Malta'da Dil Eğitimi

Malta'da Dil Eğitimi

Türkiye'ye yakınlığı ile en çok tercih edilen ülke ''Malta''

İkinci dil olarak İngilizce’nin  konuşulduğu Malta’yı tercih eden öğrenciler dillerini geliştirirken aynı zamanda güneşin, denizin, plajın, tarihin ve sıcakkanlı insanlarıyla Malta sokaklarının da tadını doyasıya çıkarabilmektedir. Karnavalları, açık hava konserleri, plaj partileriyle özellikle yaz aylarında tatilini İngilizce dil eğitimi alarak değerlendirmek isteyen üniversite öğrencileri için Malta oldukça uygun bir ülkedir.

Schengen vizesi kapsamında olan Malta, Türk öğrenciler için vize koşullarını da çok sıkı tutmamaktadır. Bu özelliğinin yanı sıra en büyük avantajı olan Türkiye’ye yakınlığı ve sıcak iklimi ile çok fazla sayıda öğrencinin tercih etme sebebidir.

Eğitim alanında da sunduğu sınırsız seçeneklerle öğrencilerin kendilerine uygun programları seçmeleri konusunda kolaylık sunmaktadır. Esnek başlangıç tarihleri, her seviyeye uygun sınıflar ve her yaş grubuna uygun programlar sayesinde öğrencilere ihtiyacı olan eğitimi alabilme imkanı sunmaktadır.

Malta’da konaklamalar genellikle aile yanı, apartlar, oteller ve öğrenci yurtları şeklinde ayrılabilir. Özellikle yaz dönemlerinde apartlar öğrenciler tarafından çok tercih edilmektedir.

Malta’da eğitim alınabilecek programlar;
Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, birebir İş İngilizcesi, Cambridge sınavları, IELTS, TOEFL, İş İngilizcesi, Yaz Okulları, Malta Üniversitesi’nde üniversite programları.

Malta’da dil eğitimi alabileceğiniz başlıca şehirler;
St. Julians, Sliema, Gozzo.

Malta’da bazı partner okullarımız;

ESE
Sprachcaffe
EC
NSTS (Eurocentres)
Malta Üniversitesi
Chamber College
LAL