Lise ve Üniversite Öğrencileri için İngiltere’de Akademik Konu Odaklı Yaz Okulları | GlobalVizyon
Lise ve Üniversite Öğrencileri için İngiltere’de Akademik Konu Odaklı Yaz Okulları

Lise ve Üniversite Öğrencileri için İngiltere’de Akademik Konu Odaklı Yaz Okulları

GlobalVizyon


Lise ve Üniversite Öğrencileri için İngiltere’de Akademik Konu Odaklı Yaz Okulları

Her lise ve üniversite öğrencisi yaz aylarını en verimli şekilde değerlendirmek ister. Pek çok öğrenci yaz aylarında yurtdışında eğitim programlarına katılır. Yaz okulları çok farklılık göstermektedir. Özellikle, ülkemizde kaliteli eğitim kurumlarında okuyan öğrenciler sadece dil eğitimi veren bir yaz okulu yerine eğitim aldıkları alanda veya ilgi duydukları bir alanda yaz okuluna katılmak ister. Sizler için İngiltere’nin lise ve üniversite öğrencileri için en iyi yaz okulu sunan üniversite ve kolejlerini belirledik. Dilediğiniz alanda örneğin; ekonomi, siyaset bilimi, işletme, pazarlama, finans, tip, psikoloji, matematik, mühendislik, biyoloji, bilgisayar ve IT, güzel sanatlar, müzik, film, mimarlık, animasyon ve yüzlerce farklı alanda 2-3-4 hafta eğitim yapabilirsiniz.

Genelde İngiltere’nin en iyi üniversitelerinde verilen ‘summer session’ programlarına lise ve üniversite öğrencileri katılabilir. Dil seviyesi olarak en az orta ve üstü gerekir. Öğrenciler üniversite yurtlarında konaklama yapabilirler.

Akademik ‘summer session’ yaz okulları öğrencilerin kendi alanlarında akademik ve dil gelişimini sağlar. Ayrıca ileride yapmak istedikleri yurtdışı lisans veye yüksek lisans için ön bir hazırlık programı olur. Akademik yaz okulları Oxford Üniversitesi, Cambridge Universitesi, Kings College London, London School of Economics, Exeter, Sussex Üniversiteleri, St Andrews Üniversitesi, University of East London, Central Saint Martin College, Southampton University, Westminister University gibi üniversitelerde sunulmaktadır.

Aşağıda sizler için seçtiğimiz en iyi akademik yaz okulları bilgileri verilmektedir. Bu programlara talep dünya genelinde çok fazladır o nedenle öğrencilerin en geç Nisan ayı sonuna kadar başvuru yapmaları tavsiye edilir.

Bu içeriği görebilmek için lütfen görselleri etkinleştirin

Cambridge University - Magdelana College

Uluslararasi hukuk, toplum bilimleri, mühendislik. Fizik, biyoloji, matematik, klasik uygarlıklar, yaratıcı yazım teknikleri, çağdaş edebiyat, siyaset bilimi, uluslararası işletme, yönetim, makro ve mikro iktisat, pazarlama, reklamcılık ve psikoloji gibi mesleki alanlarda öğrencilere teorik bilgiler sunar ve aynı zamanda mesleki metodlar incelenir.

TEMEL BİLGİLER

Program:
Advanced Studies
Yaş : 16 – 18 Konaklama ; Kolej içerisinde tam pansiyon yurt konaklama sunmaktadır.
Süre : 2 ya da 4 hafta eğitim verilmektedir.
Tarih : 01 Temmuz – 04 Ağustos arasındadır
Fiyat : 3300 £ ( 2 hafta ) , 6600 £ ( 4 hafta )


Detaylı Bilgi »
Bu içeriği görebilmek için lütfen görselleri etkinleştirin

Oxford University Brasenose College

Program; Advanced Studies Program; ingilizce, avrupa hukuku, felsefe, edebiyat, klasik edebiyat, Shakespeare, sanat tarihi, film , siyaset bilimi, uluslararasi isletme, yonetim, makro ve mikro iktisat, pazarlama, reklamcılık, psikoloji ve mimarlık gibi mesleki alanlarda öğrencilere teorik bilgiler sunar ve aynı zamanda mesleki metodlar incelenir.

TEMEL BİLGİLER

Yaş : 16 – 18
Konaklama : Kolej içerisinde tam pansiyon yurt konaklama sunmaktadır.
Süre : 2 ya da 4 hafta eğitim verilmektedir.
Tarih : 01 Temmuz – 04 Ağustos arasındadır
Fiyat : 3300 £ ( 2 hafta ) , 6600 £ ( 4 hafta )


Detaylı Bilgi »
Bu içeriği görebilmek için lütfen görselleri etkinleştirin

King’s College London | London

King’s College London, QS International sıralamasına gore dünyadaki en iyi 30 üniversiteden biridir. Aynı zamanda The Sunday Times gazetesinin 2012/2013 yılı için yaptığı araştırmada mezun ise yerleştirme bakımından en iyi okul seçilmiştir. İngiltere’deki en eski dördüncü üniversite olan KCL, 150’den 10,000’, lisansüstü olmak üzere 24,000’den fazla öğrenciyi Londra’nın kalbinde dünya standartlarında eğitim ve son teknolojik araştırmalarla buluşturmaktadır.

Temel Bilgiler

YAŞ ARALIĞI:
Lisans öncesi programlar için 16-17 YAŞ ARALIĞI.
Lisans öğrencileri için ise 18 yaş ve üzeri olmak.

PROGRAMLAR:
Pre University: Business Management / Law / Medicine / Politics / Psychology.
University level: Culture / Governance / Health & Science / Maths & Engineering / Law / Business / Ancient Languages.

EĞİTİM ÜCRETLERİ:
Pre University: £40 başvuru ücreti ve £1800
University level: £40 başvuru ücreti ve £1500

BAŞLANGIÇ TARİHLERİ:
Pre University: 23 Temmuz- 5 Ağustos University level: 2 temmuz – 20 Temmuz 2018 23 Temmuz 2017 – 10 Ağustos 2018
Sure: 2 hafta KONAKLAMA: Pre University: King’s College London Yurtları. Ücret: £860- 1195 (2 Haftalık) University level: King’s College London Yurtları. Ücret: £1200 (3 Haftalık)

GİRİŞ KOŞULLARI:
Öğrenciler en az 6.5 IELTS seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olmalıdır. Veya okudukları okuldan eğitim dilinin tamamen İngilizce olduğuna dair bir yazı almaları gerekmektedir. Ayrıca University Level programa katılacak öğrencilerin okul ortalamalarının en az 3 olması gerekmektedir.


Detaylı Bilgi »
Bu içeriği görebilmek için lütfen görselleri etkinleştirin

St Andrews University | St Andrews, Scotland

St. Andrews için eski ile modernin, yerel ile küreselin birleştirdiği nokta diyebiliriz. 1413’te kurulan üniversite, İngilizce konuşan ülkeler arasında en eski üçüncü üniversitedir. Neredeyse yarısını St. Andrews’lilerin doldurduğu şehrin küçüklüğüne rağmen, yüzden farklı ülkeden gelen öğrenci ve çalışanıyla üniversite şehre kozmopolit bir hava verir.


Temel Bilgiler

YAŞ ARALIĞI: 16-18. PROGRAMLAR: Creative Writing / Scottish Studies / Classics / Moral Philosophy / World Literature / Psychology and Neuroscience / Physical Science, Maths and Computer Science / Biological and earth sciences / Science and Religion / Sustainable Development

EĞİTİM ÜCRETLERİ:
£3400 (Eğitim ve öğretim ücretleri, okuma materyali, laboratuar ve spor ekipmanları, konaklama, yemek, havaalanı transfer, okul gezileri, spor salonu üyeliği gibi ücretleri kapsamaktadır.)

BAŞLANGIÇ TARİHLERİ:

22 Haziran- 12 Temmuz 2018 Sure; 2-3 hafta

KONAKLAMA: St Andrews University Yurtları

GİRİŞ KOŞULLARI: Niyet mektubu ,bir referans ve transcript gereklidir.


Detaylı Bilgi »
Bu içeriği görebilmek için lütfen görselleri etkinleştirin

Sussex University| Brighton

Sussex öncü bir araştırma üniversitesidir. Sussex’te yapılan araştırma aktivitelerin yüzde 90’dan fazlası dünyada önce olarak tanınmış, uluslararası olarak kabul görmüş ve mükemmel bulunmuştur. Sanattan sosyal ve fen bilimlerine 19 alanda Birleşik Krallık’ta araştırma alanında en iyi 20 arasında yer almıştır. Özellikle, Birleşik Krallık’ta Amerikan Çalışmaları konusunda 1.sırada siyasette 2. ve sanat tarihi alanında 3.sırada yer almaktadır. Araştırma konuları önemli dünya sorunları üzerine olup üniversite özellikle iklim değişikliği ve kalkınma konusunda uzmandır. Harvard-Sussex programı gibi dünya çağında birçok kurumla çok kapsamlı bağlantılara sahiptir.

TEMEL BİLGİLER

YAŞ ARALIĞI: 17+.

PROGRAMLAR: Anthropology / Art / Biology / Business and management / English / Drama / Economics / Film Studies / Gender Studies / History / Independent Research / International Relations / Media and Popular Culture / Medicine and Health / Physics / Philosopy / Psychology / Sociology.

EĞİTİM ÜCRETLERİ

Başvuru Ücreti: £150
4 Haftalık Program: £1558
8 Haftalık Program: £2890

BAŞLANGIÇ TARİHLERİ: 25 Haziran - 20 Temmuz / 23 Temmuz - 17 Ağustos.

Süre: 4-8 hafta

KONAKLAMA: Sussex Üniversitesi Yurtları. Ücret: £158 (haftalık)

GİRİŞ KOŞULLARI: Öğrenciler en az IELTS 6.5, diğer seçenekler için en az 6.0 seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olmalıdır.


Detaylı Bilgi »
Bu içeriği görebilmek için lütfen görselleri etkinleştirin

UEL –University of East London Summer School | London

East London Üniversitesi dinamikliği ve eğitimdeki üstünlüğüyle tanınır. Geniş bir yelpazede farklı diploma programları, mükemmel imkanlar ve güçlü istihdam olanaklarıyla bu üstünlüğünü sürdürmektedir. Londra merkezli Stratford Kampüsü aynı zamanda 2012 Olimpik Stadyumu’nun yanında yer almaktadır. Docklands Kampüsü ise Londra’nın en yeni kampüsü olup, hoş liman manzarası ve dinamik aktivitelerle dolu bir öğrenci hayatı sunar.

TEMEL BİLGİLER

YAŞ ARALIĞI: 18+.

PROGRAMLAR: Fashion Culture / International Business and Communication / London Financial Markets / Digital Start-Ups for Entrepreneurs (3 weeks) (2500 GBP) / Evolving Architecture and Urbanism in London: Smart Buildings on Critical Territories / Working Sustainably Towards London 2020 / Refugees and Forced Migration.

EĞİTİM ÜCRETLERİ: £2800

BAŞLANGIÇ TARİHLERİ: 8 Temmuz 2018 – 6 Agustos

Süre: 4 hafta

KONAKLAMA: University of East London yurtlarında konaklama,Banyolu tek kişilik odalar, ortak kullanımlı mutfak

GİRİŞ KOŞULLARI: 2.3 veya uzeri not ortalamasina sahip olmak , IELTS 5.0 ve üzeri dil yeterliliğine sahip olmak


Detaylı Bilgi »
Bu içeriği görebilmek için lütfen görselleri etkinleştirin

University East Anglia | Norwich

East Anglia Üniversitesi sahip olduğu eğitim, akademik destek, iş tecrübesi olanakları ve sosyal yaşamıyla ünlenmiş birinci sınıf bir üniversitedir. 15,000’den fazla öğrencinin yuvası olan üniversite dünya genelinde en yetenekli çalışanları ve öğrencileri seçip, onları potansiyellerini gerçekleştirmeleri için zorlar. Çok hoş bir park alanında olan kampüs öğrenciler tarafından özellikle sosyal yanıyla çekici bulunmaktadır. Neredeyse kampüste her yer birbirine birkaç dakika uzaklıkta olup, bütün akademik departmanlar, Norwich Research Park, ders anfileri, kütüphane olanakları, spor ve sosyal olaranaklar hep bir aradadır.

TEMEL BİLGİLER

YAŞ ARALIĞI: 17+.

PROGRAMLAR: Creative Writing / Digital Animation / Global Media and Communications Law / Intercultural Business Communication / International Accounting / International Business / Japan Orientation / Plague and Disease in the Medieval City / Reading Shekaspeare’s England / Additional Credit.

EĞİTİM ÜCRETLERİ: £2995 ( Karşılama, Değerlendirme ve Eğitim Becerileri atölyesi , konaklama, tüm akademik, eğitim gezileri, katılım belgesi gibi programlar ücrete dahildir.)

BAŞLANGIÇ TARİHLERİ: 30 Haziran-28 Temmuz

Süre : 4 hafta KONAKLAMA: East Anglia University Yurtları (Ortak bir dairede dört haftalık kampüs içi özel suit konaklama)

GİRİŞ KOŞULLARI: Öğrenciler en az IELTS 6.5 seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olmalıdır.


Detaylı Bilgi »
Bu içeriği görebilmek için lütfen görselleri etkinleştirin

UAL: Central Saint Martins | London

Adından da anlaşıldığı gibi Londra’da bulunan üniversite 6 kolejiyle ve çevresiyle saygıdeğer bir sanat ortamının içinde yer alır. Bu sene 114 ülkeden gelen 19,000 öğrenciyle UAL, Avrupa’nın sanat ve tasarımda uzmanlaşmış en büyük üniversitesi haline gelmiştir. 1,100 akademisyen ve araştırma görevlisi ile 2,074 öğretim üyesi öncülüğünde geniş bir yelpazede dersler sunulmaktadır.

TEMEL BİLGİLER

YAŞ ARALIĞI: 18+.

PROGRAMLAR: Animation / Communication for PR and Advertising / Contemporary Photography Practice / Creative Industries London / Digital Photography Portfolio / Film making / Games Design / Graphic Media Design / Journalism / Media,Culture and Communications.

EĞİTİM ÜCRETLERİ: £ 1900 / £ 2100 (Film making.)

BAŞLANGIÇ TARİHLERİ: 2 Temmuz- 20 Temmuz / 23 Temmuz – 10 Ağustos

Süre: 3 hafta

KONAKLAMA: UAL yurtlari, aile yani konaklama, otel

GİRİŞ KOŞULLARI: IELTS 6.0 seviyesinde ingilizce bilgisi aranmaktadır.


Detaylı Bilgi »

Bu içeriği görebilmek için lütfen görselleri etkinleştirin
Bu içeriği görebilmek için lütfen görselleri etkinleştirin
Bu içeriği görebilmek için lütfen görselleri etkinleştirin