Üniversite Sınav Sonuçları Az Önce Açıklandı, İstediği Üniversite ve Bölüme Yerleşemeyenler İçin 11 Ülkede Üniversite Okumanın Yolu | GlobalVizyon
Üniversite Sınav Sonuçları Az Önce Açıklandı, İstediği Üniversite ve Bölüme Yerleşemeyenler İçin 11 Ülkede Üniversite Okumanın Yolu

Üniversite Sınav Sonuçları Az Önce Açıklandı, İstediği Üniversite ve Bölüme Yerleşemeyenler İçin 11 Ülkede Üniversite Okumanın Yolu

My new email template

YURTDIŞINDA ÜNİVERSİTE İÇİN İZLENECEK BASİT, EKONOMİK, KALİTELİ VE YÖK DENKLİĞİ OLAN EN UYGUN YOLLAR NELERDİR?

Ağustos ayı  tüm dünyada yeni eğitim öğretim yılında üniversite lisans ve yüksek lisans programı seçme ve kayıt yaptırma ayıdır. Ancak 2020 yılı COVID nedeniyle dünya genelinde tüm öğrencilerin ve velilerin aklını karıştırmış ve planlamalarını alt üst etmiştir.

Eylül Ekim 2020'de veya Ocak 2021'de nasıl ve nerede bir  dil, lisans yada yüksek lisans eğitimi yapacağı konusunda insanlar arayış içindedir.

Siz veliler ve öğrenciler için her ülkenin en ekonomik ve girişi kolay ancak eğitim kalitesi yüksek programlarını ve okullarını tespit ettik. COVID 19 'un yaşandığı bu dönemde bu okullarda programları sınıf dersi veya online yaparak 2020-2021 akademik dönemini değerlendirebilirsiniz. Yıllık eğitim ücretlerinin yılda 2000 Euro'lardan başladığı bu programlara başvurular devam etmektedir.

KANADA
Kanada dünyanın en kaliteli ve güvenli ülkesidir. Kanada Toronto ve Vancouver'da eğitim veren ILAC College bir akademik yıl süren Kanada ve Dünya Üniversitelerine hazırlık programını -University Pathway- sadece 7,020 Kanada Dolarına sunmaktadır. Yaklaşık 35 bin TL'ye tekabül eder. Türkiye'deki Vakıf Üniversiteleri veya özel dil okullarından bile ekonomiktir...

ILAC College eğitimine Toronto veya Vancouver'da başlayabilir yada ONLİNE yapabilirsiniz. ILAC College aylık konaklama fiyatları 900 CAD başlar. ILAC College 9 aylık Üniversite Hazırlık eğitimini bitiren öğrenciler için Kanada'da 90'dan fazla farklı üniversite ve devlet kolejine direk kabul ILAC Üniversite yerleştirme birimi tarafından sağlanır.  Öğrenciler üniversite ve kolej başvurularını, ILAC Pathway departmanında görev yapan  Türkçe konuşan tecrübeli danışmanlar aracılığıyla yapabilirler. Danışmanlar öğrencilerin bölüm seçimlerinde, başvuru evraklarının hazırlanmasında ve başvuruların yapılmasında aktif olarak öğrencilere danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. 

Kanada'da alacakları eğitimin ücreti yıllık 16000 Kanada dolarından başlamakta ve seçeceği okul ve bölüme göre değişiklik göstermektedir. Öğrencilere Kolej ve Üniversite eğitim dönemi sürecinde part time  çalışma izni verilmekte. Ayrıca  öğrenciler eğitim dönemleri sürecinde tatillerde  full time çalışabilirler ve mezun olduklarında okudukları program süresine bağlı olarak 1 yıl ile 3 yıl arası değişen full time çalışma iznini alabilirler.  Kanada öğrencilere kolej ve üniversite sonrası sağladığı kalıcı oturum izniyle de öğrenciler tarafından en çok tercih edilen ülkedir.

İNGİLTERE
İngiltere Bournemouth University İngiltere'nin en iyi ve en ekonomik uluslararası üniversitelerinden birisidir. Bu okulda yüzlerce farklı alanda lisans veya yüksek lisans programı sunulmaktadır. Türk öğrencilere başarılarına göre 10 bin Sterlin'e kadar burs veren üniversitede yıllık eğitim ücretleri 12 bin Sterlin civardır. Ayrıca 9 aylık İngilizce hazırlık programları 3500 Sterlin'den başlar. İngiltere hükümeti bu yıldan itibaren uluslararası öğrencilere mezun olduktan sonra artı 2 yıl full time oturma ve çalışma izni vermektedir. Ayrıca okurken part time 20 saati aşmayacak bir şekilde çalışma imkanı sunar.

ALMANYA
Almanya'da lisans eğitimi alabilmek için okumak istediğiniz bölümü Türkiye'de kazanmanız gerekmektedir. Devlet üniversitelerinde eğitim neredeyse ücretsizdir ve dersler büyük çoğunlukta Almanca olarak sunulmaktadır. Almanya'daki partnerimiz olan EurAsia Insitute Berlin'de Almanya Üniversite Hazırlık Kursu alabilirsiniz. A1 seviyesinden C1 seviyesine yaklaşık 1 akademik fiyatı 6500€. Türk öğrencilerin uzun dönem hazırlık eğitimi vizesi alabilmesi için en az A2 seviyesinde olmaları isteniyor. EurAsia A2 seviyesine kadar sizi Türkiye'de online olarak hazırlıyor ve ekstra bir ücret almıyor. A2 sertifikanızı aldıktan sonra kolay bir şekilde vizenizi alıp eğitiminize Almanya'da devam edebilirsiniz. Bir diğer seçeneğimiz ise online eğitim almak istemiyorsanız Türkiye'de Goethe Enstitüsü'ne gidip A2 seviyesinde sertifikanızı aldıktan sonra EurAsia Institute Berlin'e devam edebilirsiniz. Eurosia Institute Almanya Devlet Üniversitesiyle özel anlaşması vardır ve sizin için şartlı kabulü daha siz Türkiye'de iken almaktadır. Almanya'nın en iyi Devlet Üniversitelerine giriş için mutlaka üniversite hazırlık eğitimi yapmanız tavsiye edilir ve EurAsia Insitute bu konuda en iyi hazırlık okuludur. Aylık yurt konaklama fiyatları ise 600-900 Euro arası değişir.

 

AMERİKA
Montgomery Community College, Santa Monica Community College ; Community College'ler üniversite eğitiminin ilk 2 yılını kapsayan temel eğitim veren okullardır. Kampüs imkanları üniversite ile benzer olanaklara sahiptir. Uluslararası ve ABD'li öğrencilerin uygun ücretlere okuyabilmek için en çok rağbet ettiği okul tipi College'lerdir. Başarılı öğrencilere ayrıca okurken burs vermektedirler. Yıllık eğitim masrafları 9000$ dan başlamaktadır. Okuyan öğrencilere sene kaybı yaşatmadıkları gibi Dünya sıralamasında olan üniversitelere geçiş için öğrenciler tarafından kullanırlar. Farklı bir eğitim sistemine zorlanmadan uyum sağlayabilmek için Türk öğrencilerin en çok talep gösterdikleri programların başında gelirler.


Amerika'da 4000 civarında üniversite eğitimi veren kolej ve üniversite bulunur. Amerika'da özellikle lisans eğitimi yapacak öğrenciler için en iyi seçenek ilk 2 yılı Community College'lerde okumaktır. Community College'de Amerika'nın en iyi ilk 300 üniversitesi ile anlaşmalıdır. İlk 2 yılını Montgomery veya Santa Monica 'da tamamlayan öğrencilert UCLA, UC Berkeley, NYU, Boston University gibi en iyilere 3. Sınıftan transfer olabilirler. Community College'lerin en büyük avantajlarından birisi de ilk 2 yıl için 40-50 bin dolar gibi rakamlar ödemek yerine , 10-12 bin dolar arasında bir ücret ile eğitim yapılabilir.

HOLLANDA
Hollanda üniversitelerinin kalitesiyle ve Avrupa'da en çok İngilizce konuşulan ülke olmasıyla öne çıkmaktadır. Türk lise diploması olan öğrencilerin Hollanda'da lisans eğitimi alabilmesi için Foundation yani Üniversite Hazırlık yılı alması zorunludur. Hazırlık yılında öğrenci hem İngilizcesini ilerletir hem de üniversite 1. Sınıfta alacağı derslerin ön bilgisini alır ve Hollanda eğitim sistemine alışmış olur. Hazırlık ücretleri 12.500-18.000€ arasındadır. Hazırlığa kabul alabilmek için IELTS sınavından en az 5.0-5.5 almanız gerekmektedir. Bölüm ücretleri ise 8.000-10.000€ civarındadır. Lisans eğitimi hazırlıkla beraber 4 yıl sürmektedir. Hollanda'da öğrenci yerleştirdiğimiz  üniversiteler Navitas Pathway University of Twente, The Hague University, University of Amsterdam. Lisans eğitiminizi bitirdikten sonra bir yıl daha kalıp iş arayabilirsiniz. ; Hollanda son yıllarda özellikle lisans eğitiminde çok popüler bir ülke olmuştur. İngilizce eğitim veren Hollanda Üniversiteleri; Mühendislik, İşletme, Sosyal Bilimlerde ciddi öğrenci çekmektedir.

POLONYA
Lazarski UniVersity Hazırlık okulu 1 yılı 3300 Euro'dur . Türk öğrencilerin öğrenci değişim programı dahilinde en çok tercih ettikleri ülkelerin başında gelen Polonya yaşam ücretlerinin ekonomik olması , uluslararası öğrenci sayısının fazlalığı , Avrupa'nın ortasında bulunmasından kaynaklı ulaşım kolaylığı sunması ve yaşamın kolaylığı açısından en çok tercih edilen ülkeler arasında. Dünya sıralamasında üniversitelerinin olması ve çift dilde eğitim vermesi , eğitim sonrası Avrupa birliği içerisinde oturum izni ve çalışma hakkı tanıması Türk öğrenciler için cazip geliyor.

Polonya son yıllarda Türk öğrencilerin en gözde ülkelerinden birisidir. İngilizce eğitimin yaygın olduğu Polonya için en iyi seçenek öncellikle ilk yıl için Üniversite hazırlık programı yapmaktır. Bu programı da en iyi veren kurum Lazarski Hazırlık okulu 1 yılı 3300 Euro gibi çok uygun bir fiyatla İngilizcenizi ileri seviyeye getirip IELTS 6.5 alabilir ve Avrupa'da istediğiniz üniversitede okuyabilirsiniz.

UKRAYNA
Ukrayna uygun fiyatlı eğitim ile öne çıkmaktadır. Tıp 6 yıl, Eczacılık ve Diş Hekimliği 5 yıl diğer mühendislik ve işletme bölümleri ise 4 yıl sürmektedir. Rusça Hazırlık 3500$, Ingilizce Hazırlık 4000$, Tıp 4500$, Eczacılık 4750$, Diş Hekimliği 5400$, Yazılım Mühendisliği 1300$,Mimarlık-İnşaat Mühendisliği 2600$, Ekonomi-İşletme 1600$.

RUSYA
Higher School of Economics ( HSE ) ve RUDN University Moskova; Rusça Hazırlık Eğitimi 2500 Dolar, Yüksek Lisans 6000 Dolar . Son yıllarda Rusya'nın ülkemiz ile  olan ikili ilişkilerinin artması Rusya'ya olan talebi arttırdı. Dünya sıralamasında (İlk 200 de) bulunan bir devlet üniversitede   cüzi ücretlere eğitim alma fırsatını Türk öğrencilere sunması Rusya'yı cazip hale getiriyor.  

Ayrıca Yurt masraflarının (aylık 50$ dan başlıyor) ve yaşam giderlerinin diğer ülkelere nazaran ekonomik olması ve öğrencilere sunulan sosyal hakların yaşam maliyetlerini düşürmesi sebebiyle Rusya da eğitim almak  toplam harcama tutarını ekonomik boyutta kalmasını sağlıyor. İki dilde eğitim veren üniversitede dileyen öğrenciler Rusça'da eğitim alabiliyorlar. 4 Farklı şehirde kampüsü olan bu üniversiteden mezuniyet sonunda iki dil bilmenin avantajı ile çok sayıda Türkiye'yle beraber ortak proje yöneten firmalarda iş bulma fırsatlarını yakalama şansına sahip olmak avantaj yaratacaktır.

İRLANDA
25 hafta Akademik Hazırlık İngilizcesi 2,200 Euro . Ufak bir ada ülkesi olan İrlanda'da az sayıda üniversite bulunuyor ve ülkenin genel eğitim kalitesi yüksek. Üniversite eğitim ücretleri yıllık 10.000 Euro'dan başlıyor ve eğitime başlayabilmek için iyi bir İngilizce seviyesine sahip olunması gerekiyor. İrlanda aynı zamanda bünyesinde kaliteli ve uygun ücretli dil okullarını da barındırıyor. Üniversite için gerekli dil seviyesine sahip olmayan öğrenciler öncesinde 2200 Euro'dan başlayan hazırlık programlarına katılabilirler.

Üniversiteden mezun olan öğrencilere İrlanda oturum izni ve çalışma hakkı veriyor . Dil eğitimi ve üniversite de okuyan öğrenciler aynı zamanda yarı zamanlı çalışma iznine sahip oluyorlar. Bir yandan okurken diğer yandan cep harçlıkları ve yaşam masraflarını karşıladıkları zaman toplam yapılan harcama tutarı gayet ekonomik boyutta kalıyor.. 25 hafta Akademik Hazırlık İngilizcesi 2,200 Euro civarındadır. 25 haftalık hazırlık eğitimi sonrası öğrenci IELTS veya TOEFL IBT sınavlarına girer ve yeterli notu aldığı takdirde İngiltere, İrlanda , Avrupa ve Kanada Üniversitelerine 1. Sınıftan başlayabilir.

MAKEDONYA ÜSKÜP
Uluslararası Balkan Üniversitesi Üsküp'te YÖK Denkligi olan eğitim vermektedir. Eğitimin ilk yılı Türkiye'de anlaşma sağlanan 50'den fazla üniversite de alınabilecektir. Psikoloji, Uluslararası Ekonomik İlişkiler, İşletme 27500 TL - Hukuk, Mühendislik 29500 TL - Ingilizce Hazırlık 22500 TL ( Hazırlık eğitimi İstanbul Galata Üniversitesinde yüz yüze ya da Balkan Üniversitesi'nden online olarak alınabilecektir. )

MALTA
Malta İngilizce dil hazırlık ile ünlü bir ülkedir. 9 aylık Üniversite hazırlık İngilizcesi 2500 Euro'dan başlar. Malta dil eğitiminde çalışma izni veren ülkelerden biridir. Uzun dönem dil eğitimleri konusunda eğitim maliyeti en düşük ülkedir. Öğrencilere genellikle paket program sunmaktadır. Vize alması kolay bir ülkedir. Küçük bir ada ülkesi olduğu için yaşam maliyetleri daha düşüktür. Schengen vizesi alındığı için öğrenci  Avrupa ülkelerine kolayca gidebilir.

11 ülkede 11 kolay, erişilebilir ve ekonomik program harici; Avustralya, İtalya, İspanya, İsveç, Estonya, Macaristan, Çek Çumhuriyeti, İsviçre gibi ülkelere öğrenci yerleştirmekteyiz.

Yurtdışı Üniversite Danışmanlığımızdan yararlanmak için ne yapmalısınız.

  • Lisans eğitimi için lise not dökümüz
  • Yüksek Lisans için üniversite not dökümünüz
  • Danışmanlarımızın da katkısı ile hazırlanan neden yurtdışında eğitim konulu bir "essay"
  • Ön başvuru formu
  • 250 USD depozito ile ön başvuruyu yapabilirsiniz. Yaklaşık 4 hafta içinde okullardan kabulünüz getirilir ve vize işlemlerinize başlanır.  

Yurtdışında Üniversite Eğitimi için en kolay ve en ekonomik programlar hakkında bilgi almak ve ön başvuru yapmak için "Şimdi Bilgi Al" butonuna tıklayın. Sizlere en kısa zamanda dönüş sağlayalım.