EC English San Francisco | GlobalVizyon

DERSLİK

15

MAX. ÖĞRENCİ

15

KAPASİTE

219

MİN. YAŞ

16

ORT. YAŞ

23

4/5.0
 • Wi Fi
 • Öğrenci Salonu
 • Kafeterya
 • Bireysel Çalışma Odası

 

EC English San Francisco

San Francisco, ünlü panoramik Golden Gate Köprüsü, ileri teknoloji ‘Silikon Vadisi’ ve alışılmadık yerel kültürüyle her köşesinde farklı bir sürpriz barındırır. Dünyada son kalan manuel olarak çalışan teleferiğine binin, ağzınıza Dungeness yengecinden atın ve Al Pacone gibi ünlü suçlulara ev sahipliği yapmıs eski Alcatraz hapishanesini ziyaret edin.

Neden EC English San Francisco

Şehrin merkezinde, Market caddesinde konumlanmaktadır ve Union Meydanı’na 5 dk. yürüme mesafesindedir.
18. katta yer alan okulun güneş alan geniş salonuyla çevrili derslikleri şehir manzaralıdır.
Barbekü, yerel üniversite gezileri, Botanik Bahçe turları, yoga, The Hood, çevre mahalle turlarını da içeren ücretsiz aktiviteler düzenlenmektedir.
Las Vegas, Los Angeles ve Yosemite Dogal Park’ına şehir dışı turları düzenlenmektedir.

Sunduğu Programlar

Genel İngilizce
İş İngilizcesi
Cambridge Sınav Hazırlık
 Şehirde İngilizce
 Akademik Yıl İngilizcesi

Kurs Tipi


4 hafta Genel İngilizce (24 Ders)

FiyatUSD 1620 KAMPANYALIUSD 1134

4 hafta Yoğun İngilizce (30 Ders)

FiyatUSD 1880 KAMPANYALIUSD 1316

8 haftaGenel İngilizce (24 Ders)

FiyatUSD 3240 KAMPANYALIUSD 2268

8 haftaYoğun İngilizce (30 Ders)

FiyatUSD 3760 KAMPANYALIUSD 2632

12 hafta Genel İngilizce (24 Ders)

FiyatUSD 4500 KAMPANYALIUSD 3150

12 hafta Yoğun İngilizce (30 Ders)

FiyatUSD 5100 KAMPANYALIUSD 3570

24 hafta Genel İngilizce (24 Ders)

FiyatUSD 8280 KAMPANYALIUSD 5796

24 hafta Yoğun İngilizce (30 Ders)

FiyatUSD 9240 KAMPANYALIUSD 6468

36 haftaGenel İngilizce (24 Ders)

FiyatUSD 12420 KAMPANYALIUSD 8694

36 haftaYoğun İngilizce (30 Ders)

FiyatUSD 13860 KAMPANYALIUSD 9702

* Fiyatlar kesin rezervasyonunuz esnasında değişiklik gösterebilir.

Konaklama


Aile YanıSadece Kahvaltı Tek Kişilik (Haftalık)

FiyatUSD 295 KAMPANYALIUSD 0

Aile YanıSadece Kahvaltı Çift Kişilik* (Haftalık)

FiyatUSD 285 KAMPANYALIUSD 0

Öğrenci YurduTek Kişilik (Haftalık)

FiyatUSD 520 KAMPANYALIUSD 0

Öğrenci YurduÇift Kişilik* (Haftalık)

FiyatUSD 375 KAMPANYALIUSD 0

FiyatUSD 0 KAMPANYALIUSD 0

FiyatUSD 0 KAMPANYALIUSD 0

FiyatUSD 0 KAMPANYALIUSD 0

FiyatUSD 0 KAMPANYALIUSD 0

FiyatUSD 0 KAMPANYALIUSD 0

FiyatUSD 0 KAMPANYALIUSD 0
*Çift kişilik oda konaklamaları yalnızca birlikte giden öğrenciler için rezerve edilebilir.

Ek Hizmetler


Kayıt Ücretleri

FiyatUSD 160 KAMPANYALIUSD 0

Konaklama Bulma Ücreti

FiyatUSD 85 KAMPANYALIUSD 0

Kargo Ücreti

FiyatUSD 75 KAMPANYALIUSD 0

Seyahat ve Saglık Sigortası12 haftaya kadar(12-24 hafta arası 256USD)

FiyatUSD 40 KAMPANYALIUSD 0

Aile Yanı Kon. Tek Kisilik Oda Yaz Ek Ücreti(17 Haziran-2 Eylül)Haftalık

FiyatUSD 25 KAMPANYALIUSD 0

Aile Yanı Kon. Çift Kisilik Oda Yaz Ek Ücreti(17 Haziran-2 Eylül)Haftalık

FiyatUSD 25 KAMPANYALIUSD 0

Yurt Kon. Yaz Ek Ücreti Tek Kisilik Oda(17 Haziran-2 Eylül)Haftalık

FiyatUSD 20 KAMPANYALIUSD 0

Yurt Kon. Yaz Ek Ücreti Çift Kisilik Oda(17 Haziran-2 Eylül)Haftalık

FiyatUSD 20 KAMPANYALIUSD 0

Egitim Ek Sezon Ücreti(19Haziran-1Eylül)(12 haftaya kadar)Haftalık

FiyatUSD 20 KAMPANYALIUSD 0

Transfer Ücreti

FiyatUSD 140 KAMPANYALIUSD 0

Amenities Style 01

Maecenas vitae turpis condimentum metus tincidunt semper bibendum ut orci. Donec eget accumsan est. Duis laoreet sagittis elit et vehicula. Cras viverra posuere condimentum. Donec urna arcu, venenatis quis augue sit amet, mattis gravida nunc. Integer faucibus, tortor a tristique adipiscing, arcu metus luctus libero, nec vulputate risus elit id nibh.

 • WI_FI
 • swimming pool
 • television
 • coffee
 • air conditioning
 • fitness facility
 • fridge
 • wine bar
 • smoking allowed
 • entertainment
 • secure vault
 • pick and drop
 • room service
 • pets allowed
 • play place
 • complimentary breakfast
 • Free parking
 • conference room
 • fire place
 • Handicap Accessible
 • Doorman
 • Hot Tub
 • Elevator in Building
 • Suitable for Events
Hülya Elçi (Londra Temsilcisi) Hülya Elçi (Londra Temsilcisi)

EC San Francisco’da kendinizi bu saşırtıcı yere gömmek için eğitin ve dünyanın dört bir yanındaki sınıf arkadaşlarıyla birlikte ömür boyu arkadaşlıklar kurun.

Sıkça Sorulan Sorular

Danısmanlarımız, ögrencinin egitim durumu, dil seviyesi, ihtiyaçları ve kariyer hedeflerine göre ögrenci analizi yapar.

Ögrencinin dil, yaz okulu, sertifika, üniversite lisans, yüksek lisans, staj vs programların hangisine uygun oldugu tespit edilir.

Egitim alınmak istenen ülkenen vize kosulları degerlendirilir ve ögrencinin vize analizi yapılır. Ögrencinin hangi ülke veya ülkeler için uygun oldugu, ülkenin hangi sehirlerinde uyumlu olabilecegi, sehrin sosyal, kültürel ve yasam kosulları degerlendirilir. Ögrencinin bütçe analizi yapılır, ihtiyaç ve bütçesine en uygun program seçilir. Bazı programlar için kısmi burs veya özel indirim olanaklarından ögrencinin yararlanıp yararlanamayacagı tespit edilir.

Ögrencinin dil, sertifika, lisans, yüksek lisans programlarına ne zaman baslayabilecegi vize, mali durum, ögrencinin durumu, okulların kabul kriterlerine göre tespit edilir.

Üniversite lisans ve yüksek lisans basvurusu yapan ögrencilerin not ortalaması, referansları, Toefl, Ielts gibi sınav sonuçları veya sınav günleri tespit edilir. Ögrenci mutlaka (ögrenci aksini istemedikçe) TC. Milli Egitim Bakanlıgına Baglı olan kurumumuz Oxford House College dil seviye tespit sınavına (yazılı ve sözlü) alınır ve ögrencinin dil seviyesi daha ilk görüsmede belirlenir ve ne tür programlara katılabilecegi yeniden degerlendirilir. Dileyen ögrenci bu asamada Oxford House College- Istanbul okulu bünyesinde genel Ingilizce, konusma sınıfları, Toefl, IELTS, mesleki Ingilizce kurslarına özel fiyatlar ile katılabilirler. Yurtdısına çıkmadan önceki 1-2 aylık kurslar ögrenciye yurtdısındaki ilk haftalarında çok yarar saglayacaktır.

Ilk görüsmelerde elde edilen veriler ısıgında ülke, sehir, üniversite ve kolejler üzerinde karsılastırmalı analizler yapılır.En uygunlar listelenir. Okulların internet sitesi ve brosürleri incelenir. Gerekirse bazı ayrıntılar için okullarla hemen irtibata geçilir bilgiler alınır.

Çok kapsamlı son degerlendirme sonucu ögrenciye en uygun okul, kolej veya üniversiteye karar verilir. (Üniversite lisans ve yüksek lisans için birkaç farklı üniversiteye basvuru yapılabilir) ve kursun detayları, maliyetleri tespit edilir.

Maliyetler tek tek yazılarak net rakamlar ortaya çıkarılır.

Kayıt aşaması nasıl olacak?

Danısmanlarımız egitim durumu, dil seviyesi, ihtiyaçlar ve kariyer hedeflerine göre ögrenci analizi yapar. Ögrencinin dil, yaz okulu, sertifika, üniversite lisans, yüksek lisans, staj vs programların hangisine uygun oldugu tespit edilir.

Egitim alınmak istenen ülkenen vize kosulları degerlendirilir ve ögrencinin vize analizi yapılır. Ögrencinin hangi ülke veya ülkeler için uygun oldugu, ülkenin hangi sehirlerinde uyumlu olabilecegi, sehrin sosyal, kültürel ve yasam kosulları degerlendirilir. Ögrencinin bütçe analizi yapılır, ihtiyaç ve bütçesine en uygun program seçilir. Bazı programlar için kısmi burs veya özel indirim olanaklarından ögrencinin yararlanıp yararlanamayacagı tespit edilir.

Ögrencinin dil, sertifika, lisans, yüksek lisans programlarına ne zaman baslayabilecegi vize, mali durum, ögrencinin durumu, okulların kabul kriterlerine göre tespit edilir.

Üniversite lisans ve yüksek lisans basvurusu yapan ögrencilerin not ortalaması, referansları, Toefl, Ielts gibi sınav sonuçları veya sınav günleri tespit edilir. Ögrenci mutlaka (ögrenci aksini istemedikçe) Oxford House College dil seviye tespit sınavına (yazılı ve sözlü) alınır ve ögrencinin dil seviyesi daha ilk görüsmede belirlenir ve ne tür programlara katılabilecegi tekrardan degerlendirilir.

Ögrenciye verilen vize evrak listesini hazırlayan ögrenci evrakları danısmanına teslim eder. Danısman evrak listesini tek tek kontrol eder ve eksiksiz teslim alır. Eksiklik var ise acilen giderilmesini talep eder. Evrakları eksiksiz teslim edilmis ise danısmanlar kagıt üzerinde veya gerekli ise online olarak ilgili ülkenin vize formunu doldurmaya baslar ve hatasız bir sekilde basvuru formu doldurulur.Basvuru formunun eksiksiz, hatasız ve anlasılır doldurulması çok önemlidir. Bu esnada vize için randevu veren ülkelerden ögrencinin vize randevusu alınır.

Dosyası hazır ve basvuru formu doldurulmus vize dosyası, randevulu ise ögrenci daha önce organize edilmis randevu günü konsolosluga gönderilir. Eger ilgili konsolosluk tarafından sadece dosyanın eksiksiz gönderilmesi isteniyor ise Oxford House tarafından dosya konsolosluklara gönderilir. Danısmanlarımız üst bir yazı olarak konsolosluga hitaben ögrencinin islemlerinin Kurumlarımız tarafından yapıldıgına dair bir ön yazı sunar.

Vizesi olumlu sekilde sonuçlanan ögrencinin (bu süreç döneme ve ülkeye göre 2-12 hafta arası sürebilir) acilen konaklama, karsılama ve uçak bileti rezervasyonu kesinlestirilir. Okula hemen vizenin olumlu bilgisi verilir. Ögrencinin uçak biletini acilen alması istenir. Ögrencinin uçak bileti en uygun uçus fırsatı ve fiyatı ile TÜRSAB üyesi GLOBAL VIZYON’un bünyesinde bulunan YET TRAVEL tarafından organize edilir.

Ögrenci karsılama istemis ise okuldan son teyit alınır ve karsılama kesinlestirilir.

Ögrenci okul ücreti ve konaklama ücretini faturadaki rakam üzerinden öder. Okul ücretinin tamamı, konaklama ücretinin ise (aksi belirtilmedikçe en az 1 ayı) ödenmelidir. Ögrenci için özel hazırlanmıs Goodbye Pack hazırlanır; Bu dosyanın içine; vizeli olarak pasaportunuz, okul kabul mektubunuz, okulun ve konaklamanın adres ve haritaları, konaklama yazısı, giris çıkıs tarihleri ve aile yanı konaklamada dikkat edilecek hususlar yazısı, okulun faturası ve ödeme makbuzu, karsılama konfirmasyon belgesi, acil bir durumda ilgili kisilerin telefonları, varsa saglık ve yolculuk sigorta poliçesi, elektronik uçak biletinin çıktısı eklenir ve ögrenciye teslim edilir.

Konaklaması aile yanında olacaklar mutlaka gidisten 1 gün önce aileye telefon ile varıs saatlerini bildirmelidirler. Dilerseniz bu islemi Danısmanınız ile beraber yapabilirsiniz. Valizlerin hazırlıgı, valiz kilo kurallarına uygunluk, yanınızda götürmeniz gereken esyalar ve götürmemeniz gerekenler nelerdir ? Dıs hatlar uçusu için hareket saatinden en az 2 saat önce havalimanında olunuz. Online Check In islemi yaparsanız dilediginiz koltugu seçebilirsiniz. Danısmanlarınız bu konuda yardımcı olabilir. Ulkeye vardıgınızda gümrük girisinde pasaport kontrolü yapılır. Size niçin geldiginiz ve ne kadar kalacagınıza dair sorular sorulur. Mutlaka Goobye Pack yanınızda olsun ve istenildigi takdirde evraklarınızı gösteriniz. Eger karsılama istemis iseniz, pasaport konrolü sonrasında, çıkısta karsılayacak kisi ögrencinin ismi veya okulun ismi yazan bir tabela ile ögrenciyi bekler. Karsılayacak kisi ile bulusma olmamıs ise mutlaka en yakın” information” masasına gidilip, oradaki kisiye acil telefon numaraları listesinde ismi olan karsılayacak kisiyi aratmalı veya kendisi aramalıdır. Karsılayacak kisi sizi dogrudan kalacagınızı eve veya yurda götürecektir.Aile yanında kalan ögrenciler aile ile tanısır ve okulun ilk günü olacak ertesi güne hazırlık yaparlar.Aile ertesi gün okula nasıl gidecegini ögrenciye anlatır.Yurt konaklamada olacak ögrenci ise okul arkadaslarıyla tanısır ve yurt görevlisi tarafından gerekli talimatlar kendisine verilir.

Okulun ilk günü egitim göreceginiz binayı, çevreyi, okulda çalısan insanları, ve okulun sistemi ve düzenini tanıtan bir oryantasyana düzenlenir.

Her ne kadar Oxford House College’in yazılı ve sözlü testini yapmıs ve seviyeniz belirlenmis olsa dahi gittiginiz okulun kendi testlerini de okulun ilk günü yapmak zorundasınız. Genelde OHC’nin test sonucu ile aynı seviyede olunmasına ragmen bu test zorunludur ve bu test sonucuna göre sizi uygun sınıfa gönderirler.

Seviye tespit sınavı sonucu gönderildiginiz sınıfla ilgili bir sorununuz olursa okul yetkilileri ile görüsebilirsiniz. Ilk hafta uyum dönemi oldugu için hem okulda hem konaklamada ve genel olarak ortama uyumda sorunlar yasanabilir. Hassas olan ilk haftada acele kararlar verilmemesi ve sorun halinde mutlaka Danısmanınız ve Okuldaki yetkililerile görüsmeniz gerekir. Danısmanlarımız ögrenci ile ilk haftanın sonunda irtibata geçer ve ilk izlenimleri alır.

Global Vizyon ve Oxford House Yurtdısı Egitim Danısmanları ögrenci, ailesi ve okulu ile düzenli irtibatta olur ve ögrencinin akademik gelisimi ve diger konuların takipçisi olur. Her seyin planlandıgı gibi gitmesini saglamaya çalısır.

Konaklama veya kurs konusunda problem oldugu takdirde okul yetkilileriyle anında irtibata geçer ve gerekli degisikliklerin yapılmasını ve ögrenciye izah edilmesine yardımcı olur. Her ne kadar Danısmanlarımız her zaman yardıma hazır olsa da, ögrencinin sorunlarını okul yetkililerine ilk asamada aktarmalarını tavsiye ediyoruz. Bu sayede ögrenci Ingilizce olarak kendi sorunlarını çözebilir ve yurtdısı egitimin en önemli yararlarından birisi olan ayakları üzerinde durabilme ve sorun çözebilme yetisini gelistirir.

Yurtdısında egitim yapan ögrenci, eger okul degistirme, program degistirme yapmak ister ise Danısmanları bu konularda yardımcı olmaya devam eder. Özellikle dil egitimi sonrası lisans ve yüksek lisans yapmak isteyen ögrencilerin basvuruları yapılır.

Yaş Dağılımı
Yaş
21-25 55%
18-20 16%
26-30 16%
31-40 9%
40-50 2%
16-17 1%
51+ 1%


Ulus Dağılımı
Ulus
Diğer 20%
Koreli 19%
Suudi Arabistanlı 13%
Brezilyalı 12%
Japon 11%
İsviçreli 6%
Fransız 5%
İspanyol 4%
Tayvanlı 4%
Kolombiyalı 4%
İtalyan 2%

Kriterleri puanlayınız

Adınız

E-Posta adresiniz

Yorumunuz

Arkadaşlarınızla paylaşın (Opsiyonel)

Bu okulu arkadaşlarınızla sosyal medya üzerinden paylaşabilirsiniz..

İlginizi Çekebilir