Şimdi #EvdeKal Ekim'de İngiltere'de Master Yap Yılda 20.000£ Kazan | GlobalVizyon
Şimdi #EvdeKal Ekim'de İngiltere'de Master Yap Yılda 20.000£ Kazan

Şimdi #EvdeKal Ekim'de İngiltere'de Master Yap Yılda 20.000£ Kazan

My new email template

İngiltere'de Yıllık 8,950£ Master Yap
2 Yıl Çalışma İzni Kazan
Yılda 20.000£ Maaş !

İngiltere'de Lisans & Yüksek Lisans Yaparken ve Sonrasında Çalışma Hakkı...

2020 akademik yılı için yurt dışındaki üniversitelere başvurular başladı. Üniversiteden kabulünüzü alarak sınırlı sayıda olan kontenjandan yararlanma imkanını kaçırmayınız...

Nisan - Mayıs Ayı Kayıt Dönemini Kaçırmayın! Ekim 2020 'de Eğitime Başlayın...

Son yıllarda Türkiye'de yaşanan eğitim ve sınav sistemindeki değişiklikler nedeniyle gelir düzeyi yüksek ailelerin yanı sıra orta gelir düzeyindeki aileler de koşullarını zorlayarak çocuklarını yurt dışına göndermeye başladı. Bizde bu durumu göz önüne alarak öğrencilerimiz için yurt dışında en uygun fiyata ve yüksek kalitede eğitim alabilecekleri üniversiteleri araştırdık.

İngiltere'de akademik olarak çok güçlü üniversitelerde özel Türk Öğrenci Burslarıyla  eğitim yapabilirsiniz. Örneğin;

University of Law London - LLM- Hukuk Yüksek Lisanı  -  Yıllık 12,000 Sterlin

BPP University - Masters of Laws - Hukuk Yüksek Lisans (LLM) - 11,500 Sterlin

LSC (University of Suffolk Diploması) - MBA -İşletme Yüksek Lisans   yıllık 8,950 Sterlin

Bournemouth University - MSc International Management - İşletme Yüksek Lisansı   yıllık 11,250 Sterlin

University of East London -MSc INTERNATIONAL BUSINESS MANAGEMENT - yıllık 13,680 Sterlin

University of Worcester - INTERNATIONAL MANAGEMENT MSC -  Yıllık 13,700 Sterlin

İngiltere'de Öğrenciliğiniz Sırasında Çalışma Olanakları
İngiltere'de öğrenciler bir çok iş kolunda part-time veya full -time çalışabilmektedir. Part time olarak çalışılan yaygın alanlar; hizmet sektörü, tanıtım işleri, kütüphane görevlisi, satış elemanı gibi öğrenciler arasında sıklıkla tercih edilen mesleklerdir. Ayrıca okulunuz aracılığıyla okuduğunuz bölümle ilgili şirketlerde yarı-zamanlı veya tam zamanlı işler bulabilirsiniz. Haftada 20 saat çalışırken ayda 600-700 sterlin civarı para kazanabilirsiniz. Aylık kazancınız 900 sterlinin altında ise vergi verilmeyen limit içinde olduğundan ötürüde bu paradan vergi düşülmeyecektir.

İngiltere'de Konaklama Olanakları
İngiltere'de seçebileceğiniz aile yanı, yurt konaklamalarının dışında bir diğeri de ev veya oda kiralama sistemidir. Genellikle 3 aydan daha uzun eğitim almayı planlayan öğrencilerimize önerdiğimiz bu konaklama seçeneğini maliyetler göz önünde bulundurulduğunda cazip seçenekler arasında yer almaktadır. Genel olarak fiyatlara ve seçeneklere baktığımız zaman yurt veya aile yani konaklama fiyatları haftalık £200-£300 aralığında değişkenlik gösterirken oda kiralamak ise haftalık £100-£120 gibi daha uygun bir fiyata denk gelmektedir. Ayni zamanda kendinize ait konforlu bir odada konaklamanızı mümkün kılar.

Güvenlik konusunda herhangi bir tedirginlik yasamanıza gerek yoktur. Çünkü İngiltere'de kurallar yazılıdır ve her zaman geçerlidir. Odanızı kiraladığınız zaman sözleşme yapılır ve genellikle 2 haftalık depozito ve 2 haftalık kira bedeli ödenir. Ev arkadaşlarınız genellikle çalışan kişiler veya öğrencilerden oluşacaktır, her evin uygulanması bir hayli kolay genel kuralları vardır ve bu kurallara uyulması halında hiç bir sorun yaşanmayacaktır. İngiltere'de oda bulmak sanıldığı gibi zor bir süreç değil aksine çok daha kolay bir yöntemdir. Bu noktada danışmanlarımız size kalabileceğiniz bölgeleri belirlemenizde yardımcı olacaktır.

İngiltere'de çalışabileceğiniz bazı işler ve ortalama kazanç örnekleri vermek gerekirse;

  • Garsonluk (Starbucks, Burger King vb. ) Saatlik: £ 8.20 - £ 12 / Aylık: £ 656-960
  • Satış Elemanı - Tezgahtar Saatlik: £ 8.20- £ 11 / Aylık: £ 656-960
  • Bar - Garsonluk : Saatlik: £ 8.20 / Aylık: £ 486

Unutmayın tatil dönemlerinizde full-time çalışma iznine sahip olacağınızdan gelirinizi iki katına çıkartabilirsiniz.

Yüksek Lisans Sonrası Çalışma Hakkı
İngiltere'de yüksek lisans eğitimini tamamlayan öğrenciler eğitim sonrası 2 yıl süre ile full time çalışma hakkı elde ederler. Bu hak 2020 yılında itibaren verilmektedir. Öğrenciler kendi alanlarında bir işe başvuru yapabilir ve yılda en az 20,000 Sterlin maaş ile işe başlayabilir. İngiltere üniversiteleri kariyer departmanları bu konuda öğrencilere yardımcı olmaktadırlar. Mezuniyet sonrası verilen 2 yıllık bu çalışma izni öğrencilere yeteneklerini ortaya çıkarma ve kariyerlerine İngiltere'de başlama fırsatı vermektedir. Bu sayede öğrenciler İngiltere'den döndüklerinde hem yüksek lisans diplomasına hem de iş tecrübesine sahip olacaklardır.