TOEFL iBT Sınavına Global Vizyon İle Kayıt Yaptır; 185 Dolar Yerine 170 Dolar Öde | GlobalVizyon
TOEFL iBT Sınavına Global Vizyon İle Kayıt Yaptır; 185 Dolar Yerine 170 Dolar Öde

TOEFL iBT Sınavına Global Vizyon İle Kayıt Yaptır; 185 Dolar Yerine 170 Dolar Öde

My new email template

TOEFL iBT(R) SINAVINA,
GLOBAL VİZYON İLE KAYIT YAPTIR;
185 DOLAR YERİNE 170 DOLAR ÖDE!

TOEFL iBT(R) sınavı Türkiye, ABD, Kanada, İngiltere, Avustralya ve Yeni Zelanda dahil olmak üzere dünya çapında 150'yi aşkın ülkede 11.000'den fazla üniversite ve kurumda size avantaj sağlar. Ayrıca, Türkiye'deki tüm üniversiteler TOEFL iBT sınavını kabul etmektedir; TOEFL iBT sınavı, Türkiye'de ÖSYM tarafından kabul edilen ve YDS sınavına denkliği bulunan bir sınavdır.

TOEFL iBT sınavı, lisans, yüksek lisans yada doktora programlarına başvurularında kullanılır. Dünya genelinde binlerce TOEFL iBT sınav merkezi bulunmaktadır. Sınav, ülkemizde de başta büyük şehirler olmak üzere pek çok şehirde, üniversitelerde ya da bazı özel eğitim kurumlarında bulunan merkezlerde bilgisayar aracılığıyla İnternet üzerinden yapılır. Sınav sonuçları yaklaşık 6 iş günü içerisinde açıklanır.

TOEFL iBT sınavı, reading, listening, speaking ve writing olmak üzere 4 bölümden oluşmaktadır ve yaklaşık 3 saat sürmektedir.

TOEFL iBT Sınavının Avantajları

 • TOEFL iBT sınavı, dünya genelinde en yaygın olarak kabul edilen İngilizce yeterlilik sınavıdır.
 • TOEFL iBT sınavının sahibi olan ETS (Educational Testing Service) adlı kurum, ülkemizde en çok tercih edilen ve en fazla test merkezine sahip olan kurumdur. 
 • TOEFL iBT sınavının Türkiye'de ÖSYM tarafından YDS denkliği bulunmaktadır.
 • Tüm Türk üniversitelerinde kabul edildiği gibi dünya genelinde 150'den fazla ülkede 11.000'den fazla kurum tarafından kabul edilir.
 • Sadece lisans, yüksek lisans doktora başvuruları için değil, aynı zamanda akademisyenlik dil yeterliliği, pek çok özel veya devlet kurumunda iş başvuruları için de TOEFL iBT sınavına girmeyi tercih edebilirsiniz. 
 • Dilediğiniz tarihte dilediğiniz merkezde sınava girebilirsiniz.
 • Sınav yaklaşık 3 saat sürmektedir.
 • Sınavda verilen cevaplar, 4 farklı akademik İngilizce becerisine göre notlandırılır. 
 • Sınav sonuçları sınav tarihinden yaklaşık 6 gün içinde kişisel TOEFL iBT hesaplarında yayınlanmaktadır.
 • Birebir aslına uygun deneme sınavına uygun bir fiyat ile uygulayarak, gerçek sınavda kaç puan alabileceğinizi görebilirsiniz.  
 • TOEFL iBT sınav ücreti 185 dolardır. Ödemelerinizi kredi kartı ya da bankamatik kartı ile güncel dolar kuru üzerinden Türk lirası olarak gerçekleştirebilirsiniz.
 • GLOBAL VİZYON  İndirim Kodu ile öğrenciler sınava 170 dolar ödeyerek kayıt yaptırabilir.

TOEFL iBT(R) HOME EDITION

2020 yılında tüm dünyayı etkileyen COVID-19 sonrasında, ETS (Educational Testing Service) TOEFL iBT sınavına öğrencilerin evinde girmesine olanak sağlamıştır. Türkiye'nin de içinde bulunduğu pek çok ülkede öğrenciler artık kendi evinde de sınava girebilir.

Gerekli teknik altyapıya sahip bilgisayarla herkes, evinde özel bir PROCTOR tarafından izlenerek, tıpkı bir sınav merkezinde olduğu gibi, güvenli bir şekilde sınava girebilir. Sınav, günün herhangi bir saatinde yapılabilir. Haftanın 4 günü sınav uygulaması yapılmaktadır; adaylar, sınav 24 saat öncesine kadar sınava kayıt yaptırabilirsiniz. TOEFL iBT Home Edition sınavı, sınav merkezlerinde yapılan sınavın içeriği ile birebir aynıdır. Evden girilen TOEFL iBT sınav ücreti, Türkiye'de 185 dolardır, ancak Global Vizyon indirim kuponu ile 170 dolara inmektedir.

TOEFL iBT(R) SINAVINA GLOBAL VİZYON AYRICALIĞI İLE İNDİRİMLİ NASIL KAYIT OLABİLİRSİNİZ?

Sisteme girdiğinizde REGISTER NOW üzerine tıklayarak, CREATE AN ACCOUNT yaparak, kişisel bir hesap oluşturmanız gerekmektedir. Kişisel bilgilerinizi gireceğiniz, test tarihi ve test merkezini seçeceğiniz bu hesap ile sınav ücretini de ödeyebilir ve sınava kaydınızı kısa süre içinde gerçekleştirebilirsiniz. Bu linkte size temin edeceğimiz GLOBAL VİZYON'a özel AJANS KODU ve İNDİRİM KUPONU numarasını girdiğinizde, otomatik olarak, 185 dolar olan sınav ücreti yerine 170 dolar ödeyeceksiniz.
 

TOEFL iBT'ye Kayıt Ol
www.ets.org/toefl/test-takers/ibt/take/register


TOEFL iBT(R)  Home Edition'a Kayıt Ol
www.ets.org/s/cv/toefl/at-home/register/