Yeni Zelanda'da Dil Eğitimi

Yeni Zelanda'da Dil Eğitimi

Sosyal ve Kültürel aktiviteler ile dil pratiği yapabilirsiniz.

Yeni Zelanda, İngilizce eğitimi verilen ülkeler arasındaki popülaritesini  medya aracılığıyla son yıllarda daha da artırmıştır. Muhteşem doğası, sıcakkanlı insanları, öğrencilere sunduğu çalışma imkanı ve yüksek yaşam standartlarıyla diğer ülkelerden ayrılmaktadır. Dil eğitimi ve akademik programlar için Yeni Zelanda’yı tercih eden öğrenciler hem eğitim alırken aynı zamanda sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere de katılarak dil pratiği yapabilmektedir.

Genellikle Güney Amerika, Avrupa, Orta Doğu ve Uzakdoğu ülkelerinden öğrencilerin tercih ettiği Yeni Zelanda da dil eğitimi özel dil okullarında, üniversite, kolej ve teknik okullarda verilmektedir. İngiliz eğitim sistemini benimsenmiş olduğu ülkedeki dil eğitimi programları NZQA (The New Zealand Qualifications Authority) ve NZVCC(The New Zealand Vice Chancellors Comitee) tarafından onaylanmıştır.

Güney Yarımküre’de olduğu için kış mevsiminin Haziran-Eylül ayları arasında yaşanmakta olduğu ülke iklim şartları açısından da ılıman bir iklime sahiptir ve bu sebepten dolayı Türk öğrenciler kısa sürede ortama adapte olabilmektedir.

Yeni Zelanda’da eğitim alan öğrenciler daha çok aile yanı konaklamaları tercih etmektedir. Bunun yanı sıra şehir içi ve kampüs içi yurtlarla öğrenci evlerinde de konaklayabilmektedirler.

 Yeni Zelanda’da dil eğitimi alabileceğiniz başlıca şehirler;Auckland, Christchurch, Hamilton ve Canterbury.

Yeni Zelanda’da sunulan eğitim programlarımız; Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, TOEFL/IELTS Hazırlık, İş İngilizcesi, Mesleki İngilizce, Birebir İngilizce, Yaz Okulları, Cambridge Sınavları, Maaşsız Staj ve OPUS programları

Yeni Zelanda’da bazı partner okullarımız;

University of Auckland
LSI
Kaplan
Embassy Ces
Languages International
University of Canterbury
University of Waikato