilenen aborjin kabileleri, yağmur ormanları, egzotik canlılar, sıcak insanları, ödüllü mimari yapıları, Hint ve Büyük Okyanus’a olan kıyılarıyla Avustralya; gerçek anlamıyla bambaşka bir dünyanın kapılarını aralıyor.

Genellikle kendisine yakın ülkeler olan Çin, Hindistan, Güney Kore, Tayland, Tayvanlı öğrencilerin tercih ettiği ülkeye son dönemde diğer ülkelerden de ilgi artıyor. Dil okuluna gelen öğrencilere haftalık 20 saat part-time çalışma izni veriliyor olması ülkeye ilginin artmasını sağlıyor.

Avustralya’da Dil Eğitimi Almak İçin 10 Neden:

Eğitim kalitesi dünya çapında üne sahiptir
Uluslararası öğrencilere çalışma izni vermektedir. Part-time çalışılarak aylık giderler karşılanabilir
Eğitim sonrası öğrencilere 2 yıl Avustralya’da yaşama ve çalışma hakkı vermektedir
Eğitim ve yaşam giderleri diğer ülkelere oranla daha düşüktür
Dünyanın en güvenli ülkelerinden biridir, suç oranı oldukça düşüktür
Çok kültürlü bir toplum yapısı sayesinde ırkçılığa rastlanmaz
Harika doğası ve tabiat güzellikleri bulunmaktadır
Başarılı eğitim sistemi; kültür, sanat, spor ve eğlence alanlarıyla desteklenmektedir
Çok kültürlü yapısı farklı milletten insanlarla iletişimde olmanıza imkan sağlar
Sunduğu yüksek hayat standardı ile dünyanın en yaşanılabilir ülkesi konumundadır


Kanada

Genellikle soğuk havasıyla akıllarda yer eden Kanada hava sıcaklıklarına tezat olarak samimi, sıcak ve yardımsever insanlarıyla tanınmaktadır. Oldukça düşük suç oranına sahip olan ülke; ilk kez yurt dışına çıkacak olanların kendini güvende hissetmesini sağlar.

Birleşmiş Milletler araştırmalarına göre yaşamak için dünyanın en iyi şehirleri arasında yer alan ülkeye; Türkiye’den ise 2 bin olmak üzere, toplamda 170 bin uluslararası öğrenci dil eğitimi için gitmektedir. Yüksek yaşam standartlarına sahip olan Kanada, ülkesinin para biriminin Dolar ve Sterlin’e oranla düşük olması nedeniyle Türkiye’den giden öğrenciler için daha hesaplıdır. Bu sebeple; Toronto, Vancouver ve Montreal şehirlerinde bulunan yüzlerce dil kursunda İngiltere ve ABD gibi ülkelere oranla çok daha uygun fiyatlara eğitim alınması mümkündür.

Kanada’yı tercih etmek isteyen öğrencilere verilecek en iyi tavsiye ülkeyi gidişlerini yaz aylarına denk getirmeleri olacaktır…

Kanada’da Dil Eğitimi Almak İçin 10 Neden:

Kanada dünyanın en yaşanabilir, suç oranı en düşük ve en güvenli ülkesidir.
Yüksek eğitim standartları düşük bütçelerle sunulmaktadır.
Diğer ülkelere kıyasla yaşam çok daha ekonomiktir.
Kanada’da eğitim alan öğrenciler bir çok kültürü bir arada tanıyabilirler.
Dost canlısı, sıcak ve yardımsever insanlar öğrencilere destek olmaktadır.
İngilizce dil eğitimi sonrasın arzu edenler ülkede staj yapabilmektedir.
Dünyanın en kaliteli dil okullarında, son derece temiz ve aksansız bir İngilizce eğitimi verilir.
Kanada’ya gelen öğrenciler dünyadaki en güzel ve doğal ortamlardan birine tanık olurlar. 
Renkli bir sosyal hayata sahiptir.
İngilizce ve Fransızcayı birlikte öğrenmek isteyenler iki dilin konuşulduğu Montreal’i tercih edebilir.


İrlanda

Yemyeşil doğası, samimi insanları, spor ve kültürel aktivitelerin yoğunluğuyla bilinen İrlanda; Türk öğrenciler tarafından keşfedilmemiş olsa da dünya çapında oldukça olumlu bir itibara sahiptir. Polonya, Rusya, İspanya ve İtalya’dan gelenlerin yoğun bir öğrenci nüfusu yarattığı ülkeye her yıl yaklaşık 117 bin öğrenci dil okulu için gitmektedir. 

Türkiye’den her yıl 500-700 arası öğrenciyi ağırlayan ülkeye önümüzdeki yıllarda ilginin artması beklenmektedir. 

İrlanda’da Dil Eğitimi Almak İçin 10 Neden:

En iyi eğitim sistemlerinden birine sahiptir. Dünya sıralamasında ilk 10 ülke arasındadır
Öğrenci Memnuniyet Ödülleri’nde (ISS) birinci sırada yer almaktadır
Uluslararası öğrencilerden oluşan bir sosyal ortamı mevcuttur
Müzik, kültür ve spor aktiviteleriyle zengin bir kültür mirasına sahiptir
İrlanda halkı tarihi bağlantılar nedeniyle Türkiye’den gelen öğrencileri çok sever
Avrupa’nın en genç nüfusa sahip başkentidir. Bu sebeple sosyal hayat oldukça canlıdır
İrlandalılar konukseverdir, aile yanında konaklamak isteyenler kendilerini güvende hissederler
Türk öğrenci yoğunluğu olmadığından, Türk öğrenciler sürekli İngilizce konuşmaktadır
Anlatılamayacak kadar güzel, yeşilin her tonunun görülebileceği bir doğaya sahiptir. 
Kariyer planları için doğru merkezdir. Google, Microsoft, Facebook… gibi birçok bilişim firmasının genel merkezleri bu ülkededir


Malta

Güney Avrupa’da bulunan ve bir ada devleti olan Malta; ılıman iklimi, ülkemize olan ulaşım kolaylığı ve uygun bütçeli eğitim sunması nedeniyle Türk öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Tarihi boyunca farklı kültürler tarafından işgal edilen ülke, 200 sene İngiltere sömürgesinde kalmıştır. Ana dili İngilizce olan ülkede yerli halk da İngilizce konuşmaktadır. 

Yaz döneminde tatil ile eğitimi birleştirmek isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği ülkede eğitim ve eğlence bir arada yaşanmaktadır. İtalya, Almanya, İsviçre ve Japonya’dan yüksek sayıda öğrenci kabul eden ülkeye Türk öğrencilerin ilgisi de büyüktür. Belirli bir süre ülkede eğitim görecek olan öğrencilere çalışma imkanı sunan Malta’da, eğitim alırken para biriktirmek mümkün olmaktadır.

Malta’da Dil Eğitimi Almak İçin 10 Neden:

Dil okulları ülkenin en büyük gelir kaynağıdır. Hükümet eğitime büyük önem vermektedir.
Diğer ülkelerle kıyaslandığında oldukça ekonomik bir seçenektir.
Yoğun metropollere kıyasla çok daha dingin ve sakin bir ülkedir.
Vize almak kolaydır. Schengen vizesi sayesinde  farklı ülkeler de ziyaret edilebilir.
Halkı cana yakın ve samimi ada insanlarından oluşur ve ülke çok güvenli bir ortama sahiptir.
Türkiye'ye yakın olduğu için Malta’ya ulaşım süresi kısadır ve uçak biletleri çok ekonomiktir.
Malta’da ulaşım çok kolaydır. Bir şehirden başka bir şehre 10-15 dakikada ulaşılabilir.
Malta’da sabahları eğitim görüp, öğleden sonra Malta’nın harika plajlarında vakit geçirilebilir
Ülkede yıl boyunca ılıman bir hava hakimdir. Kışın sıcaklıkları ortalama 14 derece civarındadır
Malta’da yaz dönemlerinde yapılabilecek pek çok su sporu ve aktivite vardır

Önerilen Okullar