İngiltere-Londra'da Lisans & Yüksek Lisans Yaparken Çalışma İmkanı | GlobalVizyon
İngiltere-Londra'da Lisans & Yüksek Lisans Yaparken Çalışma İmkanı

İngiltere-Londra'da Lisans & Yüksek Lisans Yaparken Çalışma İmkanı

GlobalVizyon

Bu içeriği görebilmek için lütfen görselleri etkinleştirin
Bu içeriği görebilmek için lütfen görselleri etkinleştirin


Geleceğe yatırımın adresi: İngiltere
İngiltere’de Lisans & Yüksek Lisans Yaparken Çalışma İmkanı

2018-2019 akademik yılı için yurt dışındaki üniversitelere başvuralar başladı.

Mayıs Ayı Kayıt Dönemini Kaçırmayın!
Son yıllarda Türkiye’de yaşanan eğitim ve sınav sistemindeki değişiklikler nedeniyle gelir düzeyi yüksek ailelerin yanı sıra orta gelir düzeyindeki aileler de koşullarını zorlayarak çocuklarını yurt dışına göndermeye başladı. Bizde bu durumu göz önüne alarak öğrencilerimiz için yurt dışında en uygun fiyata ve yüksek kalitede eğitim alabilecekleri üniversiteleri araştırdık.

Bunlardan bir tanesi olan University Of West Scotland, Avrupa Birliği vatandaşlarına sunduğu özel fiyatları sınırlı sayıda da olsa Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına uygulamaktadır. Okul Londra merkezinde olup (Zone 1- London Bridge durağına 2 dkk uzaklıkta) 2 farklı kampüsten oluşmaktadır. Okul farklı ülkeden gelen öğrencilerle kaliteli bir eğitim olanağı sunmakta olup uluslararası öğrenci kalitesi bakımından yüksektir. University Of West Scotland’da Lisans ve Yüksek Lisans programlarına katılarak İngiltere’de tanınan YÖK tarafından da onaylanmış bir üniversiteden eğitiminizi tamamlamış olursunuz.

İNGİLTERE'DE ÖĞRENCİLİĞİNİZ SIRASINDA ÇALIŞMA OLANAKLARI

İngiltere’de öğrenciler bir çok iş kolunda part-time veya full –time çalışabilmektedir. Part time olarak yapılan yaygın meslekler; garsonluk, tanıtım işleri, kütüphane görevlisi, satış elemanı gibi öğrenciler arasında sıklıkla tercih edilen mesleklerdir. Ayrıca okulunuz aracılığıyla okuduğunuz bölümle ilgili şirketlerde yarı-zamanlı veya tam zamanlı işler bulabilirsiniz. Haftada 20 saat çalışırken ayda 600-700 sterlin civarı para kazanabilirsiniz. Aylık kazancınız 900 sterlinin altında ise vergi verilmeyen limit içinde olduğundan ötürüde bu paradan vergi düşülmeyecektir.

İNGİLTERE’DE KONAKLAMA OLANAKLARI
İngiltere’de seçebileceğiniz aile yanı, yurt konaklamalarının dışında bir diğeri de ev veya oda kiralama sistemidir. Genellikle 3 aydan daha uzun eğitim almayı planlayan öğrencilerimize önerdiğimiz bu konaklama seçeneğini maliyetler göz önünde bulundurulduğunda cazip seçenekler arasında yer almaktadır. Genel olarak fiyatlara ve seçeneklere baktığımız zaman yurt veya aile yani konaklama fiyatları haftalık £200-£300 aralığında değişkenlik gösterirken oda kiralamak ise haftalık £100-£120 gibi daha uygun bir fiyata denk gelmektedir. Ayni zamanda kendinize ait konforlu bir odada konaklamanızı mümkün kılar.

Güvenlik konusunda herhangi bir tedirginlik yasamanıza gerek yoktur. Çünkü İngiltere’de kurallar yazılıdır ve her zaman geçerlidir. Odanızı kiraladığınız zaman sözleşme yapılır ve genellikle 2 haftalık depozit ve 2 haftalık kira bedeli ödenir. Ev arkadaşlarınız genellikle çalışan kişiler veya öğrencilerden oluşacaktır, her evin uygulanması bir hayli kolay genel kuralları vardır ve bu kurallara uyulması halında hiçbir sorun yaşanmayacaktır. İngiltere’de oda bulmak sanıldığı gibi zor bir süreç değil aksine çok daha kolay bir yöntemdir. Bu noktada danışmanlarımız size kalabileceğiniz bölgeleri belirlemenizde yardımcı olacaktır.

İngiltere’de çalışabileceğiniz bazı işler ve ortalama kazanç örnekleri vermek gerekirse;
  • Garsonluk (Starbucks, Burger King vb. ) Saatlik: £ 8.20 - £ 12 / Aylık: £ 656-960
  • Satış Elemanı - Tezgahtar Saatlik: £ 8.20– £ 11 / Aylık: £ 656-960
  • Bar – Garsonluk : Saatlik: £ 8.20 / Aylık: £ 486
Unutmayın tatil dönemlerinizde full-time calisma iznine sahip olacağınızdan gelirinizi iki katına çıkartabilirsiniz.

İngiltere’de Öğrencilere Yönelik Kariyer Siteleri
  • Gumtree
  • UK Student Life
  • Reed
  • Indeed
  • Student Job
  • TotalJobs
UNIVERSITY OF WEST SCOTLAND – UNIVERSITY LONDON CAMPUS ( ÇALIŞMA İZNİ DAHİL )

Programlar Ücret Süre IELTS Diploma Kampus Çalışma İzni Ders Başlama
MBA (Master) £ 6,450 1 Year 6.0 University of West Scotland UWS London VAR 16.07.2018
Presessional + MBA(Dil + Master) £ 8,950 1 Year 3 Months UKVI 4.5 - 5.5 University of West Scotland UWS London VAR 22.06.2018
BA (Hons) (Lisans) £ 7,950 (per year) 2 Years 6.0 University of West Scotland UWS London VAR 08.09.2018
Presessional + BA(Dil + Lisans) £ 10,450 (first year) £ 7,950 (second year) 2 Years 3 Months UKVI 4.5 - 5.5 University of West Scotland UWS London VAR 22.06.2018

Detaylı bilgi için Whatsapp ve Telefon Hattı: 05338972330

Hemen Başvur »
Bu içeriği görebilmek için lütfen görselleri etkinleştirin